Jump to content

Pierde Un Lichid Verde..


@llex
 Share

Postare recomandată

Am si eu o problema la un passat b5 din 2000 am gasit lichid verde sub cele 2 conducte de clima incercuite cu roz si clima functioneaza bine raceste dar ma gandesc sa nu fie o problema sa se strice ceva.

post-15242-0-93216900-1340915913_thumb.j

Modificat de florin79
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de stricat nu strica, doar ca pierde freon pe acolo.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am curatat pe acolo si pe seara m-am uitat si am vazut lichid verde dar putin sub prima conducta cea de deasupra fiind curata deci e posibil sa fie de la prima conducta ca mi-a spus cineva ca poate sa fie de la rezervorul de freon care este in alta parte si nu vad cum sa ajunga pana sub conducte lichidul.mersi

Daca ma duc la cineva poate sa recupereze freonul ca sa nu il mai pierd si sa rezolv problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur - sunt aparate de incarcare, care recupereaza freonul din instalatie. E posibil sa fie nevoie doar de inlocuirea oring-ului,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, acele "capete de furtunase" (Conducte) se pot suda, noi sunt foarte scumpe, decat sa il tot incarci sau verifici de N ori mai bine da la un sudor 20 lei si ti le sudeaza si nu mai ai treaba. Faza ii ca este greu de depistat, si eu la o masina m-am amagit cu schimbarea O-ring-ului si etc, pana si compresorul il banuiam.

Have a good time

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e recomandat sa le sudezi.

1. Cand o sa trebuiasca sa schimbi un furtun, trebuie iar sudat

2. Strici si condensorul....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!