Jump to content

Golf 4


dox99

Postare recomandată

azi am primit bara de la AaronNel urmeaza sa o vopsesc dupa care o montez, sigur va arata mai bine decat carligul pe care-l am momentan

post-13656-1202906327_thumb.jpg

Link către comentariu

Ma bucur ca am putut fi de ajutor. Sa o stapanesti sanatos si asteptam poze cu ea montata

Defapt eu am fost doar intermediar :icon_cool:

Link către comentariu

si eu zic RIAL ca OZ are toata lumea si mai ales modelul asta.... Dar as alege un alt model cu buza mai lata ca sta mult mai bine si as pune 17" nu 16" ;)

Frumoasa masina

Bafta si fara accidente ...

Link către comentariu

Poate ma bag asa dar .... De ce nu alegi un alt model de exemplu de la BBS sau KESKIN sau WOLFRACE....etc ? Prespun ca tot la banii aia ajungi poate +50euro sau + 100 euro in fata de Santa dar macar o sa ai tu cea ce nu prea are nimeni :huh:

Oricum bafta si asteptam si pozele dupa.... :icon_thumright:

Link către comentariu

Am si eu o intrebare. Cum sunt capacele de oglinda cromate? Sunt cele care se lipest peste carcasa originala sau sunt cele care inlocuiesc practic capacul initial?

Link către comentariu

Nice rims :)

Am o rugaminte .... scoate becurile alea de pe bara sau ce o fi cu nu esti "gabaric depasit" :blink:

Link către comentariu

Salut. Sunt nou pe aici (Ploiesti) asa ca va rog sa nu "claxonati prea tare incepatorul".

Am cumparat recent de la un coleg un Golf 4 TDI, 1,9, 90 cai, motor ALH, 186.000 km. Masina a fost adusa din DE in 2005 cu 150.000 km, pe platforma, carte service verificata, fara probleme majore in DE etc.

Arata foarte bine interior+exterior, poze nu am deocamdata. Am inceput sa-mi cumpar accesorii spray, pamatuf pronto (astept sfaturi pt intretinere) etc. Vechiul proprietar, un impatimit al masinilor, a schimbat distributia la 160 k, discuri frana, amortizoare fata, platute. A fost foarte bine ingrijita...

Nu are: geamuri electrice, oglinzi electrice si computer bord.

Are: Climatronic, 8 boxe, abs, esp, radio original cam tot ce este in dotarea unei asemenea masini (intrebare - de unde pot achizitiona un radio CD original?)

Am dat 8000 E pe ea. Ce parere aveti?

Pot sa inlocuiesc actuala cheie cu una tip briceag? Ce stergatoare sa cumpar de rezerva (marca, distribuitor)?

Astept sfaturile voastre...

Link către comentariu
Am si eu o intrebare. Cum sunt capacele de oglinda cromate? Sunt cele care se lipest peste carcasa originala sau sunt cele care inlocuiesc practic capacul initial?

sunt cele ce se lipesc pe carcasa originala, se cam exfoliaza...........nu iti recomand

@Ikyi in curand schimb bara, trebuie sa o vopsesc pe cea noua si scap de leduri, cel putin de alea din spate deocamdata!

Modificat de dox99
Link către comentariu
Salut. Sunt nou pe aici (Ploiesti) asa ca va rog sa nu "claxonati prea tare incepatorul".

Am cumparat recent de la un coleg un Golf 4 TDI, 1,9, 90 cai, motor ALH, 186.000 km. Masina a fost adusa din DE in 2005 cu 150.000 km, pe platforma, carte service verificata, fara probleme majore in DE etc.

Arata foarte bine interior+exterior, poze nu am deocamdata. Am inceput sa-mi cumpar accesorii spray, pamatuf pronto (astept sfaturi pt intretinere) etc. Vechiul proprietar, un impatimit al masinilor, a schimbat distributia la 160 k, discuri frana, amortizoare fata, platute. A fost foarte bine ingrijita...

Nu are: geamuri electrice, oglinzi electrice si computer bord.

Are: Climatronic, 8 boxe, abs, esp, radio original cam tot ce este in dotarea unei asemenea masini (intrebare - de unde pot achizitiona un radio CD original?)

Am dat 8000 E pe ea. Ce parere aveti?

Pot sa inlocuiesc actuala cheie cu una tip briceag? Ce stergatoare sa cumpar de rezerva (marca, distribuitor)?

Astept sfaturile voastre...

nu cred ca ai postat unde trebuia.....citeste regulamentul si poti folosi cu incredere functia SEARCH

Link către comentariu

Nu a postat unde trebuie :frigbaitata:....

Astept cu nerabdare pozele cu noua bara :) atunci ...

Oricum frumusica masinuta :)

Link către comentariu

@dox99

Salut, de unde ti ai luat proiectoarele pt bara din fata ? Eu le am gasit pe un site german, pe la 140 euro... dar poate exista si pe la noi...merci

Link către comentariu

@DerGolf: daca vrei proiectoare iti aduc eu la 130 euro modelul pe care il am si eu

@victor_cretu: asa am cumparat masina cu "lemnul inserat" mie imi place cum da cu culoarea bej :lol:

Link către comentariu

Cel mai frumos interior pe care l-am vazut pana acum pe golf 4, super!

Cat despre exterior...dragut, stopurile dau foarte bine pe masina.

Sa ai parte de ea!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

azi au ajuns si arcurile sport maine urmeaza sa le montez, masina va fi putin mai joasa cu 35/40 mm

post-13656-1205255494_thumb.jpg

Link către comentariu

o sa stea mai bine pe sosea si nu ai de gand sa dai chestiile alea jos de pe bari?? , in rest toate cele bune ! :)

Link către comentariu

@Georgik: in curand vor disparea si ledurile

pana atunci poze noi cu arcurile sport :offtopic:

post-13656-1205494091_thumb.jpg

post-13656-1205494143_thumb.jpg

Link către comentariu

de curiozitate ce marca sunt arcurile sport si cat au costat? Le-ai montat pe amortizoarele stock?

Arata super masina acum mai coborata, dar mare atentie la borduri, cum ti se pare , da mai multe impresii despre comportamentul masinii

Link către comentariu

azi am facut un mic test: in oras cam simti orice furnica calci, dar in schimb in afara pe serpentine am ramas surprins cu ce viteza am intrat in curbe e fff stabila mai ales ca am anvelope de 225/45

despre borduri ce sa zic? asta din fata blocului o pot urca asta e cel mai important altele nu le urc :icon_thumright:

@Auras: arcurile le am de pe site-ul de unde comand eu piese si costa 130 euro (fff multumit de lel chiar daca nu-s de nu stiu ce marca)

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

urmeaza, (e drept dupa ceva vreme) sa schimb farurile cu faruri de la FK

astept pareri despe culoarea care da mai bine negru sau crom ?

si despre calitatea farurilor FK vreaui pareri doar de la cine are sau a avut faruri de la FK

post-13656-1208192256_thumb.jpg

post-13656-1208192274_thumb.jpg

Modificat de dox99
Link către comentariu

Mergi pe faruri pe fond negru dau mult mai bine, iar despre fiabilitatea Fk, unii zic ca sunt bune , altii ca nu sunt multumiti de inele ca sunt pe led, dar poti sa le desfaci si sa pui angel neon

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!