Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Din cate stiu eu, da, este ceva prindere prin plafon, am ajuns odata pe acolo, si erau ceva piulite pe interior.

Dar ca sa-ti faci o ideie, iti pot da un link, zic eu foarte util, http://www.daniundalex.de/cms_neu/index.php?page=154

Sper sa-ti fie de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bad post

Modificat de florin r.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, asa este... ai ceva de munca. Nu e greu, dar e de migala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are atunci rost sa desfac jumătate de masina pentru 2 bari cromate. Păcat, ar fi dat bine :)). Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...da... :icon_geek: ... merita, nu se compara la aspect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dreptate, dar adunand sumele plus orele de munca plus cateva chestii ce se mai strica :)) gen prinderi de plastic sau mai stiu eu cei pe acolo rezulta ca operatiunea "chroma" se amana pe o data necunoscuta... dar.... arata foarte elegant nu am ce zice :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca le-ai gasit la bani buni, cumpara-le si le montezi cand se face mai frumos si apare pofta de modificari. Nu rupi nimic, daca lucrezi elegant si cu grija.

... asa am facut si eu la B5... si am ramas cu ele sub pat, ca nu le-am mai pus..... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele de B5 nu se potrivesc cumva :)) la B6. Intreb si eu, poate e o prostie dar... poate poate

Modificat de skorpyon_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, nu... nu au nicio legatura....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca ar merge dar date alte gauri in cupola!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei, nu ne batem joc de asa o masina... plus ca difera curbura la plafon, etc.... ori facem OEM, ori nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...sau pot fi vopsite cele negre cu vopsea cromata :RO flag:

acum serios vorbind, nu cred ca merita efortul, mai ales ca nici nu le vezi (tu fiind in masina...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai.... ce tu stai cu ochii inchisi pana te bagi in masina ?? :icon_geek:

da, cred ca vopsite argintiu - sa imite culoarea originala - nu cred ca ar arata rau.... nu am vazut, dar poate da bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eh, ma uit la ea, dar mai degraba sa n-am vreun geam spart :)

si-a vopsit cineva barele transversale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare fratilor

ceva discutii/comentarii despre DRL-uri gasesc si eu? ma bate gandul sa-mi pun un set in grila de la proiectoare, insa nu sunt convins de 'chinezismele' de pe net.

recomandati ceva si ptr mine?

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai sanse mari sa ramai fara certificat in trafic daca montezi asa ceva, stii asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pui DRL ramai fara certificat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina asta sunt foarte foarte multe kituri, am vazut pe net , poti sa o faci cum vrei tu.. spre deosebier de alte masini, dar problema e ca sunt foarte scumpe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e.gasisem ceva pe la 280e...dar imi depaseste bugetul :))

ma gandeam la un modul DRL ptr faza lunga, dar e ceva mai complicat cu legatul firelor la siguranta.inca nu am descoperit care corespunde fazei lungi.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare mica !

De ce in poza asta stopurile de pe haion au pe spate 3 suruburi !?

http://www.ebay.co.uk/itm/2005-VW-Passat-B6-4DR-Sedan-Rear-Inner-Lamp-Tail-Light-LEFT-/150578808842?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3APassat&hash=item230f32480a

Sunt oare modele care se desfac, si nu mai trebuie deslipite-lipite daca vrei sa le faci skyline !?

Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cele 3 suruburi sunt doar pt capacul/oglinda care este suport pt bec . pt a fi modifcate cu leduri trebuie desfacute( geamul dat jos )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreb si eu : care sunt cele 3 butoane lipsa din partea dreapta a schimbatorului de viteze? Unul stiu ca este "set"( din câte retin este pentru situația in care sesizeaza o presiune mai mică pe roata fata fie dreapta fie stânga, sper sa nu mă insel). Dar celelalte 2 care sunt? As vrea sa le montez chiar daca nu o sa își îndeplinească funcția. Dar oare o sa pot sa le iluminez cumva si la apasare sa își schimbe culoare la led precum fac si cele din stânga? Mersi mult.

Stiu ca sunt pasarele de ale mele dar parca locul ala arată urat fara butoane. Sper sa nu mă considerati plecat cu cercul :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mijloc este cel de suspensie sport/comfort, celalat este pentru perdeaua aia electrica de la luneta. Poti sa le faci sa se lumineze rosu odata cu aprinderea luminilor masinii. Pentru leduri este mai dificil, iti trebuie un montaj ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine la mijloc e cel pentru senzorii de parcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta pentru ca nu ai OPS ci PDC. El are masina din 2009, la fel ca mine. Butonul senzorilor la masinile noastre a fost mutat din dreapta pe stanga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!