Jump to content

Pierderi Ulei Cutie


Asterix
 Share

Postare recomandată

Fratilor, era sa mi se farame cutia.... Noroc ca am fost pe faza si am completat nivelul la timp.

Acuma am dat jos planetarele sa le repar si vreau sa refac si etansarea la cutie care pierde ulei hidarulic.

i-am gasit deja sineringul de la priza de putere. Aveti cumva poze cu simeringurile de la flansele de la planetare?

Tipu' de la magazinul de piese auto mi-a zis ca sa ii dau "cotele" de la simeringuri..... :D

i-am zis ca am cutie 4T si nu s-a descurcat sa imi caute...

Eventual coduri ETKA pt piesa respectiva? pe vagcat nu am gasit...

Sau daca puteti sa imi recomandati un magazin de piese unde sa gasesc simeringurile alea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca la magazinul gut din drumul taberei,gasesti sigur!! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine alex...le scoti pe cele care le ai pe cutie....iar pe ele sunt shtantzate codul de fabricatie...sau daca nu este original...sunt trecute cotele....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine alex...le scoti pe cele care le ai pe cutie....iar pe ele sunt shtantzate codul de fabricatie...sau daca nu este original...sunt trecute cotele....

Asa am facut...

Le-am schimbat pe toate. Cam cat ulei intra normal in cutie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La motorul de 1.6D Jp din 84, in cutie intra 2 litri.

Oricum cel mai bine se umple cu masina perfect orizontala pana incepe sa curga pe la gaura de umplere. Trebuie sa iti intre cel mult 2 litri.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La motorul de 1.6D Jp din 84, in cutie intra 2 litri.

Oricum cel mai bine se umple cu masina perfect orizontala pana incepe sa curga pe la gaura de umplere. Trebuie sa iti intre cel mult 2 litri.

Bafta.

Ok, mersi pt info...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, unde anume mai precis se afla acest magazin din Drumul Taberei? nu-s bucurestean.

mie imi pica ulei pe la axul de actionare. ;a cca 3-4 luni verific nivelul si pun cam 1/2l.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa bila o statie

sau dupa parcul moghioros,strandul 3ligheane si mai mergi cam o statie si e pe dreapta! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata, nu mai are pe unde sa piarda, e schimbat tot...

A intrat cam 1.6 l de ulei in cutie, sa mai incerc sa ii pun inca 400 g sau o merge asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!