Jump to content

Golf 4


dox99

Postare recomandată

Superba masina...chiar daca are ocolul pamantului facut de cateva ori bune :rolleyes:...Cati bani ai bagat in ea pana acum si in ce, asta numai daca poti si daca vrei sa spui. Oricum, daca ai grija de ea in continuare asa te duce la 500k fara probleme. Keep it up, man!!!

crede-ma ca multe masini de pe acest forum au acesti km dar nu se vad.

cand e vorba de pasiune bani nu mai conteaza,

Link către comentariu
  • 4 months later...

nu am mai scris demult despre masina mea. in primul rand am renuntat la suspensia sport. i-am vopsit capota, din cauza pietricelelor lacul s-a decojit, cu aceasta ocazie i-am vopsit si bandourile.

azi am montat si kitul pentru spalator farurii mai putin pulverizatoarele cu capacele cu tot, care trebuie sa soseasca in 3-4 zile.

daca stie cineva care e schema la instalatia electrica si ce releu imi trebuie ca sa functioneze ca si cele oem.

in curand urmeaza sa schimb spoilerele cu unele de v6 sau de 25 aniversar

dupa ce spal masina o sa fac si poze.

Link către comentariu

Chiar daca sunt ceva mai scumpe recomand sa schimbi spoilerele cu cele de aniversar si cu praguri cu tot, este unul din cele mai reusite kituri.

Pune poze cu masina sa vedem cum mai arata. De curiozitate ce jante mai ai acum pe masina?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

tot jantele Santa Monica le am pe masina. am mai primit un set si acela s-a dat

am o intrebare, ce scaune se potrivesc pe vw golf4? am gasit aceste poze si mi se par f frumoase, cred ca sunt de pe golf 5.

sau cele de pe vw scirocco3 mi-ar placea. problema e si cu mufa de la airbag sa se potriveasca

post-13656-0-30948900-1288725321_thumb.j

post-13656-0-35382000-1288725341_thumb.j

Modificat de dox99
Link către comentariu

Golf5 GTI dupa parerea mea. Probabil necesita mici adaptari dar se poate din moment ce sunt pe un MK4 :offtopic:

Modificat de Circoloco
Link către comentariu

TENNY stiu ca masina e golf4 ideea era de pe ce masina sunt scaunele. si daca sunt de pe g5 gti vreau sa fiu sigur ca se potrivesc mufele de airbag si prinderile sa nu trebuiasca sa fac mari modificari

TENNY stiu ca masina e golf4 ideea era de pe ce masina sunt scaunele. si daca sunt de pe g5 gti vreau sa fiu sigur ca se potrivesc mufele de airbag si prinderile sa nu trebuiasca sa fac mari modificari

Link către comentariu

cand apas pe frana indiferent de ce viteza as avea pedala de frana tremura face un zgomot acel carait se aude destul de tare si nu se aprinde nici un martor in bord se intampla de fiecare data cand pun frana si parca frana nu mai prinde asa bine ca la incepul.

am fost cu ea pe tester si acolo mi a aparut cod eroare 812 si anume bobina magnetica presiune frana

mecanicul de acolo a azis ca trebuie sa schimbe tot blocul abs si mi-a spus ca ajunge peste 1000 e si imi este frica sa nu imi deie teapa si sa stric banii aiurea.

masina o am de 3 luni si cam de vreo 3 saptamani a inceput sa imi faca probleme

ar putea sa fie altceva de vina ca la voi senzorii si sa ma puna sa dau bani pentru blocu abs si el sa schimbe numa un senzor si sa mearga

ma puteti ajuta

Link către comentariu

@pinelli ai postat aiurea

@dox99 demential interiorul masinii din pozele de mai sus.

Link către comentariu

am postat si in sectiunea cu privire la frane dar nu mi-a raspuns nimeni si am vazut ca sectiunea asta ii mai utilizata si ma gandeam ca poate sa ma ajute cineva am nevie de un raspuns cat mai repede

imi cer scuze daca am deranjat

sunt nou pe aici

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

am renuntat la jantele pe 16 in favoarea celor pe 15 originale audi a3 asta doar pentru sezonu rece, am montat si spoilerul care va fi vopsit doar la primavara

.

post-13656-0-36779000-1292952148_thumb.j

post-13656-0-20586000-1292952283_thumb.j

post-13656-0-16886700-1292952747_thumb.j

Link către comentariu

arata bine cu jantele.

buza e ok. deosebit de linia pe care se merge de obicei adica in continuarea spoilerului fata.

dupa forma,parca cere garda coborata-lucru greu pe drumurile noastre.

un singur lucru nu imi place la masina ta: manerele de usi

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina,felicitarile mele.

P.S Cum se numeste "bara" care sta desupra lunetei unde e portbagajul si cam la ce pret este una?

Link către comentariu

acea'bara se numeste eleron si costa de la 90 euro in functie de model si de producator

Link către comentariu

acea'bara se numeste eleron si costa de la 90 euro in functie de model si de producator

Link către comentariu

acea'bara se numeste eleron si costa de la 90 euro in functie de model si de producator

de unde pot face rost?care sunt cele mai bune magazine online in raport calitate pret pentru accesori banuiesc ca in oras sunt mai scumpe,de unde ar fi indicat sa cumpar?

Modificat de SYNDROM3
Link către comentariu

un singur lucru nu imi place la masina ta: manerele de usi

manerele vor fi modificate in primavara, le voi vopsi in culoarea caroserier

Link către comentariu
  • 1 month later...

"achiziti de laudat" am achizitionat si un spoiler spate cu senzori de parcare dar a venit si cu decupajul pentru evacuare gen V6 o sa maresc un pic gaurile si o sa pun senzori aftermarket, iar scaunele urmeaza sa le fac crem.... astept sugesti, eu m-am gandit sa schimb doar partea albastra cu alcantara bej

post-13656-0-81305000-1298226771_thumb.j

Link către comentariu

Eu zic sa le lashi asa pentru ca se ptorivesc cu masina ta :) pielea se deterioreaza repede, etc si ar trebui sa faci si fetele de usi cu piele daca tot vrei ceva calumea!

Link către comentariu

Sunt frumoase rau de tot si parerea mea e sa le lasi asa ca sunt f misto si dau bine cu masina,un pret de achizitie si de unde le-ai luat,au si incalzire?

Link către comentariu

au si incalzire in scaune iar partea nasola e ca interiorul meu este bej si nu da bine cu albastru pe scaune. pret a fost moka fata de preturile cu care se vand aceste scaune

Link către comentariu

Foarte faine scaunele ! Sa sezi cu placere in ele :blah_: .

E frumos negru cu albastru, acum ce-i drept nu prea se va potrivi cu interiorul bej. Fa-l negru tot.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!