Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

@ florin toate panoutile au aceasi functia din cauza asta ti-am si spus auto e auto si nuu poti regla intensitatea aerului , ce apui tu acolo e un fel de manual. Iar ultimul model are la fel daca umbli la intensitate se dezactiveaza auto

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine panou de clima este prima varianta cu senzor de calitatea aerului , cand este pe auto turatia ventilatorului creste si scade automat , de exemplu daca sa zic pe auto este pe treapta 5 si eu reduc cu o treapta adica la 4 se stinge ledul de Auto dar pe masura ce isi atinge temperatura ceruta scade sau creste cu o treapta fara sa umblu la ea dar nu se aprinde ledul Auto . Daca vreau sa revina iar pe auto apas butonul auto sau invart butonul de turatia ventilatorului in sus sau jos pana revine pe auto si se aprinde si ledul . la mine asa este si la voi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci inseamna ca functioneaza tot intr-un fel ''Auto'' dar cu o treapta in + sau - fata de setarea Auto si fara ledul aprins, multumesc de info

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, asa e cum spune atti206. Pana la urma, s-ar parea ca are dreptate Florin. Chiar daca se stinge ledul de auto, in anumite conditii tot isi modifica treapta de ventilatie de unul singur. Cand am luat masina am fost putin intrigat de comportamentul asta, dar am lasat-o balta.

Uitasem de acest comportament, scuze pt confuzie

Modificat de Valentin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci, inseamna ca am clarificat-o si pe asta.... asa face si la modelul meu - CC look.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...

Am nevoie de un sfat - pe obsesia mea cu climatronicul nou.

Am senzatia ca trimurile nu se potrivesc.

Atasez climatronicul nou + trim si climatronicul meu + trim.

Vad o problema in faptul ca trimul climatronicului nou are decupajul ala trapezoidal in partea superioara - central, iar al meu nu are. In cazul asta nu cred ca se potrivesc.

Voi ce ziceti ? cum as putea fi sigur ?

post-9928-0-86731000-1345614996_thumb.jp

post-9928-0-73115700-1345615018_thumb.jp

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai mult ca sigur, trebuie si rama de la navi - sau ce ai tu, impreuna cu butonul de avarie.

Altfel, e posibil sa se vada decupatura de la butonul de avarie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma gandeam eu...

Daca pun rama + buton de avarie, trebuie sa pun si ceasul central, altfel o sa fiu papagal cu 2 butoane de avarie :)

Daca pun ceasul trebuie sa schimb toate trimurile superioare si sa renunt la sertarasele din stanga-dreapta butonului de avarie actual.

In cazul asta, imi bag picioarele in cliamtronicul nou, estimez modificarile totale pe la 600-700E (panou climatronic + trim aferent, rama RCD+ buton avarie integrat, ceas central, set complet trimuri superioare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

butonul vechi de avarie - ala curatat - il vopsesti in culoarea trimurilor - o sa para un pic cam ciudat, pentru cine cunoste.... restul, nici nu o sa banuiasca care e treaba.

altfel, totul OEM... scump.

In schimb, butonul de avarie pus jos... e belea de confortabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Eu nu cred ca-ti va intra butonul de avarie pe rame veche, cea unde se prinde HU cu suruburi .

Dar incearca daca tot te-ai apucat .

O zi buna.

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, sigur nu are locul facut, dar acolo se traforeaza....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

butonul vechi de avarie - ala curatat - il vopsesti in culoarea trimurilor - o sa para un pic cam ciudat, pentru cine cunoste.... restul, nici nu o sa banuiasca care e treaba.

altfel, totul OEM... scump.

In schimb, butonul de avarie pus jos... e belea de confortabil.

Merci, dar mi-e suficient ca stiu eu :) si nu-mi mai trebuie.

Adica daca am fost suficient de lovit incat sa-mi cumpar si montez buton OEM de avarie pentru ca cel existent era usor sters, crezi ca as putea suporta traforaje si butoane vopsite ? :) O sa ajung ca ala cu "Halatu', cat e halatu?" :)

Sunt pe principiul: ori OEM, ori nimic. Iar daca OEM = 6-700Euro, rezulta ca stau pe fundul meu si de banii aia fac altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate, astea sunt singurele variante, deocamdata......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Climatronicul de G6 nu-ti place? Eu zic ca arata bine .Asta ultimul se cam confunda cu cel vechi.

post-21205-0-71843000-1345662448_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e si pe CC :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Climatronicul de G6 nu-ti place? Eu zic ca arata bine .Asta ultimul se cam confunda cu cel vechi.

post-21205-0-71843000-1345662448_thumb.j

Merci, dar nu ! Aveam oferta la pret foarte bun pentru climatronic si trim, dar nu.

Ma enerveaza ca e prea mult plastic negru, ca au scos butonul rotativ pentru ventilator si lipsa afisaj temperatura. E ca la Opel cu afisarea temperaturii pe display: invarti de buton si te uiti pe ecran :(

E o chestie subiectiva, eu prefer sa fie cat mai mult "brushed alu" la vedere, asa cum am acum, sau cum e la climatronicul >2012 de B7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu fac "lobby"pentru panoul acesta ,dar arata mai elegant decat cel vechi, iar ledurile albastre de la afisaje sunt cam singuratice pe acolo.Plus ca temperatura e afisata si in jurul butoanelor , nu trebuie sa te uiti pe rns.

Insa preferintele se respecta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Insa preferintele se respecta.

Absolut de acord ! Cheers !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la masina mea i-am pus drl-uri pe semnale, grila fata vopsita neagra, jante pe 18, stopuri de pe portbagaj schimbate (tail lights). Urmeaza un chip tuning

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune ceva poze sa vedem si noi.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

muresansergiu

stie cineva de unde as putea cumpara ornamente de bord (trimmere) din aluminiu pt passat 2007? Cu toate ca am scapat in mare parte de greierasi acum parca nu prea mai imi plac cele imitatie fibra de carbon si as vrea sa le schimb cu cele de aluminiu. Ma intereseaza daca stiti si alta sursa in afara de reprezentante si un cost aproximativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici. Atentie este varianta fara cele 2 sertare pe centru, este pentru cei cu tastatura la sistemul Bluetooth.

Modificat de mars01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee daca boxa de pe spate merge si in fata? Mi s-a stricat difuzorul mare din portiera soferului, si am gasit la cineva o boxa de pe spate (nu stiu daca e stanga/dreapta sau daca are importanta). Masina e Passat B6 din 2006.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!