Jump to content

Ceasuri plasma


flopem
 Share

Postare recomandată

salutare,stie cineva daca si unde se gasesc ceasuri plasma pt fabie?

uitati-va pe site proxenon.ro si dati cu parerea.......arata bine>?

eu cred ca tootusi luminile in bord schimbate sunt mai faine da nu-i cine sa le schimbe asa ca ar merge si ceasuri plasma

stie cineva unde si daca se gasesc de FABIE?

sau e cineva in cluj care schimba lumini bord??pls

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am cautat de mi s-a facut rau plasma pentru Fabia si nimic. deci renunta la plasma. oricum pana la urma nici nu stiu deca merita sa dai atatia bani in loc sa schimbi ledurile de la bord, asa cum ai zis tu. parerea mea e ca efectul e in favoarea plasmei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit plasma de fabia la 49 euro...pe un site din cehia dar care are distribuitori si in romania

o sa postez linkul dar acum sunt la job si nu il am la indemana

sunt si mai multe chestii destul de faine pe acel site!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

up .....vreau detalii

care poate sa imi dea ca vad ca posesorul topicului daca a gasit de restul nu il intereseaza

PS deasta mor eu de voi ca intrati aici doar de nevoie sa va ajute altii dar voi nu ajutati cu nk .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa-i dai un pm, pt ca vad ca este destul de activ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu superskoda astia nu raspund la nici un mail si cei de zic ca sunt importatori sunt doar pe hartie , astia ii spiu si eu , eu vreau concret ca exista nu asa la aia acolo nu ma baga nimeni in seama nici daca le trimit euro in plic , iar cei de la dxx care cica sunt importatori sunt prea neseriosi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DXX neseriosi ??? Cred ca te contrazic.Eu am avut relatii excelente cu ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DDX si eu am avut de-aface cu ei si sunt super OK

am avut o manopera la ei chiar in seara de craciun cand lumea colinda dar au facut-o si a iesit super bine!

sunt foarte multumit!

cat despre ceasuri plasma va zic asa:

e cea mai stupida si idioata alegere!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...de ce?

eu am pus pe o masina la prietena mea si se monmteaza peste ceasurile originale iar ca sa se vada frumos ceasurile originale trebuie stinse-aici vine si problema -daca le stingi nu se mai vad acele si arata penal,mai ales seara(inchipuiti-va o masina cu turmetru de plasma dar fara ace:))))

e penal...

daca stie cineva o solutie la problema asta astept cu drag raspuns!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt ace voi intrerupe lumina de pe fundal si vor ramane doar acele , am cum sa fac asta si sigur va merge , sau pot pur si simplu peste ledurile de nu le vreau sa le vad pot pune ceva peste ele , am asa facut la ceasurile suplimentare, ledurile care erau rosii nu se vad pt ca au deasupre lor o folie neagra si nu se mai vad deloc

Inca o idee ar fi sa alimentez separat doar ledurile acelor nu cred ca e o problema.

ps 1 : am octavia 2 intreb pt un prieten care e mort dupa plasme , e alegerea lui mie unu imi place lumina verde si nu o consider suparatoare deasta la mine toate cadranele sunt verzi inclusiv la ceasurile suplimentare , la clentele de la usi si la plafoniera de w8

ps 2: daca ai plasme de unde sunt luate si cu cat?

ps 3 : de ce nu am o parere buna de cei de la dxx este pt ca au zis ca nu stiu de nici o reducere pt forum sa fi fost sau alte chestii cand stiu de la colegi de forum care au zis ca au avut discout de asa ceva si 2 pt ca una imi zic in mail si pe site si altele sunt preturile de la ei din magazin, pe site este un pret care scrie ca e cu tva si in magazin la acel pret adauga iar tva si nu mi se pare corect sa vin din craiova pana acolo sa aflu asta cand au zis ca sa ma uit pe site pt preturi

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu am renuntat la plasme si mi-am pus lumina alb cu rosu (leduri) la DDX

daca vezi cum arata.........super!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

offfffffffffff si plasmele de unde le gasesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema cu acele la plasme se poate rezolva intr-adevar prin punerea in functiune doar a ledurilor de la ace celelalte fiind intrerupte dar cum facem la masinile ca de ex opel corsa cum avea prietena mea la care lumina in ceasuri e data de doar 3 leduri si pentru ace si pentru scale(asta voiam sa zic)

sunt masini la care lumina in bord e data de doar 2-3 leduri care fac si lumina la ace si la scala si atunci nu ai cum sa opresti doar ledurile scalelor si sa le lasi pe alea de la ace sa mearga si in acest caz e nasol aspectul fara ace

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate rezolva dar eu crezusem ca zici ca stii de unde sa iau alea , despre luminile de bord la corsa cred ca poti incerca pe forum opel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca le pot incerca pe forumul opel dar nu sunt curios si nici nu cer sfaturi legate de opel!!

era doar un exemplu ce l-am dat...atat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu ceasuri plasma va pot ajuta eu

modelul e cel din poza atasata

pretul lui e de 90euro si vine la comanda in aprox 4 saptamani de afara. Kitul include inclusiv invertorul

problema cu acele care nu se vad noaptea se poate rezolva foarte simplu. Exista o solutie cu care se vopsesc acele si cu montarea unor leduri cu UV se vad perfect. poze atasate

asa ca te poti bucura si de efectele unor ceasuri cu plasma

post-23114-1204833881_thumb.jpg

post-23114-1204833890_thumb.jpg

post-23114-1204834603_thumb.jpg

post-23114-1204834621_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta cu vopsitul,montat leduri->prea multa tziganie!!! (orcum lumina nu va avea aceeasi tonalitate!!)asta cu vopsitul,montat leduri->prea multa tziganie!!! (orcum lumina nu va avea aceeasi tonalitate!!)cu display-urile iar ce fac?...tot cu vopsea:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar nu e tiganie deloc si se vad foarte bine.

pai logic ca nu scoti lumina de la display-uri, sau tu te gandesti ca daca le vopsesti mai si vezi ceva pe ele

Modificat de DRAPAR
Nu se da QUOTE la ultimul post !
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai zicea cineva ca daca pui plasme tre sa stingi becuurile din spate adica ceasurile originale

si este adevarat.,,,asa am patit la masina prietenei mele la care am pus plasme si le-am dat jos ca daca nu stingi lumina din spate(originala) se vad ca prastia!

acuma nu crezi ca m-oi apuca sa demontez bordu ca sa scot cu penseta care led vreau sa mearga si care nu

asta e ideea plasmei,,se pune usor fara demontare,dar uite si dezavantajele:

ori tii lumina din spoate aprinsa si se vede ca prastia ori o stingi si nu mai vezi nimik pe auxiliare

sa mai adaugam si ace vopsite si alte improvizatii

deci da-mi solutia corecta de la a-z fara sa demontez ceasurile dar sa am si lumina la ace si la restul chestiilor si totodata sa se vada si plasmele frumos si eu ma angajez sa si cumpar 2 plasme daca imi spui care e varianta!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aaaaaaaa si zi-mi si de vopsea,,,,se gaseste?

la ce pret?...mai scumpa ca plasma te pomenesti:)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu vrei intr-un fel sa se teleporteze cineva in spatele ceasurilor si sa faca ce ai nevoie si ma tem ca nu prea se poate fara demontarea ceasurilor , se poate face si este destul de usor ideea e ca trebuie sa te pricepi un pic.

Nu e nevoie de vopsit acele , de ce sa faci asta ?

Stiu ca daca le ingreunezi un pic deja arata ce vor ele .Nu stiu daca cu vag comul se poate opri iluminarea ceasurilor dar trebuie incercat .

Raman restul luminilor aprinse daor cadranele le poti stinge si asta dupa parerea mea doar cu demontare , fara cred ca nu reusesti nici plasmele sa le montezi 100% ca firele trebuie sa se duca in spate dece iese din calcul fara demontare.

Ia-le tu si garantez ca ti le fac eu sa mearga dar la 90 de euro mi se pare prea mult , la superskoda pe site sunt 45 de euro .eu vreau plasme cu lumina verde colegu nu a zis nk despre schimabrea culorii din albastru in verde .Se poate face la plasme ?

Stiu ca majoritatea asa sunt cu 2 nuante . Ma insel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fara sa demonetzi ceasurile evident ca nu se poate.

si doar nu stai cu penseta sa decuplezi ledurile originale, sa fim seriosi!

legat de plasmele de la superskoda sunt alte modele, alti producatori. Albul mie mi se pare obositor pe timp de zi, dar aici e dupa cum crede fiecare

pentru fabia doar in culoarea respectiva este, si nu vine cu potentiometru de reglare a intensitati

si daca chiar vrei sa vopsesti acele nu e scumpa o sticluta din aceea e la 30ron.

Modificat de sadisor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
aaaaaaaa si zi-mi si de vopsea,,,,se gaseste?

la ce pret?...mai scumpa ca plasma te pomenesti:)))

nu va bateti capul cu plasme,eu am incercat doua variante dar nu sant de treba,daca va intereseaza va trimit si poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!