Jump to content

Senzor intrerupt


maxxgabi
 Share

Postare recomandată

Rugaminteea mea este daca stiti cumva de la ce este senzorul din imaginea de mai jos,deoarece la mine este neconectat iar firele izolate cu banda.

post-8038-1194784574_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrerupatorul pentru luminile de mers inapoi. Probabil masina ta a suferit vreo avarie si acelui intrerupator care vine insurubat in cutie i-a fost sparta mufa si cine-a reparat masina n-a mai catadicsit sa cumpere alt intrerupator. Sunt curios: n-ai remarcat pana acum ca nu iti merg luminile de mers inapoi?

Cheers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pentru raspuns.

Este foarte adevarat ca la mersul cu spatele nu se intimpla nimic :lol: .Nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca senzorul acela e raspunzator pentru luminile pe spate. Am sa incerc sa lipesc direct firele fiinca mufa care venea in senzor nu mai este.

Inca o data ......Multumesc mult !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu placere. Ai insa grija ca lipiturile tale sa fie totusi solide pentru ca sunt supuse vivratiilor... Mai bine intreaba la Skoda cat costa acea sonda si inlocuieste-o cu totul. Mi se pare ca e maxim 30-40RON. Si-ar mai fi si mufa de pe fire (cu tot cu pini si 20cm de cablaj) inca vreo 10lei.

Cheers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca esti din buc am eu diverse mufe dar tre sa vi cu masina la mine

Modificat de Spankyro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.......... tre sa vi ........

Se scrie "vii"adica .. cu 2 de i.

Azi dimineata am constatat si eu ca nu imi mai merg luminile la mers inapoi. Probabil de la ploaia de vineri, cand am mers aproape toata ziua prin baltoacele, baltile si lagunele din Bucuresti. Trebuie sa ma bag pe sub ea sa vad ce s-a intamplat. Poate a sarit mufa, s-o fi rupt vre-un fir ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se scrie "vii"adica .. cu 2 de i.

se scrie cu "2 i" nu cu "2 de i", prepozitia "de" se foloseste incepand cu 20.

nu zici 2 de lei, trei de lei..19 de lei, ci 2 lei, 3 lei.... 19 lei, 20 DE lei.... (sorry nu m-am putut abtine :) )

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca va abtineati, nu aparea o discutie de 2 lei :)

PS: Datorita intentiei de ajutor exprimata putem face abstractie de unele greseli de scriere :) Parerea mea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!