Jump to content

Golf 4


dox99

Postare recomandată

Corect... este un motor destul de gurmand pt performantele stoc. Dar cand vezi ca ai ceva mai multi caluti si consumul este ca la un aspirat mai treci (sau nu :) ) cu vederea.

E cu dus si intors in functie de piticii fiecaruia si de bani pana la urma. Daca ai posibilitatea sa suporti un consum de 12 ... n-as lua diesel sa consume 8, decat daca as face 50.000km pe an. Daca faci max 20-25.000km, nu vad justificarea dieselului.

dox...sunt ceva gti-uri aici si prin alte parti. Ai de unde alege

Link către comentariu

incet incet trece lumea de la diesel la gti :) sti cum se zice...inceputul e mai greu.

dox, cat consuma a ta in oras acuma?

eu iti zic sincer ca am aduc gti`ul in oradea de 2 sapt si la mers normal am consum 9.4% in oras. la mers f sportiv am 12.5. cartea zice consum mai mare,dar iti zic sincer realitatea pe aprox 600 km parcursi.

bafta cu masina in continuare !

Link către comentariu

z e n i t h m-a plimbat un pic twi cu gti-ul lui si stiu ce consum au gti-urile. sa ma anunti si pe mine daca vrea cineva cu gti la schimb cu tdi

chinto_boss_ro masina are soft de vreo 3 ani si nu amavut niciun fel de probleme cu ea thx to Voinea

RazvanBlade masina consuma in oras 7-8,5 depinde de orele la care circul cu ea

Link către comentariu

Ii fetitza sau baietzel Golfu asta? Ca parca prea statea la poze ;;)

Link către comentariu

batrana sau nu, este foarte frumos si ingrijit! cat mai multi kmfara incidente si sa ramana la fel de ingrijit!

Link către comentariu

mersi Dan nici cu a ta nu-i bai, treaba e ca vreau un GTI care probabil nu va arata asa bine dar va merge mult mai bine

Link către comentariu

pai daca iti iei un GTI sa fie cat se poate de bun la partea mecanica. si de aratat poti sa il faci tu sa fie pe gustul tau si sa arate cat de bine se poate

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

curatenia de primavara :mop:

o sa revin cu poze mai de calitatea acestea sunt facute cu telefonu in timpul actiuni de primavara

post-13656-0-89218800-1336895423_thumb.j

post-13656-0-75154700-1336895695_thumb.j

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina!! Am si eu cateva intrebari legate de faruri: Sunt depo??? Spune-mi te rog cum bat ca presupun ca ai xenon pe ele???

Link către comentariu

farurile sunt de la Depo si sunt multumit de ele, am xenon pe faza scurta de 6000k. daca vrei pot sa iti aduc la 140 euro/set

Link către comentariu
  • 10 months later...

de mult nu am mai postat in acest topic, la masina nu s-a mai facut mari modificari

Ieri a primit un set de anvelope noi pirelli cinturato p7 si urmeaza un sa schimb amortizoarele fata si vreau sa schimb si stopurile led.

astept pareri legat de amortizoare avand in vedere ca masina are arcuri Eibach pro street -3 cm

post-13656-0-02987900-1365834247_thumb.j

Link către comentariu

Nice, si eu am schimbat-o recent.

Tu ai pus si electronica veche, cum stai cu semnal radio?

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu

nu am schimbat electronica nici nu am desfacut antena, semnalul e ok in oras. vedem dupa ce ies din oras daca e de schimbat ceva la ea.

de cea ce sunt foarte multumit sunt anvelopele Pirelli care sunt foarte silentioase fata de ce anvelope am avut inainte 

Link către comentariu
  • 1 month later...
JOHN EVO TUNING

Felicitarile mele pentru GOLF ulet si ce ai facut la el, arata bini di tat. Km cat incape. Bft. :emthup:

Link către comentariu

arata foarte bine masina !  dupa parerea mea astea sunt cele mai tari stopuri aftermarket..!

felicitari pentru munca depusa si bafta la modificari ! 

Link către comentariu

Mersi baieti, azi am muncit ceva la ea

post-13656-13712875440675_thumb.jpg post-13656-13712875630568_thumb.jpg

Modificat de dox99
Link către comentariu
  • 3 months later...

Frumos rau Golf-ul, are de toate pe el...asta inseamna ca e gata de schimb cu un GTI! :) Ok, sunt subiectiv fiindca sunt fan inrait GTI & R32...are si dieselul calitatile lui, dar totusi...gas rulz! :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!