Jump to content

Vision Plus Versus X-treme Power


florin-sorin71
 Share

Postare recomandată

Cred ca intrebarea ta e un pic confuza dar in orice caz locul ei nu e in acest topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

OFFTOPIC:

bastocle, inteleg ca ai schimbat farurile... din intrebarea ta deduc ca ai schimbat si tipul becurilor (ai trecut la H7 eventual) pentru ca Bora, din cate stiu eu, are H4 (2 filamente) iar varianta este bixenon...

Rog corectati-ma daca ma insel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Am folosit si eu becurile Phillips Vision Plus aproape un an si am fost destul de multumit.In aceasta perioada nu s-a ars nici un bec(am avut si pe faza scurta si pe lunga).Acum am pus faruri cu lupa si xenon pe scurta, iar pe lunga am aceleasi becuri(vision plus) si merg ok si in continuare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

eu au mi-am pus astazi pe faza scurta X-Treme power ...insa astept sa vina seara sa le fac proba 147ron setu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
Vision plus am avut pe masina si eu...cumparate asta vara. Pana acuma au crapat amandoua :Driver: . cate unu pe rand...asa ca am trecut pe Osram Silver star. Asa ca m-am lamurit cu becurile..lumineaza intradevar mai bine, dar au trai doar juma de an..pe cand cele stock sunt buna. Bafta

Pai la X-TREME garantia de la nemti e de ....6 luni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...si tin 1 an. Eu am avut pe Ibiza si dupa 1 an a murit unul si la 1 saptamana cel de-al doilea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

va cer parerea:)) ,sa pun xenon sau becurile despre care tot vorbiti ?

am un pasat b5.5 din 2004

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici nu trebuie sa stai pe ganduri ia direct xenon si nu o sa regreti + ca in ziua de azi 90% din masini care le vezi noaptea au xenon, becurile cu filament sunt de domeniul masinilor cu manivela, audi deja a trecut la faruri led la r8 au trecut de xenon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

va cer parerea:)) ,sa pun xenon sau becurile despre care tot vorbiti ?

am un pasat b5.5 din 2004

poti pune xenon, dar sa o faci ca la carte, sa te gandesti si la cei care vin din fata, si la control politie, etc.

@dsf: "90% din masini care le vezi noaptea au xenon" ...buna asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salutare.as dori s aintreb un posesor de vision plus ce culoare emite becul?alba sau e o tendinta spre albastru?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi....ce a-ti alege intre extreme power si vision plus fara a va gandi la diferenta de bani dintre cele 2?Care este diferenta de iluminare dintre cele 2 becuri?ce fel de culoare emit ableme (alba,galbena,albastruie)?Driver.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Xtremepower, culoare alba si intensa.

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AL BAndi...astept un argument...

Bebeco...ai folosit astfel de becuri?daca da...cat te-au tinut?pe ca faza le aveai puse?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am folosit atat vision-plus cat si Xtrem-power, pentru faza scurta. Cele din urma vad mai bine/ lumineaza mai puternic/ mai departe.

Folosesc faza scurta non-stop, urban + extraurban, astfel incat la maxim 7-8 luni, se ard becurile. Asa ca am ales sa folosesc vision-plus doar fiindca sunt ceva mai ieftine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AL BAndi...astept un argument...

Le-am folosit pe ambele, pe vechea octavie am avut Normale de fabrica, am pus vision plus, s-au ars dupa 2 ani, am pus xtreme power, care s-au ars dupa 1,5 ani, dar dadeau lumina mai multa ca vision plus. Acum masina e la socra-miu, am pus Osram night breaker, sunt cam la fel cu xtreme power, sa vedem cat o sa tina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Xtreme Power...folosit, multumit... au mai mult de 2 ani si inca merg... la altul ...am schimbat masina intre timp...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PANA la urma am cumparat o pereche de extreme power.M-ati convins:D

intrebarea acum este ce becuri pentru pozitie imi puteti recomanda?ceva sa se imbine frumos ca cele mai sus mentionate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

blue vision pt ca dau o lumina mai alba

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar nu tin foarte mult. Adica devin galbui in timp. Incearca ceva leduri pentru pozitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai exact ce leduri?imi poti recomanda ceva anume?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AM AVUT SI PHILIPS BLUE VISION SI EXTREM DAR SA STICI CA LIUMINA ALBA CA UN XENON TOT NU FACE SI NICI INTENSITATE DE LUMINA NICI PE DEPARTE...

ACUM AM XENON SI DIFERENTA E ENORMA

post-68039-0-65774700-1292061854_thumb.j

post-68039-0-68390200-1292061861_thumb.j

Modificat de forceturbo
Citeste regulamentul si nu mai folosi majuscule!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sunt extrem dezamagit de becurile "extreme power",sunt extrem de scumpe,eu cel putin nu vad sa fie mai puternice fata de altele, si se ard destul de repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!