Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Deci sa inteleg ca butoanele vor fi roșii dar in momentul in care apas pe ele nu se va schimba lumina pictogramei de pe buton? Daca le iau cu tot cu cablaj si incerc sa le leg cumva, habar nu am cum dar mă gândesc sa le leg la celelalte butoane sau ceva de genu. Ar avea cum sa mearga? ( nu sa își îndeplinească funcția reala a butonului ci doar culoarea la apasare). Ca si cum as avea acele dotări dar sa fie inactive fizic daca pot sa mă exprim așa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu. Daca le alimentezi la fel ca celelalte butoane, vor deveni rosii cand vei aprinde farurile. Cu farurile stinse butoanele nu lumineaza. Pentru ledurile alea este mai complicat. Ma gandesc ca trebuie sa le atasezi un montaj, ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum ar fi cred ca mă bag la așa ceva:)) imi plac enorm butoanele alea :))) fiecare cu pasarelele lui numai eu cu stolul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

skorpyon_83 daca tot vrei sa te joci cu ledurile, ma ofer voluntar sa-ti dau stopurile-hayon spate, sa le facem skyline.

Eu incerc sa le dezlipesc, lipesc la loc, tu numai sa faci cercul ala, cu leduri Osram pe ele (sa fie OEM), si facem si noi o midificare serioasa la Vaporul nostru !

Eu m-am risca sa le deslipesc, dar nu am atata rabdare, si nici scule, sa confectionez inelul Skyline (am vazut ca trebuie placa din aia speciala - ebonita parca, circuit, ceva accid, leduri, lipite, etc - mai bine un opaitz in farul ala de cat sa fac circuitul :-P ).

;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu grila de b6 HL cu senzori? A mea este CL si doresc sa o inlocuiesc cu cea de HL! Un cod etka, undeva unde o pot gasi cat de cat la o suma normala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doresc grila de HL! Nu grila de CL/TL cu bandou la metru :tuktuk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ceva te referi?

http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/tuning-exterior/grile-fata/grila-cromata-passat-b6-300523.html

Sper sa nu se considere anunt, sau sa fiu sanctionat, nu este anuntul meu nu am nici o legatura cu el ci doar o poza spre exemplificare pentru colegu @czsilviu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OEM, noua - 3C0 853 651 AK PWF - pret 189 euro.... fara TVA.

daca ma intrebi pe mine, eu mi-as pune una de R line.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu! Este superba, dar la ce bani am gasit grila de R....

Acei 189 fara TVA, este pretul de reprezentanta? Intreb asta pentru ca am gasit, dar mult mai scumpa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa trebuie sa fie - 189 Euro plus un 30% ... de Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trecusem cu vederea de acel ,,plus,, De Romanica, care defapt este un mare plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect.... din pacate, cam asa sta treaba. La pretul din Etka, mai adaugi 30%...

fa rost de o serie de B6 mai vechi de 5 ani si iti da reducere..... nu cumpara pe seria ta.

ce pret ti-au dat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dublu fata de acel 189euro :lol:

Edit: Nu stiam de faza cu seria, sper sa mai gasesc ceva acte de la b6-le vechi (2006)

Modificat de czsilviu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e perfect - ca e si HL....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un posibil raspuns pentru afisarea temperaturii uleiului pe MFD: modificarea intervalul de service din flexibil QG1 in fix QG0/2; in acest caz temperatura uleiului nu mai este afisata pe maxi-dot

Deci: ar trebui pus intervalul de service pe flexibil, QG1.

Testeaza cineva sa verifice ? Eu nu am interfata la indemana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am flexibil și nu afișează. Trebuie update software sau alt modul.

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cum ne dam seama daca este/a ramas flexibil ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am flexibil și nu afișează. Trebuie update software sau alt modul.

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Eu ma dau batut :( I-am batut la cap de s-au saturat de mine, au sapat vreo 3 ore, am stat langa ei.

Nu ma mai duc, ca o sa ma ia la alergat prin service, la cat i-am facut cu nervii....

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici eu nu insist, dar vreau sa stiu cum pot verifica macar ce interval am.....fix sau flexibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai la ce interval iti spune sa-ti schimbi uleiul? Te uiti in CB

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am reusit sa verific.......

ce parere aveti de aceste faruri ? cum ar sta pe o masina neagra ?

..........m-ar tenta insa nu stiu daca merita investitia.

post-84251-0-06872800-1359446751_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tot te plictisesti.... :D , macar sapa dupa bixenoane OEM... si alea vor face diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!