Jump to content

Golf 4


dox99

Postare recomandată

Dupa parerea mea arata bine amandoua,important este sa iti placa tie.

"azi am facut un mic test: in oras cam simti orice furnica calci, dar in schimb in afara pe serpentine am ramas surprins cu ce viteza am intrat in curbe''Mie mi se pare foarte stabila si cu suspensie si cauciucuri stock deci cu cauciucurile si arcurile tale...o placere+senzatii tari. :icon_thumleft:

Link către comentariu

Pe negru am eu si da super, doar ca angelul e galbejit. Si eu am pregatite inele neon pentru schimbare.

Link către comentariu

de maine masina intra la vopsit!

in sfarsit am ajuns sa-i vopsesc bara spate cu prelungirea de la rieger si prelungirea bara fata de la Lester, cu ocazia asta o sa-i vopsesc si capota care are cateva zgarieturi din cauza pietrelor si apoi vine si angel-eyes cu xenon bineinteles :P

post-13656-1208686068_thumb.jpg

post-13656-1208686091_thumb.jpg

Link către comentariu

in afara de faruri am reusit sa montez prelungirea fata si bara spate

post-13656-1209064424_thumb.jpg

post-13656-1209064511_thumb.jpg

Link către comentariu

Cateva sfaturi,sper sa nu te deranjeze:

- Scapa de cromul de pe grila

- Scapa de ochii de pisica de pe bara fata

Astea 2 sunt mai importante, iar cele constructive sunt urmatoarele:

- Vopseste bandourile

- Renunta la pleoape si fai un bad boy look

Link către comentariu
cum de ai facut rost de poza aia cu golf-ul de vl :icon_thumright:

de acolo am prelungirea bara spate care inca nu e gata

Link către comentariu

- Renunta la pleoape si fai un bad boy look

daca renunt la pleoape si ii pun bad boy look va semana cu multe alte golfuri, ii pun grila de la FK modelul 'sport evolution'

MASCA_G4.bmp

Modificat de dox99
Link către comentariu

poze noi de la ultima intalnire la care am fost................in asteptarea grilei de la FK

post-13656-1209814567_thumb.jpg

post-13656-1209814593_thumb.jpg

Link către comentariu

Ma bucur sa vad ca de la ultima mea postare aici au mai aparut modificari la masina :icon_cool: Precum a zis si Aaronel mai sus, sunt cateva elemente la care eu as renunta. Cromul de pe grila, proiectoarele din bara, aparatorile de noroi si ledurile din bari. Legat de ce ziceai tu, ca daca ii faci bad-boy o sa fie ca multe alte golfuri, da-mi voie sa te contrazic, sunt muuuuult mai multe golfuri cu pleoape decat cele cu bad boy.

Legat de faruri, daca tot vrei sa faci o investitie eu zic sa nu faci rabat de la calitate si sa mergi pe Hella Celis. Desi si la alea uneori mai apar probleme, nu se compara cu celelalte de pe piata, nici chiar cu FK.

Link către comentariu

Salut dox.

Frumoasa masina si modificata misto.

Referitor la faruri, intrebai tu mai demult: eu am Jom Dectane, si se vad super...inelele sunt albe, nu galbejite ca cele de la FK, am pus si o poza sa-ti faci o parere.

Singura chestie: becul ala de pozitii da lumina galbena si strica tot farmecul (urmeaza sa fie scos cat de curand); in rest, noaptea se vad bestial.

Sa auzim numai de bine si la cati mai multi km fara nici un fel de incident. :Driver:

post-21856-1209979745_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

revin dupa ceva vreme cu o intrebare: isi are locul sau nu? vreau sa-i pun 3 ceasuri in culorile rosu-albastru. pe stalp am auzit ca nu se poate din cauza la airbag-uri

intre timp masina a scapat de tot cromul de pe ea mai trebuie sa dau jos cromul de pe manere dar mi-e frica sa nu ramana urme de la adeziv

primit si o grila noua FK sport evolution poza e fara sigla care am gasit-o mai greu nu s-a potrivit cea originala asa ca am pus una de vw passat b5

post-13656-1213553493_thumb.jpg

post-13656-1213553902_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 2 months later...

upgrade: suspensie sport originala vw golf :blink: este un pic de diferenta fata de arcuri sport+amortizoare stock, distantiere de 2 cm de la FK system B+ deocamdata doar pe spate. si in sfarsit am reusit sa-i pun un scut la motor

poze... dupa montartea tapiseriei care a fost si ea spalata. daca cineva vrea sa spele tapiteria la masina il pot ajuta cu sfaturi pentru demontarea ei

Link către comentariu

niste poze de la unele din cele mai reusite intalniri, cred eu! :) cu tapiseria ca si noua dupa ce m-am chinuit ceva timp sa o demontez, dar a meritat :Driver:

post-13656-1220019304_thumb.jpg

post-13656-1220019326_thumb.jpg

post-13656-1220019341_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

update faruri: faruri negre r32 cu lupa pe faza scurta

revin in curand cu poze mai de calitate

post-13656-1222864740_thumb.jpg

post-13656-1222864928_thumb.jpg

Modificat de dox99
Link către comentariu

misto masina ,contrastul dintre culaorea masinii si tapiterie face "tot meciu" .

Link către comentariu

Sa imi prezint si eu bijuteria :blah:

VW Golf4 19 TDI 90 Hp, An fabricatie 2002 ,Km reali cu carte service 57000, Pret achizitionare 8500( o am de 2 luni)

Trebuie sa ai mai pun un eleron si neaparat folie

post-31683-1222880692_thumb.jpg

post-31683-1222880789_thumb.jpg

Link către comentariu

cama fa-ti frate propriul topic cu masina nu mai contamina topicul lui Dox.

@Dox:super car

Link către comentariu
cama fa-ti frate propriul topic cu masina nu mai contamina topicul lui Dox.

@Dox:super car

Clar..... al mut acum, sry

Link către comentariu

incep sa ma obisnuiesc cu alte masini care isi fac prezenta in topic-ul meu

ms la toti de aprecieri :D

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Sa ajungi sa-ti pui folie pe fetele de usi cred ca asta exprima cel mai bine grija si pasiunea lui dox pentru golful lui. :) Felicitari si ai grija de tapiterie ca e deosebita. :D

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

revenit cu ceva upgrade: in primul rand masina a primit cativa caluti, si o suspensie reglabila o sa pun si niste poze cu suspensia, ca la Danes nu mi-a facut nimeni poze ca era cea mai murdara :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!