Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

STOE

Sfatul meu este sa iei o camera HIGHLINE in EMBLEMA daca vrei acele linii care sa misca la invartirea volanului .

Gandestete ca la Passat se depune foarte mult noroi in zona de sub numar si nu cred ca-ti va comveni sa stai sa o stergi de fiecare data cand nu-ti va mai afisa nimic din cauza mizeriei de pe ea .

Uite aici una Lowline :

http://www.carsystems.pl/vw-rear-emblem-camera-kit-retrofit-passat-b6-b7-cc,id237.html

Si aici cea Highline :

http://www.carsystems.pl/vw-passat-cc-sedan-rear-highline-camera-kit-3c9907441,id508.html

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valentin, poti sa faci o remarca pro sau contra numai dupa ce ai testat un lucru, un obiect si te rog sa fii civilizat in exprimare.

Stoe, camera pe care ai gasit-o pe ocazii e de Scirocco , model care se monteaza tot in bara ,intre lampile de numar, deci nu vad de ce sa nu functioneze si la Passat.

post-21205-0-22747300-1358506343_thumb.j

corect - scirocco bate perfect.

Daca nu ma insel, Scirocco e mai mica garda la sol decat la B6, nu?... deci sa inteleg ca merge pusa camera respectiva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, oricum nu sunt mari diferente.. .. pana la urma, merge si aranjat sa o pozitionezi cumva sa iti convina, totusi, cel mai frumos e sa vina ca de fabrica.

ce imi pare rau e ca exista acest topic - cu Modificari B6 - care e la general si e deja plin de informatii utile, care nu o sa le gaseasca nimeni..... dupa ceva timp.... trebuie sa deschidem topic-uri separate, in functie de probleme.... sau sa le cautam pe cele existente....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce imi pare rau e ca exista acest topic - cu Modificari B6 - care e la general si e deja plin de informatii utile, care nu o sa le gaseasca nimeni..... dupa ceva timp.... trebuie sa deschidem topic-uri separate, in functie de probleme.... sau sa le cautam pe cele existente....

Multumesc colegilor pentru raspunsul si parerile lor... si scuze Florin daca te-au deranjat postarile mele cu privire la aceasta operatie cu camera de marsarier...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu... cum sa ma deranjeze ?.... e vb doar ca sunt informatii importante zic eu, despre update-uri - cluster, volan, camera, etc.... dar nimeni nu o sa la gasesca niciodata.... ca nu va cauta aici.... in cele 88 de pagini, pana in prezent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o intrebare referitor la camera... Daca se opteaza pentru o camera de scirroco/ tiguan/ b6 variant lowline (fara parcare "dinamica"), mai e nevoie de alt reper decat camera, cablaje si RNS 510?

Am vazut pe un anunt de vanzari cu RNS-uri ca se vinde "INTERFATA RNS VIDEO IN PENTRU MONTARE CAMERE MARSARIER : PRET 650 LEI". Este nevoie si de asa ceva pentru a monta o camera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca se opteaza pentru o camera OEM la o unitate RNS/RCD510 (model cu intrare pt camera - la RCD510 exista cu si fara), nu trebuie nicio interfata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru, pentru lowline nu este nevoie decat de camera, fara modulul ala suplimentar. Pentru detalii intra aici.

Daca iti iei cu modul (highline) trebuie sa-l si "reglezi", parca asa imi amintesc ca am vazut.

Interfata aia cred ca se ataseaza la la RCD-urile fara mufa video in, Mai bine intreaba vanzatorul

Valentin, poti sa faci o remarca pro sau contra numai dupa ce ai testat un lucru, un obiect si te rog sa fii civilizat in exprimare.

Ti-am raspuns cu o gluma la ceea ce am crezut ca a fost tot o gluma. Sa iesi dintr-o parcare avand masina cu geamurile aburite complet, bazandu-te pe o camera de marsarier... , ai dreptate, nu poate fi o gluma. Sper sa nu faci prea des asta.

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adrian, care este diferenta intre cele doua tipuri low si hi?pentru ca vad ca si cea low este tot in emblema, la cea hi mai este un modul suplimentar! Diferenta este la vizual?

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da....cu cea low vezi doar in spate iar cu cea high vezi si liniile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok mersi Cristi pentru lamurire! Ma gândesc foarte serios de ceva vreme la asa ceva ! E foarte utila zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da....cu cea low vezi doar in spate iar cu cea high vezi si liniile.

si liniile se misca, in functie de rotatia volanului - iti arata traiectoria pe care o sa mergi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, stiam asta, doar ca nu am mai specificat ;)

L.E.

  1. low
  2. high

post-84251-0-80689700-1358755744_thumb.j

post-84251-0-64421200-1358755751_thumb.j

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi poate spune si mie cineva daca rns 300 are iesire jak pentru subwofeer? merge montat asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca as vrea sa montez ulterior pe masina tastatura telefon plus tot ceea ce trebuie pentru a putea fi operational atat din punct de vedere al conectivitatii cat si al afisarii pe BC si RNS510 de ce piese as avea nevoie(precum se intalnesc la modelele highline) ? Insa inainte de toate v-as intreba daca merita facut acest retrofit sau nu? (eu neavand posibilitatea de a lega vreun telefon in momentul de fata, am doar suportul sau talpa aceea pe bord si cam atata).Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tastatura nu prea ai avea nevoie, dar..........ca sa faci functia activa, modul BT + cablu aferent conexiunii, te ajunge undeva la 150eur, depinde de unde le cumperi.

de meritat........merita toti banii.

verifica sub scaunul din dreapta fata, daca ai o cutie pe care scrie NOKIA sau altceva....daca este, dai o cautare de aparate la telefon si vezi daca gaseste ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e problema ca am dat cautare de aparate de pe telefon si nu vede nimic. In RNS510 nu am optiunea de activare bluetooth si nici in BC.

Modificat de skorpyon_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa o scanare la masina si posteaza log-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e problema ca am dat cautare de aparate de pe telefon si nu vede nimic. In RNS510 nu am optiunea de activare bluetooth si nici in BC.

de asa ceva ai avea nevoie ca sa fie functional direct de pe RNS, fara a avea nevoie de tastatura din bord de langa butonul de avarii.

http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-kit-7p6035730f-retrofit,id219.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe passat din 2009 am bixenon, deci au spalatoare faruri. Toate bune, pana la spalarea farurilor, nu merg spalatoarele fie ca dau de 3ori fie 10! Am inteles ca se poate seta din vcds! Unde mai precia trebuie intrat pentru a setat acel interval sau alte sugestii!

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca nu merg, in primul rand vezi daca nu cmva ai arsa sigurata, releul sau sa nu se fi dus motorasul de la pompa, apoi vezi la cat vrei sa ai setat intervalul de stropire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a modifica acest interval unde trebuie intrar? Exista posibilitatea sa fie dezactivat? Mersi!

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intai fa-i o scanare. Vezi daca ai vreo eroare. M-as mira sa fie dezactivat.

Pe 09 Central electric:

Byte 05 Headlight Washer Delay (Standard: 1000 ms / Resolution: 50 ms)

Byte 06 Headlight Washer Activation Time (Standard: 800 ms / Resolution: 50 ms)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok! Maine incerc si revin ,deoarece nu am vcds e al unui amic! Stima!

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa schimb barele longitudinale cu unele cromate. Vreau sa va intreb daca stiti cum au prinderile? Trebuie desfacut plafonul pentru a putea strange noile bari? Am dat jos la skoda octavia break aceste bari si a trebuit sa desfac plafonul si sa tin cu mana acolo niste tablite dreptunghiulare cu filet care ajuta la prinderea barelor longitudinale. oare sa fie asemanator sau e ceva mai simplu?Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!