Jump to content

Golf Iii Probleme Motor


leos
 Share

Postare recomandată

pai noua nu pot sa iau :) iar sa stau sa o duc pe cea veche ma costa mult timp si nici nu am unde in zona si nici nu cred ca au ce sa ii faca daca este vb de o fisura.....efectiv trebuie sa iau una la sh...n-am incotro...nici nu stiu daca e chiulasa de vina.....dar tin masina pe dreapta de o saptamana....200 E....galati

Modificat de paul_ral
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dreptate . mea culpa. voiam sa spun chiulasa. scuze :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba!!! Nu va mai tot dati "QUOTE" la mesajul anterior ca ocupati spatiu degeaba!!!! Uitati-va peste regulament!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

leos, ai remediat problema?? te trimit eu la mecanic bun!!

p`orma am vazut ca esti din braila! eu sunt bucuresti si mecanicul e aici!

Modificat de golf3gti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Leonard,din ce am citit pe aici,inclin spre pompa de apa si spre garnitura de chiulasa.Dar zici ca garnitura de chiulasa au schimbat-o aia deja.Sau poate e un traseu infundat in chiulasa.Am vazut ca ai facut verificarea aia cu debitul si zici ca e mica presiunea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O problema similara la un prieten cu golf2 gti era pana la urma nu doar de la planeitatea chiulasei (la care s-au infipt toti mecanicii pt ca e cea mai comuna problema) ci si de la blocul motor in sine care nu se stie din ce motiv nu mai era plan. Problema a fost observata intamplator cu o banala rigla, rezolvarea a fost mai dubioasa in sensul ca a planat atat chiulasa cat si blocul motor. Daca tot esti disperat, verifica si asta poate cine stie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult forumistilor. inchidem topicul si va spun sa fiti atenti la ce service va duceti masinuta pt a nu pati ca mine.....era cureaua trasa peste fulia pompei de catre mecanicul din primul service in care am fost imediat ce am cumparat-o. asa..... am fost apoi la eurocar braila, unde dupa 5 zile si 600 lei mi-au spus ca trebuie schimbat motorul neaparat fiind fisurat. nimeni nu si-a dat seama ca pompa mergea invers, fratilor.......am mai dus-o apoi la 3 service-uri din braila si ca o consecinta am cumparat o chiulasa 700 lei, pompa apa 170 lei, 4 termostate 120 lei, furtune, si alte alea.....manopera alte 400 lei pana m-am enervat am tractat masina acasa si nu am mai lasat pe nimeni sa o atinga sau sa isi exprime pareri. apoi am cautat pe tot netul, am stat ore uitandu-ma la motor pana cand mi-am dat seama.......evitati deci service-ul din braila de pe centura, eurocar braila care dupa 5 zile de service mi-a propus sa le cumpar un motor cu 700 euro, pt ca motorul meu e plin de fisuri. motorul merge impecabil, nu are nici o fisura si toate astea nu m-au facut altceva decat sa mai mor odata de draci ca nu pot pleca din tara asta mancata de atata si atata si atat de multa prostie. va multumesc pt sfaturi si sunt convins ca daca nu gaseam forumul acesta ori o luam razna ori mai faceam un imprumut ca sa cumpar un motor.....Hai romania!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu tot raman pe varianta ca pompa de apa nu e ok. Imposibil sa functioneze bine pompa dar sa nu curga pe retur.

Cum ziceam....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!