Jump to content

Golf 4


dox99

Postare recomandată

la ideea de a schimba volanul cu unul de golf6 gti am renuntat momentan, dar vreau iluminat la picioare fata/spate, a facut cineva si daca este si un tutorial ar fi super. Nu vreau sa pun banda de leduri, vreau ceva original gen audi a6/ golf 5 parca am vazut ca are in fata.

Link către comentariu

poti pune niste lampi de g5,dar nu sunt sigur daca ai in ce sa le montezi pe sub bordul de g4. vezi ca avea JAF la vanzare pe la 150 lei setul.

si eu vreau sa pun lumina la picioare dar nu o sa ma complic cu lampa,oricum nu se vede decat daca te bagi cu capul sub bord... eu o sa pun eventual o bagheta,prinsa de ceva deasupra pedalelor/sub torpedou. pt scaunele spate cred ca va trebui sa prind de scheletul metalic al scaunelor fata

Link către comentariu

ma gandesc sa iau din dezmembrari 2 lampi cum sunt cele ce ilumineaza in spate si sa le montez in fata la picioare. De montat le pot monta destul de usor din ce am vazut eu acolo. Baghetele nu imi plac plus ca nu vor ilumina la aceasi intensitate cu cele de pe plafoniera

Link către comentariu

pai nu pui la fiecare persoana o banda de 20 leduri. pui ceva sa dea o lumina slaba...

merge cu acele lampi de la plafoniera spate sau de la parasolar. dar unde le pui,trebuie sa ai loc undeva sa decupezi pt a le pune

Link către comentariu

o sa decupez exact cat trebuie sa le montez, la mine sub bord e ceva material mai moale usor de decupat

Link către comentariu

sa nu uiti sa faci poze,daca apuci sa pui lumini inaintea mea.

le legi la plafoniera centrala,da?

Link către comentariu

o sa fac poze, de legat o sa le lege electricianu cred ca la plafoniera centrala

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

azi am facut o plinbare prin parcurile de dezmembrari din zona si am gasit un volan de seat ibiza FR model 2006 cu comenzi volan, oare se potriveste pe golfu meu? a vazut cineva montat? as vrea sa-l cumpar dar nu stiu daca se potrivesc mufele de la comenzi si tempomat

atasez o poza cum arata volanul, luni o sa-i fac o poza reala

post-13656-0-40475200-1327757094_thumb.j

Link către comentariu

pai oare nu sunt aceleasi prinderi? vw/skoda ?

oricum ..nu arata rau deloc...

Modificat de florinpbv
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Frumusica masina! Spor la mesterit in continuare. Daca te hotarasti sa schimbi bara fata da-mi de stire, poate vinzi prelungirea ce o ai acuma. Numai bine!

Link către comentariu
  • 1 month later...

Arata f bine. Stergatorul spate de g5 chiar schimba aspectul. Prelungirea de la bara spate ce model e ?

Link către comentariu

prelungirea spate e oem de V6, stergatorul spate e din dezmembrari.

s-ar putea sa o scot la vanzare ca imi place mult bara spate de R-line

Link către comentariu

dami un pm cand te hotarasti. inca nu m-am hotarat daca sa pun asta de v6 sau de aniversar. faza e ca vreau tips final dublu :)

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Razvane bara ramane deocamdata pe masina

nemet_tt stergatorul l-am luat din dezmembrari si nu mai stiu cat am dat pe el

Link către comentariu

m-am hotarat sa o schimb cu vw golf 4 gti an fabricatie minim 2002, daca este cineva interesat de oferta, astept pm

Link către comentariu

domnu cu pleoapele angel eyes scrie clar "schimb cu vw golf 4 gti" mai bea si la volan nu numai in fata calculatorului :)

Link către comentariu

Scuzati-ma va rog domnu` draga, da chiar n-am stiut ca ii mare diferenta intre 4 si 1. Credeam ca poate poate v-ar interesa schimbul, caci masina mea e aproape fara rugina si chiar mai merge inca. Cu tot respectul va salut si sper sa reusiti sa schimbati cu ceva ce sa va convina!

Link către comentariu

Si diferenta de cuplu, ma gandesc.

Oricum si eu fac trecerea la benzina turbo asa ca as intelege anumite aspecte. Eu zic ca daca gasesti un GTI in stare buna, in care sa nu bagi bani...go for it!

Link către comentariu
chinto_boss_ro

frumos golf°u...am avut ocazia de lam vazut live aku vreo 2 ani prin mures ptr o achizitie de faruri cum ai si u pe masina, bineinteles de la tine,nu am stat sa citesc tot topicu...e resoftat golfu?bafta

Link către comentariu

Si diferenta de cuplu, ma gandesc.

cuplul e tot pe-acolo, putin mai slab la GTI insa consumul va fi foarte departe de TDI

nu degeaba majoritatea posesorilor de GTI cu anunt de vanzare fac schimb doar cu diesel

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!