Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

revin cu noi informatii si feedback.

am conectat alarm-horn si spre surprinderea mea este o alarma in toata regula. cand auzeam in stanga si in dreapta ca face ca o pisica lesinata, ma multumeam sa aud click-ul de incuiere si descuiere dar acum cand e conectata de proba in masina si a inceput sa cante, m-a speriat cat urla.

 

din punctul meu de vedere MERITA chiar daca chinul dracului a fost sa demontez torpedoul, aia a fost proba de foc dar pana la urma castigata de mine.

 

ca sa inchei si sa concluzionez am conectat:

  • pinul 1 la pinul T6ao din Central Conv. - pin 6
  • pinul 2 la masa - masa
  • pinul 3 la +12V, - in panoul din dreapta la un plus permanent.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spune-mi te rog ce cod are sirena montata si unde ai pozitionat-o ?...... mie inca nu mi-a ajuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut din nou. Am vazut ca passat-ul are in faruri, pe laterale doua lampi, similare cu cele de semnalizare. Puteti sa-mi spuneti ce sunt....

Multumesc si scuze de offtopic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spune-mi te rog ce cod are sirena montata si unde ai pozitionat-o ?...... mie inca nu mi-a ajuns.

Cu 605 b la sfarsit.

E in stadiul 1. Adica conectare electrica de proba. Urmeaza sa o pozitionez sub aripa , la locul ei, sub aparatoarea de noroi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc.......... a mea este 605D si o voi monta si eu tot sub aripa......numai sa ajunga.

daca am vazut bine intr-un DYI, pe stalpul din dreapta, exista o "masa" ? ....ai desfacut ornamentul de pe stalp cumva si sa vezi "masa" ?

@Florin spune ca la mine pinul3 merge pe siguranta 17.....si daca nu gresesc, eu nu am tablou sigurante in partea dreapta.

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, eu zic ca ai si pe drepta panou de sigurante, poate ca nu ai umblat inca pe acolo ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu toate masinile au sigurante pe dreapta.

Nici a mea nu are. Am verificat.

Nush care e conditia sa aiba panou de sigurante si pe dreapta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, eu zic ca ai si pe drepta panou de sigurante, poate ca nu ai umblat inca pe acolo ;)

CR-urile nu au acolo.

Cristi, daca nu primesti raspuns mai repede o sa-ti spun eu unde... daca-mi amintesti peste 2-3 zile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E, vroiam sa-l agit si eu un pic Vali, ca prea era relaxat ;)..macar asa mai facea un drum pe la masina. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai fac si eu putina miscare....dar nu am facut-o.....stiam deja ca nu am tablou in partea dreapta :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Glumesc si eu Cristi, sper ca nu te-ai suparat. Oricum, stii tu, lista mea e ...deschisa mereu ptr tine ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

normal ca m-am suparat...... :blah_:  si apropo, poate ne vedem in concediu sa mai tai din "lista cu datorii".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cridaia, ai masa pe stalpul A ca am vazut cand am desfacut pentru a trage cablul dvr-ului si in partea cealalta cand am prins clips-bon-ul.

1. Poti prinde masa de carcasa sirenei ca am impresia ca vine metal pe metal si scapi de tras un cablu mai lung sau

2. Eu o sa prind pe carcasa panoului de siguranta carea are un suport de metal, mi se pare la indemana.

Bafta!

Le: curiozitate: sirena ta, avand al cod, " canta" altfel decat a mea, o sa te rog sa verifici sa faci o comparatie cu cea postata de mine sa stim daca soneria si intensitatea e in functie de cod sa stim ce cumparam pe viitor.

Modificat de DonzDonz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma lamureste si pe mine cineva cu semnalizarile de langa faruri... ce sunt si ce rol au ...multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza o poza cu tipul farului. Eu doar cred ca e vorba de pozitie atat timp cat nu ai xenon oem, ci doua becuri h7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spune-mi te rog ce cod are sirena montata si unde ai pozitionat-o ?...... mie inca nu mi-a ajuns.

Cu 605 b la sfarsit.

E in stadiul 1. Adica conectare electrica de proba. Urmeaza sa o pozitionez sub aripa , la locul ei, sub aparatoarea de noroi.

De unde ai cumparat sirena si la ce pret?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca imi permiteti, ca o mica parere...evitati terminatia B la final...acumulatorul este f prost si curge ceva din el, care mai apoi oxideaza cablajul goarnei. Eu am gasit in dezmembrari ,fortat fiind de problema amintita , o goarna cu C la final, cu 50 lei .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc de informare/avertizare dar am apucat sa o cumpar, ba chiar sa intru in posesia ei incredibil de repede, si m-am bucurat mult ca s-a putut asta.

tinand cont ca am facut rost si de carcasa care o pozitioneaza si mufa sirenei, pe mine ma multumeste pretul, fiind cumparata din dezmembrari.

daca e sa se intample sa se strice, o schimbam si pe viitor stim cu ce.

 

@EWS am cumparat sirena de la un parc dezmembrari din tg mures. pretul este unul bun pentru o piesa sh, nu as vrea sa arunc aici cifre ca avem suficienti colegi care supraestimeaza prea mult valoarea pieselor doar fiind aproape de tine. ba mai mult, pretul a fost convenabil inclusiv transportul via curierat si intrand in posesia ei a doua zi.

impecabil din punctul meu de vedere, recomand dar in privat ca am observat ca unii oameni lucreaza diferit cu diferiti clienti si nu stiu de ce.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu sunt curios la ce valoare ai ajuns.....

@EWS.....eu am luat-o de la un tip din Oradea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare am !

Masina mea, Passat B6 2009, CR, are oglinzi simple (incalzite si reglabile electric).

Pot monta pe masina oglinzi Full (incalzite, reglabile electric, RABATABILE ELECTRIC, si cu PUDDLE LIGHTS) ?

Sunt Plug&Play sau mai trebuie ceva fire de tras ?

Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se poate......doar ca trebuie ceva modificari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce modificari trebuie facute?

Maine dimineata trebuie sa le iau si as dori sa stiu ce si cum e de modoficat.

mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce anume trebuie sa iei ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai dupa cum am zis, vreu oglinzi FULL OPTION - fara piele ! :D

Am gasit oglinzi cu: Reglaj electric, Incalzire, Puddle Lights si Rabatabile - complete.......+buton reglaj oglinzi & pliere.

Ma intrebam daca doar le bag in mufa din usa, si merg.

Sau mai trebuie ceva modificari, cabluri trase etc ?

In calculatoarele din usa am functia de rabatare instalata din fabrica? 

Buton reglaj oglinzi - cand il schimb (pun ala cu rabatare), stie calculatoricul ce sa faca cand duc butonelul la iconita cu Oglinzi ?

Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca iei oglinzile complete (cu tot cu cabluri si mufe ), nu mai trebuie nici un cablu/fir tras, avand-ule deja.....important este daca calculatorele de usi suporta......plus ca mai trebuie si codarea facuta pentru acele oglinzi, pentru a recunoaste acele functii in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!