Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

S-a mai discutat, exista chiar un topic foarte bine organizat pe aria DIY...

Pentru chat folositi mesageria privata

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jordi cunosc pe cineva care face stopurile de pe haion sa functioneze.... Acolo iti trebui leduri pt ca nu ai... Costa 250 lei toata distractia daca tin eu bine minte..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna colegi. Si pe mine ma batea gandul sa montez ledurile pe haion, dar am renuntat.

Insa am doua stopuri originale (cele din aripa) cu leduri cu sticla sparta, daca are nevoie cineva la modificari vorbim pe PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Revin cu o intrebare mai veche. As dori sa stiu  daca a montat cineva parbriz incalzit, bineinteles cu senzori, in locul unuia fara incalzire tot cu senzori, si ce modifcari trebuie facute. Daca aveti si ceva info despre costuri?
Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parbriz incalzit - parbriz, releu incalzire parbriz, modul comanda climatronic pt parbriz incalzit

 

senzor lumina/ploaie - kit senzor - parbriz cu senzor/suport, senzor, ornament interior senzor - carcasa, buton lumini cu functia Auto

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n e

Sal.,

Unde se pune acest releu pentru parbriz ?

In centrala electrica ?

Si am o rugaminte .

Poate-mi raspunzi si mie la PM cu schimbul de centrala electrica !!

Multumesc .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare. Am tot vazut duze stropitor parbriz incalzite. Astea unde se leaga si cine le comanda?

Sent from my GT-I9100

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Duzele incalzite se leaga la un plus prin contact dupa o siguranta

.

 

Releul de parbriz este montat chiar sub parbriz, in zona filtrului de polen.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde sa imi instalez si eu un "Telestart" ?? - un kit-upgrade cu telecomanda pt Webasto. 

Am Webasto pe Touran, dar e din acela "auxiliar", adica nu pot sa-l telecomand, e doar pt cand merge motorul. 

As vrea si eu cu telecomanda ... 

Merci. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o problema, am alarma cu sirena din fabrica doar pe usi, am pus acum o alarma pe can dar nu reusesc sa o fac sa comande sirena masinii, daca ma leg direct pe ea nu face nimic, din centrala pe pinul de sirena ies ceva de genu 1.5V, se poate face ceva sa mearga pe sirena OEM ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi poate arzi sirena. Cea OEM are un + un - si un fir de impuls de la centrala. Pe firul ala e o frecventa nu o tensiune. De aia are si un mic calculator sirena. Pentru demodulare. Ti-ar trebui o alarma care sa mearga pe acelasi principiu.

Modificat de teo0605
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut imi poate schimba si mie cineva din bucuresti scaunele cotiera si partea din mijloc de la fetele de usi?Passatul meu este TL cu scaunele cele mai simple si vreau sa pun unele de pe un model sportline incalzite si cu reglaj electric.Si cotiera cu tot cu consola.Daca imi puteti spune si cat ma costa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca are colegul Florin (cateva posturi mai sus) la vanzare interior complet.Vorbeste cu el daca iti asigura si montaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian.b6highline

salut ! unde ai gasit oglinzile full ? vreau sa imi spun si eu pe b6 meu. ale mele sunt incalzite si reglabile electric. multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A facut cineva la Passat B6 sedan dubla evacuare? Daca da, poate sa spune si cum a facut traseul de la toba din stanga pana in dreapta?

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut la cineva pe forum ca pe BC ii aparea diferite informatii, anume presiunea in turbina, uleiul, cati litri mai avea in rezervor... Cum se poate activa aceste informatii. Stiu ca trebuie facut ceva la ceasuri, dar ce mai exact? Si daca este cineva pe forum care poate face asa ceva, rog sa anunte.

http://vwforum.ro/uploads/monthly_08_2012/post-13782-0-43429200-1344277294.jpg

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super tare, insa nu cred ca se justifica investitia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super tare gadgetul!

Eu unu m-as baga la un group-buy pt un singur transport si poate se negociaza si un pret mai bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai sa vedem cati se baga......... ma inscriu si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum ca am citit mai bine, merg doar la modelul 3C cu ceasuri "rosu/albastru"..........deci ma retrag.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E nevoie de o interfata suplimentara de la KUFATEC pentru ce vrei tu .

Uite aici :

http://www.kufatec.de/shop/de/E-MFA-Zusatzinstrumente/E-MFA-Anzeige-von-Ladedruck-Oeltemperatur-uvm.-im-Tacho

 

 

super tare, insa nu cred ca se justifica investitia.

 

Dar costa ceva banuti acea interfata...

Daca se aduna mai multi "candidati", ma bag si eu...

:vwrullz:

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca mai pui ceva peste pretul ei - nu mult - faci retrofit la cluster alb/rosu - si cauti unul care sa aibe afisarea temp uleiului - plus ca schimba aspectul interior....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!