Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Salut,

 

Stie cineva daca la motorizarea 1.9 s TDI este facut cablajul pentru boxe pe usile din spate? Doresc sa montez difuzoare si in usile din spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine nu aveam predispus cablajul difuzoarelor posterioare si nici rcd300 nu imi dadea functia FAD,dupa ce am tras cablurile mi-a aparut si functia FAD,dar mai degraba stateam cuminte pentru ca am pus niste boxe SAL xpro de 16,5 cm si nu sunt multumit deloc cum se aude,parerea mea e sa puneti boxe OEM,eu unul vreau sa le schimb cu cele originale.am dat bani pe adaptoare si in final nu a iesit ce voiam,e adevarat boxele le aveam deja dar nu cred ca convine sa punem nici macar boxe mai de calitate cum ar fi herz,pioneer sau mai stiu eu ce pentru ca cele oem au raspunsul in frecventa HU-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu tine de monitorizare. poate ai noroc si e facut cablajul, dar doar pana in stalp. In usa sigur nu e facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai simplu e sa dai jos HU-ul si vezi daca ai toate cele 4 canale ocupate cu fire.

Modificat de manyx86
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LuciAlina2000

ce trebuie sa fac ptr ca functia Bluetooth sa functioneze? azi am descoperit ca functia era pe OFF in meniu dar desi am dat ON to nu vrea sa functioneze! nu stiu nici macar ce model e unitatea dar aveti o poza ptr cunoscatori! merci mult! cred ca e RCD 310!

post-109964-0-45541300-1364483552_thumb.

Modificat de LuciAlina2000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce trebuie sa fac ptr ca functia Bluetooth sa functioneze? azi am descoperit ca functia era pe OFF in meniu dar desi am dat ON to nu vrea sa functioneze! nu stiu nici macar ce model e unitatea dar aveti o poza ptr cunoscatori! merci mult! cred ca e RCD 310!

 

irelevant.... in primul rand, masina trebuie sa aibe modul de bluetooth.... vezi sub scaunul pasgerului. Daca nu ai, nu merge.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am schimbat si eu grilele, arata foarte fain,  zic eu. :)

post-88683-0-74254400-1364921469_thumb.j

post-88683-0-62298700-1364921484_thumb.j

post-88683-0-83881500-1364921492_thumb.j

post-88683-0-51168100-1364921502_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat costa asa ceva ?:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ei mi-am montat acum 3 saptamani. Este o schimbare care da un efect aparte interiorului, atat ziua cat si noaptea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragilor, aveti idee de unde as putea cumpara parasolare pentru geamuri spate + luneta originale? Stiu ca iau perfect forma geamului, si caut fie astea, fie o sa pun folie. Le-as prefera pentru ca iarna folia nu prea isi are rostul si imi place cat de luminoasa este masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

originale... adica jaluzelele ?

 

daca da, iti trebuie si fetele de usi plus mecanismul electric la cea spate si stalpii de sus - pe interior - ca au sina pt jaluzea, cablat si pus butonul pt actionarea ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)) O sa aleaga folia 100%!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu cred tot asta..... oricum, jaluzelele la usile spate mi-as pune si eu... doar ca e nevoie de inlocuirea fetelor de usi... asta nu ma incanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru instalarea jaluzelei spate e nevoie sa inlocuiesc si centurile? Am observat ca nu exista metoda sa le scoti din trecerile prin polita spate, care si aia trebuie inlocuita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, la after .... buy.... accesorii - original cred ca vine doar cea electrica.

 

Oricum, eu daca aveam berlina, sigur imi puneam.... e prea frumos sistemul....

 

Nu trebuie schimbate centurile. Se demonteaza separat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unele demne de luat in calcul.

Asta pentru cine nu vrea folie care este permanenta.

Urmaresc frumos conturul geamului, mai mult decat ok.

Plus ca au un pret decent.

 

http://epc.net.pl/solcar/index.php?id_product=31&controller=product&id_lang=8

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intr-adevar frumoase rau cele din ultimul link,nu imi place in schimb cea pentru luneta la variant pentru ca vine din doua bucati,dar cele pentru berlina sunt klumea rau si ieftine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, frumoase cele de usi - merita banii.

 

Folie - si eu am stat mult, pana am gasit solutia - culoarea, opacitatea - care sa-mi placa. Am rezolvat-o si acum e altceva... mai poti lasa o haina pe bancheta, etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ceva vreau, dar nu la 200 euro + transport

 

http://sonniboy.com//

 

Cat timp sare pretul peste pus folie, nu prae mai renteaza... 

 

Theo - sunt foarte faine, dar nu sunt in RO . 45 euri + transport ( nu stiu cat ar putea fi) , si acopera doar geamurile spate, nu si luneta. ...

 

Daca se mai baga 2-3 insi sa impartim transportul, pm me :)

Modificat de KeGPR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa ceva caut si eu de foarte multa vreme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!