Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Cristi, varianta OEM e slaba, ca trebuie sa respecte toate prostiile de norme UE. Si eu am vrut sa-mi pun alarma, cu pager, asa ca doar AM intra in discutie. Cea mai buna varianta, asa cum am gasit-o eu, a fost o alrama OEM, cu pager si cu modul can bus. In felul asta nu te complici cu instalarea si poti folosi si cheia masinii, asa cum a zis si mars01

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok.......imi poti da mai multe detalii marca/model/pret/montaj...etc? aici, pe mess sau mail, cum vrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era vorba de un Viper cu pager la care atasam un modul can-bus tot de la Viper. Nu mai stiu exact modelul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi la Falcon in Timisoara undeva fata in fata cu Pompierii (langa Fasia Gazza :icon_cheesygrin: cum i se spunea)

Acolo mi-am montat eu in 2009 sau 2010 o alarma Viper 5901 cu pager, plus alte cateva chestii. M-a ajuns atunci undeva pe la 1500 Ron si din cate am inteles, ar fi fost printre cele mai fiabile alarme de la Viper.

Si ca sa-ii raspund si eu colegului @ volfied, eu am trapa solara si intradevar o folosesc destul de mult in aceasta perioada de canicula cand las masina parcata in soare. Nu se vede prin ea plus ca are niste armaturi dedesubt de sticla, iar trapa culiseaza in spate la maxim pana intra complet sub plafon, iar pe cealalta directie(verticala)se ridica partea din spate vreo 4 cm.

Am si webasto si l-am folosit mai demult, insa acesta arde motorina si lasa un miros destul de greu de gaze in apropierea masinii(am vazut de cateva ori persoane care s-au oprit si se uitau mirate la masina cum se aude ceva la motor si miroase a motorina). :lol:

Modificat de Adi 36
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A incercat cineva sa mute sau sa mai monteze un buton pentru frana de mana pe consola schimbatorului de viteze, asa cum vine la Passatul B7?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti comanda "DEFA Autosecurity DVS-90". Cele mai bune de pe piata.Dimensiune foarte mica,CAN-BUS,foarte simplu de montat, complet reprogramabile prin usb.

http://www.defa.com/no/html/automotive/security/produkter/sentralenheter/dvs90_alarm2/dvs90_alarm/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine a modifcat stopurile de pe portbagaj punand leduri ? Si unde le-a modificat? Este cineva pe forum care face asa ceva? Eventual PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este - cauta la prestari servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi Florin, o sa incerc acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noua achizitie, 'cc style' :)

post-6376-0-46498700-1342163487_thumb.jp

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alta viata.... si eu am de gand sa le schimb pe ale mele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu o sa dau comanda la asa ceva :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa aveti in vedere ca pe ebay se gasesc in doua variante de crom: lucios si brush! Eu am gasit doar la un singur seller crom 100%, restul sunt crom-brush!

Modificat de D@ny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da si tu in link ceva, sa nu ne mai chinuim sa gasim sellerul!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da spune frate cit a costat si linkul de unde e luat, in cit timp vine comanda etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@andrei_70 & meghitz: link-ul nu mai are rost, pt ca deja licitatia s-a incheiat si este posibil sa fi si expirat link-ul.

Un link de la o licitatie incheiaita nu-l mai poti vedea dupa 3 - 4 saptamani de la inchieierea licitatiei.

Iar la intrebarea cat costa... depinde de ce varianta alegi tu cu vanzatorul.

Multi merg pe livrare pt DHL care este mai scumpa (intre 16 si 20 EUR/transport, indiferent de marime)

Dar sunt si vanzatori care accepta si alti prestatori de servicii mai ieftini (GLS, TNT, Deutschepost Brief, etc.)

@D@ny: felicitari pt achizitie ;)

Chiar merita asa ceva :D

Oricum, si varianta "Chrom brushed" arata foarte bine d.p.d.v.

Later Edit: @STOE: Vezi ca ti-am dat pe PM cateva detalii despre ce te intereseaza pe tine ;)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi putut sa nu fie licitatie ...poate era vanzare directa iar vanzatorul sa aiba zeci de bucati in stoc ca de ex acest seller:

http://www.ebay.de/itm/Chrom-Lichtschalter-Nebelscheinwerfer-NSW-Tagfahrlicht-VW-Golf-5-6-Jetta-Touran-/130589377370?pt=DE_Autoteile&hash=item1e67bbc35a

Astea-s toate care sunt puse in momentul asta la vanzare pe ebay:

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_nkw=CHROM+LICHTSCHALTER+vw&rt=nc

Eu nu reusesc sa imi dau seama care sunt crom lucios si care sunt brush!! :)

Ma intereseaza doar cele care au pozitia AUTO si care merg pe Passat 3C.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de modifiarea stopurilor sau semnalizaror fata cu DRL facute de colegii de pe forum, sa aveti mare mare grija sa nu ptiti ce am patit eu ca veti incarunti prematur. Acum inca sunt putin obosit de pe drum, dar maine in aria de feedback-cutia neagra am sa scriu detaliat pentru cine vrea sa stie ce poate urma. In rest va doresc sa va iasa foarte bine modificarile pe care le faceti, caci de fapt asta ne dorim fiecare din noi. Numai bine!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de Adi 36
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios, dar nu prea am inteles la ce te referi....la double donuts, sau modificariile stopurilor/ semnalizari usa style / si drl pe proiectoare facute din VCDS..?

Ce s-a intamplat? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da lasa scris sa vedem ce s-a intimplat...si eu vreau sa fac sa mearga si stopurile de pe haion, cum fac asta? sunt deja acolo leduri si trebuie doar alimentarea trasa? ce varianta e mai buna sa pun pe pozitie sau numai pe frina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e tras nimic acolo. Trebuie dezlipite geamurile la lampi sau taiat spatele, bagate leduri - facut frumos cu cablaj - trase firele de la lampile principale - si cam asta e treaba.

Andrei, nu mai scrie bolduit.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de modifiarea stopurilor sau semnalizaror fata cu DRL facute de colegii de pe forum, sa aveti mare mare grija sa nu ptiti ce am patit eu ca veti incarunti prematur. Acum inca sunt putin obosit de pe drum, dar maine in aria de feedback-cutia neagra am sa scriu detaliat pentru cine vrea sa stie ce poate urma. In rest va doresc sa va iasa foarte bine modificarile pe care le faceti, caci de fapt asta ne dorim fiecare din noi. Numai bine!

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Adi 36 rog sa postezi aici sau sa imi dai un PM cu eventualele probleme si cu modificarile la care te referi. Si eu am facut cateva modificari cu VAG-COM si vreau sa stiu ce probleme sunt/vor fi pe parcurs.

Mersi.

Modificat de STOE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este vorba de modificari din Vag-com. Astazi voi posta unde am promis si voi pune link-ul catre postul din aria Feedback(cu scuzele de rigoare fata de colegi pentru intarziere deoarece ieri am fost intrerupt de cateva ori de PM-urile trimise de respectivul coleg care mi-a creat neplacerile la care m-am referit fiind nevoit sa ii raspund).

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de Adi 36
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine a facut modificarea la stopurile spate haion cu leduri sa spuna de unde a luat ledurile respective si cum se face modificarea..eventual o adresa de mess sau numar de telefon. vreau macar pe pozitie si frina sa pun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!