Jump to content

Perii colectoare pt ventilator clima


AndyG
 Share

Postare recomandată

Sal!

Am un golf 3 la care ventilatorul de clima din habitaclu nu mai functioneaza cum trebuie din cauza periilor tocite.

Asta-vara am desfacut ventilatorul si am constatat ca periile sunt evident foarte scurte si le-am reanimat intinzand un pic de resorturile care le preseaza. De atunci nu am gasit sa le cumpar pe la nici un magazin din Cta, inclusiv la reprezentanta Vw de aici (mi-au propus ca unica solutie schimbarea motorului, adica 8,5 mil). Poate stie cineva o solutie in afara de confectionarea altor perii si normal schimbarii motorului. Ma gandesc poate cineva a gasit niste carbuni similari de la alt produs care sau potrivit fara mari modificari.

PS A venit iarna si e frig. Noroc ca inca mai functioneaza! Doar cu palme!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evrika!

Carbuni de la aeroterma de Mercedes Sprinter.

Trebuie ajustati numai un milimetru dintr-o latura si toate sunt OK!

Atentie! Neaparat trebuie folositi carbuni de aeroterma deoarece compozitia carbunelui este mai dura (pentru turatii marii pe o durata de timp mare).

Nu i-am pasuit pe rotorul de la aeroterma mea care se pare ca are un diametru mai mic decat la acela de la Sprinter si am avut parte de un zumzait timp de doua zile, dupa care a disparut.

Acum toate bune!

Chestia e rezolvata, deci se poate inchide topicul.

PS 2 X 170.000 lei valoarea carbunilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!