Jump to content

Cheie Passat B6


Alex Deliu
 Share

Postare recomandată

Poate descrie cineva funcțiile celor trei butoane ale cheii/telecomenzii (apăsare scurtă, apăsare dublă, apăsare lungă, etc.). Mulțumesc anticipat!

 

apasare - incuie/descuie

 

apasare lunga - coboara/urca geamurile... cat stai cu degetul pe buton - daca se activeaza Confort closing, atunci o sa urce automat, dupa ce ai tinut un pic pe incuiat

 

apasare dubla la inchidere - incuie dar opreste alarma -cine are.

 

apasare dubla la deschidere - descuie toate usile, la cine are activata descuierea selectiva - care la prima apasare descuie doar usa soferului.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc, Florine!

Am întrebat asta pentru că mi se întâmplă uneori ca încercând să deschid portbagajul, acesta să mi se blocheze și rămâne blocat (încuiat) câteva ore, adică nu răspunde la comandă nici la cheie, nici manual, nici la butonul de pe ușa șofer. După un timp își revine și merge normal. Nu știu dacă procedez eu greșit cu butonul portbagaj de la cheie (am încercat apăsare scurtă, dublă, lungă), ori e o setare sau poate un defect electric.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu pare ceva ok...trebuie verificat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
claudiu tescula

buna ziua...sunt nou pe acest forum...am achizitionat si eu un vw passat B6 3C cu 2 luni in urma si am si eu o intrebare...am 2 chei, pe una daca tin apasat pe butonul de deblocare coboara toate 4 geamuri, in schimb cu cea dea doua cheie cand tin apasat pe acel buton se lasa doar geamul de la sofer...imi poate spune si mie cineva de ce ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare cheie memoreaza anumite setari - pozitie scaune, limba BC, etc. Ai rabdare si citeste topicurile din aceasta arie si vei intelege mai multe despre masina. Raspunsurile la multe intrebari le gasesti in paginile acestei arii. Spor la citit.

Modificat de pronet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

claudiu tescula

am tot citit pe aici dar nu am vazut nimic de genul asta...cum reusesc sa memorez si la cealalta cheie sa fie la fel ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faci acealeasi setari/ activezi optiunile dorite si pe cealalta cheie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Spuneti-mi va rog , la un passat B6 de ce nu pot deschide portbagajul decat manual din spate ? Daca apas pe butonul telecomenzii sau pe butonul de pe portiera soferului nu se intampla absolut nimic , nici macar un bazait . Sa fie setata din calculator sau vreo siguranta , motoras ars ? 

Modificat de Supervisor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ambele cazuri vezi in blocurile de masura daca lucreaza sau nu butoanele. La cheie vezi daca se aprinde ledul cand apesi.

Posibil si fire intrerupte in manson.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil microantrerupator defect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat sa citesc cat se poate de atent toate postarile astfel incat sa nu repet o intrebare pusa inainte

am achiziotionat b6 cu o singura cheie. cel mai probabil masina are functie kessy cu toate ca nu am primit butonul fals de contact, dar manerele sunt conform dotarii (cum umflatura). intrebarea este de ce nu pot deschide portierele fara a utiliza telecomanda? portbagajulse deschide conform descrierii (daca is cu cheia aproape).

prcizez ca am incercat sa atingi acea 'bula' de pe maner

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La cheie cand apas pe buton se aprinde lumina rosie . Ma gandesc totusi ca daca era microintrerupatorul defect nu se deschidea din interiorul masinii dar faptul ca nu se intampla nimic nici la cheie imi intareste certitudinea ca altul este defectul. Curios este ca la scanare nu mi-a dat nici o eroare pe partea asta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la scanare iti da eroare doar daca masina are probleme nu cheia

 

sunama si treci pe la mine la magazin sa ne uitam la problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Asi fi trecut cu drag daca nu eram stabilit in Londra. Din pacate cand am facut contul nu am avut aptinea de a alege si orase internationale 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil sa fie desincronizata

am avut astazi un caz concret de desincronizare telecomanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e posibil sa fie desincronizat daca la portbagaj se deschide fara sa accesez telecomanda, iar la usi nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu. 

 

fa o scanare sa vedem erorile stocate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Tot nu reusesc sa imi dau seama de ce nu pot deschide portbagajul din interior sau din chie , imi da cineva un sfat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai facut verificarile recomandate in blocurile de masura? Daca da care sunt rezultatele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Din pacate chiar nu ma pricep la masini si nu stiu unde sa fac aceste masuratori si cu ce ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Blocurile de masura se citesc din vcds pe modulele respective. Cauta in aria de prestari servicii ca suntem destui colegi cu interfete. Functie de cine e din zona ta il contactezi ptr ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

   Multumesc frumos pentru raspunsul detaliat , din pacate locuiesc in Londra . Cand voi merge in service le voi explica problema cu portbagajul si sper sa o rezolve ei. Va doresc toate cele bune 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti, are cineva idee cat costa cheia de plastic care intra in cheia mare ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Daca te referi la " lama" desigur netaiata uita-te aici http://www.ebay.co.uk/itm/REPLACEMENT-UNCUT-KEY-BLADE-FOR-VW-VOLKSWAGEN-PASSAT-3-BUTTON-SMART-REMOTE-FOB-/390415287673?pt=UK_Cars_Parts_Vehicles_Other_Vehicle_Parts_Accessories_ET&hash=item5ae6908579#shpCntId 6.99 cheia + 6.99 transportul . La transport te sfatuiesc sa optezi pentru varianta Royal Mail International Signed , chiar daca dai 6.99 lire macar esti sigur ca ajunge la tine  

Modificat de Supervisor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!