Jump to content

Martor "portiera/portbagaj deschis" nefunctional


derailed
 Share

Postare recomandată

unde pot gasi un VAG COM ? precizez ca sunt din calarasi... si daca stiti si cam cat ar costa sa imi activez si eu chestiile astea mai mici (...cu martorii daca merge) cu inchisul usilor automat ...etc..

ms anticipat :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Instrumente

instrumente.jpgCodare Modul

Se alege MOD 17 (Instrumente)

Codare MOD -> Functia 07

??xxx: Optiuni extra si dotari

00 - fara optiuni extra

01 - indicator uzura placute frana

02 - indicator centura de siguranta

04 - indicator nivel apa in spalatorul de parbriz

08 - nefolosit

16 - activare ceas in MFA

deci nu cred ca merge la fabie...

http://skodafabia.info/info.html, ia dati un click pe forum sa vedeti unde va duce! Ce ziceti?

Modificat de al bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am si eu citeva probleme, daca ma poate ajuta cineva cu citeva sfaturi?

La skodita mea cind deschid usa dreapta fata nu mi se aprinde plafoniera, la borbagaj nu se poate deschide din afara ,nu merge comutatorul acela, nu declanseaza, luminile acelea mici din plafonier nu merg, sa aiba cumva legatura toate intre ele?

Skoda este Fabia Combi Elegance de 1,4 16V 101 Cp. din Decembrie 2001

In legatura cu martorii din bord la mine merg si cel de usa si cel de borbagaj, si mai piuie pe deasupra.

Va urez multa bafta in tot ceea ce vreti sa realizati si un condus cit mai placut in skoditele voastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Daca nu se aprinde plafoniera doar cand deschizi usa dreapta fata , dar se aprinde cand deschizi alta portiera atunci este defect un microswitch din portiera dreapta fata. Problema este discutata pe forum ...

Despre portbagaj nu pot spune nimic , dar nu cred ca are legatura cu lumina plafonierei.

Multumim de urari :lol:

Salut. Am si eu citeva probleme, daca ma poate ajuta cineva cu citeva sfaturi?

La skodita mea cind deschid usa dreapta fata nu mi se aprinde plafoniera, la borbagaj nu se poate deschide din afara ,nu merge comutatorul acela, nu declanseaza, luminile acelea mici din plafonier nu merg, sa aiba cumva legatura toate intre ele?

Skoda este Fabia Combi Elegance de 1,4 16V 101 Cp. din Decembrie 2001

In legatura cu martorii din bord la mine merg si cel de usa si cel de borbagaj, si mai piuie pe deasupra.

Va urez multa bafta in tot ceea ce vreti sa realizati si un condus cit mai placut in skoditele voastre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!