Jump to content

Ma Curenteaza Masina


valentyn
 Share

Postare recomandată

:blink: cine ma poate ajuta?de la un timp incoace ma curenteaza masina.de fiecare data cand opresc motorul si cobor din masina cand pun mana pe usa sa o inchid ma curenteaza.nu tare doar ca si o piscatura.am observat de asemenea ca atunci cand vreau sa reglez oglinda din st se misca si cea din dreapta.sa fie un scurt pe undeva?cum as putea sa-l depistez???:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:blink: cine ma poate ajuta?de la un timp incoace ma curenteaza masina.de fiecare data cand opresc motorul si cobor din masina cand pun mana pe usa sa o inchid ma curenteaza.nu tare doar ca si o piscatura.am observat de asemenea ca atunci cand vreau sa reglez oglinda din st se misca si cea din dreapta.sa fie un scurt pe undeva?cum as putea sa-l depistez???:D

Off Topic : Poate nu te mai place ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"cand vreau sa reglez oglinda din st se misca si cea din dreapta.sa fie un scurt pe undeva?" da cea din mijloc nu se regleaza cumva o data cu oglinzile laterale?! :blink: :D

Modificat de Dragos Ene
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:blink: cine ma poate ajuta?de la un timp incoace ma curenteaza masina.de fiecare data cand opresc motorul si cobor din masina cand pun mana pe usa sa o inchid ma curenteaza.nu tare doar ca si o piscatura.am observat de asemenea ca atunci cand vreau sa reglez oglinda din st se misca si cea din dreapta.sa fie un scurt pe undeva?cum as putea sa-l depistez???:D

Mai oameni buni, chiar este greu sa folositi SEARCH?

http://vwforum.ro/index.php?showto...p;hl=Curenteaza

http://vwforum.ro/index.php?showto...=reglaj+oglinzi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

PENTRU CINE MA POATE AJUTA CU UN SFAT.AM UN PASSAT AVB DIN 2003 MOTOR
1,9 TDI.PE BORDUL MASINII CIND DESCHIZI O USE APARE MASINA CU USA
RESPECTIVA DESCHISA SI SE APRINDE PLAFONIERA.PINA ACUM E TOTUL OK DOAR
CA ARE TOANE TOANE CIND O DESCUI DIN TELECOMANDA,DESCHID USA DIN
FATA(STINGA SAU DREAPTA) SI NU IMI ARATA IN BORD NIMIC,NU SA APRINDE
PLAFONIERA BA MAI MULT DUPA CCA 20 SEC SE INCUIE AUTOMAT CU USA DESCHISA
SAU INCHISA.CARE AR FI CAUZA?MULTUMESC!

 

MODERATOR: Ti-a scapat articolul din regulament unde scrie sa nu folosesti majuscule???

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca ai swichul din portiera șofer defect!

s1 cm10 jellybean

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru initiatorul topicului, nu e vorba de energie statica? Si eu mai patesc asa cand cobor din masina si ating tabla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evident ca e vorba despre electricitate statica. Motivele ar putea fi: huse din materiale care favorizeaza incarcarea electrostatica, haine, par etc.

Fiind vorba de masina pe benzina, sa nu fie vreo scurgere de curent ceva de tensiune mai inalta...

Imi aduc aminte ca Dacia mai electrocuta (in aceleasi conditii - electricitate statica).

12 V nu vor curenta.

Modificat de valioglu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!