Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

da, la after .... buy.... accesorii - original cred ca vine doar cea electrica.

 

Oricum, eu daca aveam berlina, sigur imi puneam.... e prea frumos sistemul....

 

Nu trebuie schimbate centurile. Se demonteaza separat.

 

Poti sa iti pui plasa de protectie pentru bagaje. Are un efect similar cu perdeluta spate, adica mai taie din lumina. Doar ca plasa are ochiurile putin mai mari.

Nu stiam ca perdeluta electrica se pune doar la berlina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm... eu am si plasa, dar prea putin..... nu are legatura.

 

pai da, electrica doar la berlina - la Variant nu ai unde baga partea responsabila de glisare.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate vad eu sunt singurul de pe aici care are aceasta optiune adica jaluzea electrica plus manuala la geamurile laterale dar,intr-adevar ,  asa am dat comanda :D .

 

Atunci avea codul 3Y5 si a costat 279E fara tva.

Modificat de TVS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passatul tau e variant sau berlina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

berlina... ca la variant nu este.

 

Optiunea - merita - e foate practica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit eu odata pe un site nemtesc, un complet de usi cu tot cu scaune(cu sistem incalzire/racire, exact cea ce caut) fata/spate din piele de r36 si usile de pe spate aveau perdelute  :D. Scorul era in jur de 1300€...si momentan m-am lasat batut :(

 

PS: kitul era deja folosit la acesti bani, fusese dat jos din cauza la un accident declarat dauna totala..

Modificat de razvan3c
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asa face si a mea de cand am modificat evacuarea  .

Nu chiar asa de tare dar aproape .

Era bina deca puneai si ceva poze cu BLOW-OFF-ul, sa vedem si noi ce fel arata .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate inlocui acel "plastic" negru cu unul argintiu pe care sa scrie Passat? Am tot cautat pe internet dar nu gasesc

post-110497-0-42005000-1365448920_thumb.

post-110497-0-42476400-1365448960_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ar fi dupa mine, as inlocui tot volanul....asta e modelul care imi place foarte mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate cumpara clipsul acela.... problema este pretul - cel original costa aprox. 150 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat un clips pentru volan dar fara inscriptionare doar cromat.Nu stiu sa existe OEM cu inscriptionarea "PASSAT"(eventual ceva custom, pe la cei ce graveaza :) ).Am cautat si eu dar fara rezultat astfel incat am decis sa iau un clips fara litere sau alte chesti inscriptionate pe el.Dupa parerea mea arata foarte bine fara inscriptionare, eu neavand GTI sau R-line.Intradevar pretul este de 150 ron in cel mai bun caz :)).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

 

bunà seara,và rog mult sà mà ajutati si pe mine cu aceastà enigmà ptr instalare lumini de avertizare portiere spate la un passat b6 2.0 tdi 140cv din 2008 cu centalina din portiera spate 1K0 959 795 L,am reusit sà le montez la portiere fatà cu pin 18 si 19 dar la cele din spate nu reusesc,spuneti-mi và rog de unde pot lua curent la centralina mentionatà?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mufa cu 20 de pini -

 

masa - pin 15

plus - pin 6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc,Florin.abia astept sà ìncerc mìine,pe fatà a fost usor dar pe spate mi-a scos pàr alb.o searà plàcutà ìn continuare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,am rezolvat cu pin 6+ si pin 18- ptr lumini avertizare portiere spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru

aNdu_VW

 

nu inteleg despre ce modificare vorbesti prietene dar sunt totusi curioasa!

Si ai grija prin Micro XIV sa nu te opreasca parasutistii de la unitate  :)

am si eu un c3 dar cu 2.0 si chiar vreau sa stiu ce modificari ai adus la evacuare

Modificat de RODICA90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate cumpara clipsul acela.... problema este pretul - cel original costa aprox. 150 lei

 

Atat de mult a ajuns "rahatul" ala mic ? :vaidecapulmeu:

 

Eu in 2010 cand am cumparat un din ala, am dat aprox. 50 RON pe el, OEM :blink:

 

Ce i-au facut acum de e 3x mai mult pretul ? L-au facut din argint ?

Sau la fiecare an se dubleaza.... :screwy:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nevoia m-a facut sa fac update la un bloc de lumini cu functia de proiectoare, eu neavand proiectoare montate si nici in plan sa montez.

 

vin si intreb pentru cei cu experienta mai multa:

in conditiile in care blocul de lumini functioneaza perfect, fara nici o eroare, ceata spate e actionata corect chiar daca e treapta a doua, atunci cand actionez proiectoarele nu se intampla nimic, adica doar martorul din comutator se aprinde.

 

pot folosi la ceva acel contact? este un contact cald? este vreun pin disponibil din mufa ce intra in blocul de lumini pentru a comanda ceva in locul proiectoarelor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stefan Alin

salut!imi poti spune si mie numele colegului care ti.a pus grilele in interior?prin mesaj daca se poate sa nu se considere reclama.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre ce grile vorbim? Cele de ventilatie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nevoia m-a facut sa fac update la un bloc de lumini cu functia de proiectoare, eu neavand proiectoare montate si nici in plan sa montez.

 

vin si intreb pentru cei cu experienta mai multa:

in conditiile in care blocul de lumini functioneaza perfect, fara nici o eroare, ceata spate e actionata corect chiar daca e treapta a doua, atunci cand actionez proiectoarele nu se intampla nimic, adica doar martorul din comutator se aprinde.

 

pot folosi la ceva acel contact? este un contact cald? este vreun pin disponibil din mufa ce intra in blocul de lumini pentru a comanda ceva in locul proiectoarelor?

 

comanda la proiectoare, este data de comutator prin centrala electrica - nu ai la ce sa folosesti acel pin - si nici nu am masurat sa vad curentul care pleaca din el catre centrala.

 

din punctul meu de vedere, este foarte frumos ca modificarile care le facem masinilor (update-uri, chiar si de la alte modele), sa respecte functionalitatea gandita de fabricant.... adica nu aprinzi proiectoarele si suna goarna.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect. Ai dreptate, si eu sunt adeptul lucrului "clean".

Genul de artificiu la care ma gandeam era ca atunci cand dau on proiectoare sa imi aprinda footwell-ul cu un procent stabilit. Asta nefiindu-mi suportat de centrala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se poate plus ca circuitul blocului nu este gandit suporta un consum de curent prea mare, principiul lui de functionare fiind altul, prin centrala electrica!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!