Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Si eu mi-am comandat de asta, imi aduce un unchi de a meu, dar am cumparat si plasticuriile alea, ca nu se potrivea culoarea...au fost 150 lei parca, panoul, e 80 euro cred..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma, si-a pus cineva crom la usi si geamuri ca la variantele confort/sport line ?

Ma intereseaza si pe mine, unde, cum, ce fel ? :icon_confused: Intentionez sa imi iau un B6 si sa fiu pregatit, in cazul in care nu gasesc un Confort sau Sport bun.

Ask colegul dark_master :)

El si-a montat ornamentele de la geamuri, inclusiv cele de pe usi si bara spate din chrome :cool:

a facut cineva modificarea asta ? pe B6 montat modul climatronic din poza. stiu ca este un tutorial cu un alt model. Sa se potriveasca modificarile si la acesta ?

WOW, ala e panoul de clima de pe Passat-urile noi ? :icon_bounce:

Arata interesant....

Totusi, un retrofit frumos (dar si practic) ar fi cel de mutarea a butonuui de avarie deasupra climatronicului si montarearespectivului ceas analogic in locul actualului....

Visez frumos deja :))

Cred ca ma apuc sa ma interesez un pic la ce costuri s-ar ridica aceasta operatiune

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu asi vrea sa montez un panou de climatronic de CC , nu are cineva la pret bun ? imi trebuie cu buton de incalzire stationara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modelul acesta ? sau cel de 2012 din postul meu anterior ?

post-84251-0-28245400-1341174884_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modelul acesta dar fara buton de degivrare parbriz in dreapta lui este un buton cu trei linii verticale serpuite un pic pt incalzirea stationara , si incalzire in scaune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Riddler am vazut la cineva dupa vwvortex care si-a facut interiorul identic cu cel de B7 ,cap coada,un ceas analogic este pe ebay in jur la 25 de euro ,dar apoi trebuie sa cumperi trim-ul de laI.C cel din dreapta apoi +cel de la radio si cel de la clima ,tragand linie te duce cu tot cu transport la 250euro!merita aceasta operatie pentru un ceas, in fond si la urma pentru el te apuci sa schimbi atatea ,bani pe care daca nu ma insel i-ai mai bagat odata cu trim-urile alu! Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Paparazzi: corect, eu am schimbat odata trim-urile de ALU

Bine, ce ma interesa pe mine este sa aduc butonul de avarie un pic mai jos, ca sa fie mai practic ;)

Ca doar 90% dintre soferi, stam cu mana dreapta pe schimbator, iar cand mai executi o manevra din scurt, sa ai butonul de avarie la nivelul schimbatorului este util pt un "multumesc" sau "scuze" :cool:

Stiu, sunt plecat cu scorcova :))

O sa ma interesez zilele acestea sa vedem ce costuri implica doar montarea respectivului buton :icon_thumleft:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo de trim-urile de aluminiu. Cine ma poate ajuta cu niste trim-uri de aluminiu sau de unde pot cumpara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Paparazzi: corect, eu am schimbat odata trim-urile de ALU

Bine, ce ma interesa pe mine este sa aduc butonul de avarie un pic mai jos, ca sa fie mai practic ;)

Ca doar 90% dintre soferi, stam cu mana dreapta pe schimbator, iar cand mai executi o manevra din scurt, sa ai butonul de avarie la nivelul schimbatorului este util pt un "multumesc" sau "scuze" :cool:

cumparat doar trimul si butonul nou..... lampa de airbag pasager, o ascundem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam cea mai ieftina varianta ar fi schimbarea trim-ului de la RCD/RNS si "dublarea" butonului de avarie. Pentru asta nu cred ca trebuie schimbat si trim-ul de la climatronic, doar daca vrei si lampa de la Airbag sa se aprinda.

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.. in traducere..... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

You guys are "nuts", literary speaking :))

@cridaia: sa stii ca aia este cea mai ieftina varianta... cu dublarea butonului..

Cat despre lampa aia de "airbag pasager OFF", e cam inutila...

Cred ca odata, hai 2 ori am aprinso (dintre care una din dati era dupa ce am schimbat radioul si am umblat pe la fire... sa vad daca inca mai functioneaza :) )

@STOE: Lasa-mi o adresa de email pe privat si iti tirmit cateva link-uri cu licitatii de pe eBay.

Eu primest zilnic notificari despre noi licitatii de trim-uri (de orice fel... fie aluminiu, fie de lemn)

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Riddler ti-am dat PM cu adresa de mail.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modelul acesta dar fara buton de degivrare parbriz in dreapta lui este un buton cu trei linii verticale serpuite un pic pt incalzirea stationara , si incalzire in scaune

iti pot face rost de unul cu incalzirea stationara, insa poate va avea si alte functii in plus, care normal ca nu vor functiona, dar nici nu te deranjeaza.

daca te intereseaza, putem discuta pe privat.........

post-84251-0-05181000-1341316057_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee, daca pe B6, cele cu trapa, aceasta este cu celule fotovoltaice? Sunt tare curios! :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cridaia modelul acesta si eu l-am gasit pe la 50euro pe okazii acum o luna , dar eu vreau sa fie fara butoanele acelea , modelul acesta este de sharan sau multivan , cam care este pretu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee, daca pe B6, cele cu trapa, aceasta este cu celule fotovoltaice? Sunt tare curios! :icon_confused:

Doar daca s-a optat pentru aceasta dotare... destul de scumpa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin, dar pot sa imi dau seama, daca ma uit la sticla trapei sau ambele tipuri sunt la fel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca imi aduc aminte bine, aceasta trapa nu culiseaza, doar se ridica cativa cm, nu-i asa? Intereseaza-te inainte, sa fie ceea ce-ti doresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspunsuri. M-am linistit, are trapa normala Passatul care intentionez sa-l cumpar. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trapa solara functioneaza ca si cealalta trape adica culiseaza fata in spate si se deschide in sus si jos. Avantajul, este legat pe ventilatorul ce baga aer si in functie de intensitatea soarelui si se tureaza si baga aerul exterior in habitaclu fara sa iti consume bateria. Dezavantaj este ca nu se poate vedea prin ea , cu asa ceva am vrut sa cumpar si eu masina dar am renuntat in favoarea incalzirii stationare pe care il pot programa pe modul vara standluftung si iarna standheizung, are tata la pasatul lui B5.5 trapa solara si e foarte misto vara cand e cald afara sa iti recircule aerul din habitaclu ,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dezavantaj este ca nu se poate vedea prin ea

Aha... :lol: Stiam eu ca este un dezavantaj (d.p.m.d.v), dar nu mai stiam care e ala... Mersi pt lamuriri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

discutasem acum cateva zile in urma si nu mai gasesc discutia si nici locul unde am facut-o........imi puteti spune ce piese ar trebui pentru a monta "alarma OEM" dar fara butoanele de pe stalp ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alarma OEM mi se pare foarte rudimentara, crezi ca merita sa investesti? Mai bine cauti o alarma conectata pe CAN-BUS si eventual sa se foloseasca de telecomanda masinii. Parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!