Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Eeeeeee, aici e marea problema !

Oare suporta claculatoarele mele oglinzi cu functia FOLDING ?

Din cate stiu Puddle Lights stiu toate calculatoarele, dar de Folding nu stiu!

Eu acuma am pe usi:

 

Address 42: Door Elect, Driver        Labels: 1K0-959-701-MIN3.lbl
   Part No SW: 1K0 959 701 AC    HW: 1K0 959 793 N
   Component: J386  TUER-SG FT    1517  
   Revision: 72009005    Serial number: 00000933688919
   Coding: 0000245
   Shop #: WSC 05311 000 00000
   VCID: 6FE9D78F02B9
 
Address 52: Door Elect, Pass.        Labels: 1K0-959-702-MIN3.lbl
   Part No SW: 1K0 959 702 AC    HW: 1K0 959 792 N
   Component: J387  TUER-SG BT    1517  
   Revision: 72009005    Serial number: 00000766288930
   Coding: 0000244
   Shop #: WSC 05311 000 00000
   VCID: 70EBD4F31F87
 
Daca m-ar putea lamuri careva, sa stiu sa nu dau banii degeaba !
Mersi mult.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinzile complete ma costa 800lei.

Dar am un incident cu o oglinda pe RCA, si atunci am zis ca dupa ce primesc banii de la asigurare (cica asa e mai nou), pun diferernta si imi pun oglinzi Full - fara piele.

Dar as vrea sa stiu daca suporta calculatoriciul meu din usa functia de FOLDING, ca daca nu atunci nu merita, imi caut doar cu Puddle, ca aia stiu ca suporta orice usa ! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E, vroiam sa-l agit si eu un pic Vali, ca prea era relaxat ;)..macar asa mai facea un drum pe la masina. 

Vrei sa-i dai omului palpitatii ca i-au furat sigurantele, cum am patit eu cand m-am holbat prima oara acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiind de la masina precedenta ca este acolo.....la actuala cand am desfacut m-am speriat....unde sunt ? le-au "furat" ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimeni nici o ideie !?

Cridaia, am vazut ca tu vinzi motorase de la pliere oglinzi, sunt de pe masina ta ?

Nu imi zici ce calculatoare ai tu in usi ?

Ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, sunt de pe masina mea .........

 

Address 42: Door Elect, Driver        Labels: 1K0-959-701-MAX3.lbl
   Part No SW: 1K0 959 701 AE    HW: 1K0 959 793 P
   Component: J386  TUER-SG FT    1517  
   Revision: 71009005    Serial number: 00000644088926
   Coding: 0004279
   Shop #: WSC 05311 000 00000
   VCID: 71E2D79A57F30C94

 

Address 52: Door Elect, Pass.        Labels: 1K0-959-702-MAX3.lbl
   Part No SW: 1K0 959 702 AE    HW: 1K0 959 792 P
   Component: J387  TUER-SG BT    1517  
   Revision: 71009005    Serial number: 00000626689001
   Coding: 0004278
   Shop #: WSC 05311 000 00000
   VCID: 72E0D89652F5378C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu incerca bump-uri, ca nu este nevoie de ele. Cand o sa am la dispozitie informatiile necesare, o sa-ti raspund si sunt convins ca si ceilalti gandesc la fel.

Intre oglinzile noastre difera terminatia la sw (eu am AE) si cea la hw (eu am P). Cand o sa am mai multe informatii, o sa revin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge verificat prin codarea calculatoarele usilor ca avand folding mirrors? Si daca o accepta inseamna ca va functiona optiunea cand vei instala componentele?

 

Intreb asta, nu afirm.

 

Regards! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba este o idee foarte buna. Parca era optiunea asta la codare ultima data cand am umblat eu pe acolo, adica acum 1 an :)

 

Asta este una din variante, altfel se poate verifica usor in ETKA, cine il are la dispozitie acum...

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult de informatii !

Din cate vad, are dreptate Valentin, difera doar terminatia: folding - AE si P, non-folding (simple), AC si N.

Pai sunt rerabdator, ca nush de care sa comand.

Am gaisit Doar cu Puddle Lights, si am gasit si cu Folding.

Sunt la acelasi pret, evident ca tot romanu, as vrea cu di-tati ! ;)

Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ia cu di-toate si daca nu merge "folding" atunci asta este ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge verificat prin codarea calculatoarele usilor ca avand folding mirrors? Si daca o accepta inseamna ca va functiona optiunea cand vei instala componentele?

 

Intreb asta, nu afirm.

 

Regards! 

 

din pacate, nu.... nu toate controler-ele, refuza codarea cand nu pot executa functia. Accepta dar nu executa... existand si diferente hardware intre ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult de informatii !

Din cate vad, are dreptate Valentin, difera doar terminatia: folding - AE si P, non-folding (simple), AC si N.

Pai sunt rerabdator, ca nush de care sa comand.

Am gaisit Doar cu Puddle Lights, si am gasit si cu Folding.

Sunt la acelasi pret, evident ca tot romanu, as vrea cu di-tati ! ;)

Mersi mult.

 

Humerg daca reusesti sa imi zici si mie ca si eu vreau sa imi iau (acelasi calculator am si eu SW: 1K0 959 701 AC - HW: 1K0 959 793 N). Problema ar fi, pot sa mut "carcasa" colorata de pe oglinzile mele pe cele cu folding si puddle lights (am gasit sa le cumpar, doar ca sunt gri).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se poate muta capacul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capacul vopsit se scoate simplu si nu are nici o legatura cu dotarea oglinzii.

Si oglinzile care le-am gasit sunt negre, dar avand in vedere ca capacele mele sunt impecabile, o sa pun capacele mele.

Cica masina de pe care vin oglinzile are calculatoarele cu M, eu pe masina am N.

O sa trag o rugaciune (de la ministrii nostri am invatat - ne rugam sa nu ne ia viitura, altceva nu facem nimic) si sper sa mearga, daca nu o sa mearga, retrrofit-ul, mai mult ca sigur o sa injur cateva zile. :D

Sper sa fie ok, daca nu, om incerca sa facem rost de calculatoare de usi, mai de doamne-ajuta ca Pentium I cat am eu. :D

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc.......... a mea este 605D si o voi monta si eu tot sub aripa......numai sa ajunga.

 

mi-a ajuns sirena si este 605D .....mi-am pregatit "instalatia" ca din fabrica si urmeaza sa fac montajul....sper ca in acest weekend.

.........voi reveni cu feedback.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.....

O sa trag o rugaciune (de la ministrii nostri am invatat - ne rugam sa nu ne ia viitura, altceva nu facem nimic) si sper sa mearga, daca nu o sa mearga, retrrofit-ul, mai mult ca sigur o sa injur cateva zile. :D

Sper sa fie ok, daca nu, om incerca sa facem rost de calculatoare de usi, mai de doamne-ajuta ca Pentium I cat am eu. :D

 

Daca nu merge la tine, poate se potrivesc la mine si facem o combinata! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca spui tu rugaciunea in locul meu.....se rezolva ! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 daca mai vrea cineva o sirena cred ca il pot ajuta

scuze daca nu am postat unde trebuie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vasilesatumare

Va salut, am intampinat o problema la instalarea geamurilor electrice spate.


 


Am instalat cablajul celor doua usi din spate luat de la dezmembrari, am instalat butoanele, si motorasele pentru actionarea geamurilor, am schimbat cablajul din usa stanga fata cu cel cu patru geamuri electrice, montat butoanele... toate la loc, am activat din vag codarile necesare. Dupa codare am primit codul de eroare ca modulul nu comunica pe nici o parte din spate. 


dupa acesta am desfacut  mufa de la usa care se conecteaza cu mufa din stalpul dinre usi si am observat ca cablajul difera, in cablajul din usa spate am 9 fire iar in stalp am 8 fire (ordinea firelor difera).


 


M-am impotmolit la aceasta faza a modificarii.


 


A mai facut cineva astfel de modificare?


are cineva o schema cu cablurile pe care trebuie trase pana la stalp?


 


Cu stima Vasile


 


Postez in acest topic intrucat in topicul  Retrofit geamuri electrice spate nu se mai discuta de mult.


post-86661-0-75447500-1372690009_thumb.j

post-86661-0-01077300-1372690019_thumb.j

Modificat de vasilesatumare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce am inteles eu tu ai schimbat cablaj de la stalp pana in usa si ai echipat usa cu ce trebuie, e destul de normal sa nu mearga.

 

tu pana la stalp nu ai avut precablaj pt geamuri electrice spate.

 

asa am inteles eu. modificarea care trebuie sa o mai faci e sa cablezi pana la stalp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vasilesatumare

da, ai inteles perfect, din cate am inteles eu citind pe forumuri si din discutiile altora  am inteles ca din fabrica se pune precablajul pana la stalp. urmand am cumparat doar cablajul din stalp pana in usa spate. Acum a-si dori sa cablez din modul pana la stalpuri :rolleyes: doar ca nu stiu ce si cum ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai exemplul meu:

Am geamuri manuale pe spate (ca tine pana in momentul acesta), si pe usa la mufa aceea mare nu sunt decat firele folosite acum la masina.

Nu exista cablaj redundant ... just in case....

Trebuie sa te legi din fata din panoul de sigurante (cred) si unul de comanda. Cineva cu mai multa experienta ar trebui sa te indrume cu ce linii sa vii, de unde, ca sa fie corelate cu restul masinii.

Bafta!

Modificat de DonzDonz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vasilesatumare

Mersi de raspuns DonzDonz , sper sa gasesc schema electrica pentru modificare  :beer: thank you!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!