Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

daca mai pui ceva peste pretul ei - nu mult - faci retrofit la cluster alb/rosu - si cauti unul care sa aibe afisarea temp uleiului - plus ca schimba aspectul interior....

 

de exemplu la ce bani ajunge unul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmm... in jurul la 200 euro - un maxidot BC+ SH.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau 300 Euro nou la cei de la carsistem.pl .

Dar momentan nu mai au pe stoc .

Oricum pentru IC cu BC+ color mai ai nevoie de CAN mai nou si un alt trim pentru IC .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trim ai nevoie oricum.... Can Gateway mai nou - da, daca vrei sa-l poti accesa, coda, etc.... dar asta iti foloseste si la alte retrofit-uri, update-uri, etc.

 

altfel, merge si cu cel vechi.

 

Ma indoiesc ca o sa mai aduca, era ceva dubios cu ele..... ca doar nu mai sunt la vanzare de mai multe luni.....

 

oricum, nu as da 200 de euro numai pe interfata aia si sa stai cu bordul vechi..... daca era ceva de genul interfetei VFIZ pt Audi A4 (B6, B7) mai era o treaba..... dar fiecare, dupa cum ii place.

 

VFIZ Audi

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda... super "gadget-ul" asta.

 

P.S.: - ca pusesem o intrebare si cu evacuarea dubla daca a facut cineva la B6, am vorbit astazi cu un reprezentant de la Pilot Tuning si o evacuare dubla costa 1200lei - din inox, iar 700lei cea din aluminiu + tipsurile de la evacuari incepand de la 100lei/buc.

 

Mai costa spoilerul OEM cu dubla evacuare 320lei...acum nu stiu daca merita investiti atatia banuti  :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuza-mi ignoranta dar care e diferenta intre asta si cel de haudi?

Doar ca arata informatiile pe un display color?

Da, din pct meu de vedere pt bord rosu/albastru e mai ok sa pun aceasta interfata care imi ofera informatii in plus decat sa schimb jumatate de bord ca sa fie un look like.... new generation.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, diferenta este intre functiile pe care le executa. Vezi in video posibilitatea de configurare a informatiilor care le furnizeaza acea interfata, comparativ cu cea pusa mai sus, pt B6.

 

chiar si pt B5 si B5,5 se gasesc interfete mai destepte, care au mult mai multe info, au un fel de VCDS incorporat - etc....

 

legat de retrofit - dupa gusturile fiecaruia - dar ma repet .... decat sa dau 200 euro pe o interfata, mai bine cu aceeasi suma, poate un 50 de euro in plus, se trece la modelul nou, care aduce si o prospetime aspectului interior....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu tine, Florin, dar 1.9 TDI (PD) cu ceasuri de 2.0 TDI (CR) e vorba aia, "un fel de doua feluri". Zona rosie de pe turometru la 1.9 TDI PD incepe la 4500, la 2.0 TDI (CR) incepe la 5000. Acum, fiecare dupa cum doreste. Personal, prefer sa conserv interiorul conform cu originalul. Nu m-as da in laturi de la a pune un cluster alb daca as gasi unul care sa aiba zona rosie de pe turometru incepand de la 4500.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare gadgetul!

Eu unu m-as baga la un group-buy pt un singur transport si poate se negociaza si un pret mai bun.

 

Deci se baga cineva la un group-buy ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie cei care vreti sa comandati, in descrierea modulului Kufatec scrie ca nu e utilizabil daca masina are echipare bluetooth premium rSAP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge doar dacă modulul folosește exclusiv protocolul rSAP.

PS: de fapt scrie că nu e potrivit pentru orice modul BT care afișează informații pe IC. Aiurea, dacă e să mă întrebați pe mine... Bună observația lui tlc

Sent from my S500 using Tapatalk 4

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu tine, Florin, dar 1.9 TDI (PD) cu ceasuri de 2.0 TDI (CR) e vorba aia, "un fel de doua feluri". Zona rosie de pe turometru la 1.9 TDI PD incepe la 4500, la 2.0 TDI (CR) incepe la 5000. Acum, fiecare dupa cum doreste. Personal, prefer sa conserv interiorul conform cu originalul. Nu m-as da in laturi de la a pune un cluster alb daca as gasi unul care sa aiba zona rosie de pe turometru incepand de la 4500.

E o chestie de optica.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
RadulescuRomulus

intrebare: doresc sa pun folie de protectie pe capota si portiere. A mai facut cineva asa ceva si eventual imi poate da o recomandare? [despre comportament in timp, respectiv atelierul care a aplicat folia].

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreaba-l pe akaiu07

El si-a infoliat toata masina, undeva in bucuresti.

Am vazut-o si mi-a placut rezultatul lucrarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum vreo doua luni m-a lovit unu ce are asigurare la EUROINS (stiti deja, I-a fost retrasa licenta) si stau dupa ei cu dosarul in asteptare. Ideea e ca incep sa imi cam pierd speranta ca o sa mai primesc vreun raspuns de la ei si am inceput sa imi caut piese...am gasit o bara cu tot cu proiectoare si eu nu am pe masina mea. E posibil sa le fac si functionale? Sa stiu daca merita sa o cumpar. Sau sa mai astept dupa EUROINS? Le-am facut si reclamatie la CSA si nimic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil este insa trebuie sa vezi ce tip de centrala electrica ai si daca suporta proiectoare! Posteaza codul centralei, citit cu vcds-ul ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ooff…n-am VCDS…gasisem pe net un OBD II bluetooth, crezi ca ma ajuta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cere ajutorul unui coleg. O scanare full care te va lamuri nu dureaza mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa imi gasesc putin timp si fac o incercare. Din moment ce nu am nici pe buton si echiparea e CL…ma indoiesc. Dar merita sa incerc! Multumesc pentru raspunsuri!

Ps. De OBD-ul ala bluetooth ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Blocul de lumini poate fi fara functia de proiectoare dar e usor de inlocuit. Dar tot trebuie sa afli daca in configuratia actuala poti monta proiectoarele usor sau nu, ca imposibil nu este.

Din ce stiu eu, acea interfata via bluetooth este mai mult pt a citi parametri masinii in timp real, in timp ce ruleaza, decat o diagnoza.

Drive safe!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cumpara un VCDS - ca o sa iti fie mai de ajutor..... proiectoare - posibil sa suporte - dupa ce iti cumperi VCDS, ne uitam ce ai tu si atunci iti putem spune ce suporta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai CASCO, poti repara pe polita CASCO prin regres. Isi recupereaza asiguratorul tau banii de la Euroins fara sa mai ai tu batai de cap.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era bun CASCO…am doar RCA si astept sa vad cum solutioneaza CSA reclamatia mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine e pasionat de retrofit-uri: 

https://plus.google.com/photos/107721259542172227035/albums

 

Un alt nebun - un RUS, care a facut din 'o masina obisnuita' - una super dotata.

 

M-am uitat si eu peste albumul lui. Foarte multe modificari a facut la masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!