Jump to content

Golf 4


dox99

Postare recomandată

Felicitari pentru masina.Interiorul arata foarte bine.Dintotdeauna mi-a placut golf IV :P Cati cai putere i-ai adaugat?Cip-tuning?:rolleyes:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

de azi i-am pus anvelopele de iarna pe 15 parca e un pic mai confortabila, mai trebuie sa-i schimb spoilerele ca vine iarna si nu ma plateste nimeni ca dezapezesc drumurile :))

Adrian2008 i-am facut un chip safe masina are undeva la 125-130 CP,dar deja ma gandesc la stage2

Link către comentariu
  • 2 months later...

masina va fi scoasa la vanzare pentru cai interesati astept oferta pe pm. accept si unele schimburi

post-13656-1233994555_thumb.jpg

post-13656-1233994581_thumb.jpg

post-13656-1233994600_thumb.jpg

Link către comentariu

dupa cate imbunatatiri i-ai adus, acum o vinzi? ;)

imi place ce ai modificat,interiorul este identic cu golful mamei(aceasi tapiterie/textura)

Link către comentariu

pretul este de 8500 euro FIX, pret ce include si body kitul rieger cu praguri noi si nevopsite, set jante SANTA MONICA care momentan sunt date jos de pe masina. azi i-am cumparat ulei CASTROL EDGGE si toate filtrele MAN

Modificat de dox99
Link către comentariu
  • 1 month later...

foarte faina masina! mai ales stopurile...nu le vinzi ?? :)) ai pus cumva xenon si pe faza lunga? am vazut ca te ocupi si cu xenon si vroiam un sfat pentru ca eu am pus pe faza lunga dar am niste probleme in sensul ca atunci cand dau flash-uri fara a avea farurile sau pozitiile aprinse mi se "aprinde bordul" si se aude un bazait in bord. scuze de OT .. poate ma sfatuiesti in vreun fel. mersi

Link către comentariu

Cum se mentin amortizoarele dupa un an de lucru in paralel cu arcurile sport?

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

ceva poze noi cu masina. din pacate am renuntat la kitul riegger am pastrat doar eleronul care nu are de suferit datorita drumurilor patriei.

masina a primit in schimb semnale laterale pe led, pedale audi TT si urmeaza sa schimb folia de pe geamuri cu ceva mai inchis

nu am xenon pe faza lunga, iar amortizoarele se comport bine, asta stie cine s-a dat cu masina.

http://img260.imageshack.us/img260/8541/p1000221.jpg

http://img390.imageshack.us/my.php?image=p1000255.jpg

http://profile.imageshack.us/user/dorin99/...09/p1000284.jpg

http://img260.imageshack.us/my.php?image=p1000225.jpg

http://profile.imageshack.us/user/dorin99/...58/p1000253.jpg

Modificat de dox99
Link către comentariu

arata foarte fain. jantele sunt pe 17" ?cum ai legat proiectoarele din grila? :wacko:

Modificat de 82bog
Link către comentariu
arata foarte fain. jantele sunt pe 17" ?cum ai legat proiectoarele din grila? :blah:

jantele sunt pe 17 SANTA MONICA iar proiectoarele asa vin cu grila.

Link către comentariu
  • 2 months later...

revin si eu dupa o lunga absenta cu noutati despre masina :beerchug: , multumita lui Forceturbo pot sa cobor si sa ridic geamurile din cheie. o functie utila zic eu vara, inainte sa cobor la masina cobor geamurile sa se mai aeriseasca un pic in masina. iar pentru iarna masina a primit un set de jante BBS RS2 originale VW.

urmeaza sa schimb si consumabilele ulei, filtre, placute frana spate, lichid frana

Link către comentariu
  • 3 months later...
  • 4 months later...

de cand nu am mai scris pe aici masina a suferit ceva modificari.

-jante BBS cu anvelope de iarna

-am dat jos proiectoarele din bara (m-am plictisit de ele) le vand cu 150 ron cu becuri cu tot)

-montat incalzire in scaune Waeco cu butoane oem

-schimbat HU cu un alpine cde-102ri, suna foarte bine fata de cel oem singurul dezavantaj este ca nu mai pot folosi comenzi pe volan

-montat plafoniera W8

pe viitor:

guri de aerisire vw bora si inlaturarea "lemnului" de pe bord si inlocuirea lui cu carbon

urmeaza sa-i schimb si fusta spate ca e deformata de la carligul de l-a avut, toate astea dupa ce schimb ambreajul

o sa revin cu poze

Link către comentariu

am revenit cu poze, urmeaza sa-i pun folie de carbon in locul "lemnului" pentru a acoperi zgarieturile lasate

post-13656-1267972388_thumb.jpg

post-13656-1267972406_thumb.jpg

post-13656-1267972473_thumb.jpg

post-13656-1267972492_thumb.jpg

post-13656-1267972532_thumb.jpg

post-13656-1267972590_thumb.jpg

Link către comentariu

Salut! felicitari pentru masina e foarte frumoasa

Am urmarit toata evolutia ei si se vede cat de bine a fost intretinuta, desi cred ca mai bine ramaneai la magazia de CD-uri totusi ai o masina de nota 10+

Link către comentariu
-am dat jos proiectoarele din bara (m-am plictisit de ele) le vand cu 150 ron cu becuri cu tot)

le vreau eu ...

Link către comentariu
  • 2 months later...
Publicat (modificat)

pe autostrada.......... pe alte meleaguri babutza mea imi demonstreaza ca la varsta si km iei inca poate

post-13656-1274164643_thumb.jpg

Modificat de dox99
Link către comentariu

sa inteleg ca viteza asta e prinsa cu ajutorul chipului nu?...mai era pedala?:icon_thumright:...cat despre masina no comment...frumos interiorul...dar totusi am avut o dilema in legatura cu lemnul de pe bord...are un prieten lemn pe bord dar e varianta TDI GTI...super...lemnul,comenzile pe volan si interiorul deschis egal cu raritate....ai grija de ea ca e chiar frumoasa...

Link către comentariu

lemnul a disparut demult de pe bordul masini, cat despre pedala era jos si fara chip am mers cu viteza asta tot pe autostrada in DE

interiorul e deschis si e foarte pretentios de aceea e rar ca se fereste lumea...... deh trebuie mers mai des la spalatorie

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

masina a primit un kit ambreiaj de la LUK, diferenta se simte motorul fiind mai silentios si trage mai bine. azi o sa-i montez la reprezentanta bara de ridigizare si astept sa soseasca bucsele de audi TT. urmeaza sa-i vopsesc capota din cauza pietrelor de pe drumurile noastre.

urmeaza si spoiler spate de v6 am vrut initial de model 25 aniversar daar e prea scump.

Link către comentariu

Superba masina...chiar daca are ocolul pamantului facut de cateva ori bune :unsure:...Cati bani ai bagat in ea pana acum si in ce, asta numai daca poti si daca vrei sa spui. Oricum, daca ai grija de ea in continuare asa te duce la 500k fara probleme. Keep it up, man!!!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!