Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Poate sa imi zica cineva codul la cele 2 surburi cu care se prind comenzile de volan? Versiunea mea de ETKA nu mai merge si as vrea sa le comand. Am atasat si o poza sa vedeti despre ce suruburi e vorba.

Multumesc!

post-22051-0-33050100-1340537403_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

muresansergiu

salutare. Am un passat trendline variant din 2007 si vreau sa-i schimb semnalizarile fata galbene cu altele albe. Am gasit pe net niste semnalizari albe (si nu sunt scumpe deloc...in jur de 150 ron ambele) insa vreau sa va intreb daca se schimba greu, trebuie avut grija la ceva anume, pot sa-mi apara ceva erori sau probleme?Trebuie data bara jos sau merg scoase doar semnalizarile?

Modificat de muresansergiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pozele

De ce nu schimbi si marginea aia(ornamentul) care imbraca toate butoanele, inclusiv pe cele de Parcare si Intensitate lumini in bord? Arata cam urat la tine si nu cred ca e scumpa sa o comanzi, chiar si la Porsche!!

Modificat de meghitz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin Mandras

salutare. Am un passat trendline variant din 2007 si vreau sa-i schimb semnalizarile fata galbene cu altele albe. Am gasit pe net niste semnalizari albe (si nu sunt scumpe deloc...in jur de 150 ron ambele) insa vreau sa va intreb daca se schimba greu, trebuie avut grija la ceva anume, pot sa-mi apara ceva erori sau probleme?Trebuie data bara jos sau merg scoase doar semnalizarile?

Eu de curand mi-am demontat semnalizarile pentru a inlocui becurile - s-au ars.

Se demonteaza foarte simplu. Intr-o prima faza se demonteaza ornamentul de sub semnalizator (cel unde sunt pozitionate proiectoarele - daca ele exista) dupa care se demonteaza un surub cu cap cruce amplasat spre motor in josul corpului semnalizatorului iar semnalizatorul iese din pozitie (operatiune valabila pentru ambele semnalizatoare).

Dupa desfacerea surubului respectiv semnalizatorul se trege spre radiator (spre botul masinii) in asa fel incat ghidajul dinspre aripa masinii sa iasa din pozitie. .... Cam asta e tot. ... Evident se desface soclul becului sau daca semnalizatorul pe care il cumperi este cu tot cu becuri se demonteaza mufa de pe semnalizatorul vechi si se conencteaza la noul semnalizator. (recomandabil ar fi sa pastrezi becurile pe care le ai pe masina - sa nu apara probleme suplimentare - eroare becuri etc)

Erori pot aparea daca pui leduri pe semnalizatoare sau alte astfel de modificari daca ele nu sunt conforme cu normativele VW.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma, si-a pus cineva crom la usi si geamuri ca la variantele confort/sport line ?

Ma intereseaza si pe mine, unde, cum, ce fel ? :icon_confused: Intentionez sa imi iau un B6 si sa fiu pregatit, in cazul in care nu gasesc un Confort sau Sport bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offtopic: cred a te linistesti instantaneu cand o sa vezi cat costa cromul acela - iti spun din proprie experienta ca am schimbat din ele pe CASCo si nu au fost ieftine deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam cat? Sa imi fac o idee, sa vad daca merita :icon_confused: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu tind sa cred o problema la geometrie...e masina unei rude, 2.0 tdi bmr.

I-a aparut spirala pe bord si a ramas limitata la 2000 rpm.

Multumesc!

Eu as paria mai mult pe actuatorul turbinei. Cred ca are membrana sparta, se verifica usor cu un manometru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult pentru raspuns! Deocamdata nu a rezolvat nimic cu ea..sa vedem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa fac eu o modificare de praguri cu inscriptia Volkswagen Individual iluminate , ca in linkul acesta http://www.passat3c....ex.php?page=886 http://www.forumpassat.fr/forum/topic/11175/passat-3c-ou-cc-seuils-de-porte-volkswagen-individual/ m-iam comandat pragurile de passat cc si trebuie sa imi ajunga peste 2 saptamani cu camera masalier cu tot cu modul cu miscarea liniilor dinamice , am postat in pagina anterioara , nu a facut nimeni retrofit de camera cu modul ?, mie imi place la nebunie pragurile voi ce ziceti ?

Modificat de atti206
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie imi plac. Cat te costa, cu transport cu tot ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

au costat 50Euro setu la pretu veci ca acuma zicea ca costa peste 200euro , lucreaza la un service de vw din DE si a putut sa le cumpere la pretu vechi, din greseala am intrebat daca nu cumva are acolo un set si sa dus sa uitat si doar un singur set a avut , am zis ca imi trebuie neaparat , cu transportul mi le aduce el cand vine in concediu peste 2-3 saptamani , la fel si camera pe care la demontat de pe un passat dauna totala care a costat 50 euro, plus toate ornamantele de bord din aluminiu 25 euro ca eu le am de plastic vopsite metalizat fiind un sportline , eu zic ca leam cumparat ieftine dupa parerea mea :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le-ai luat foarte bine....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

abia astept sa imi soseasca sa le montez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca le-am cumparat ieftine dupa parerea mea :cheers:

Iar dupa a mea eu zic ca le-ai luat aproape pe degeaba!!

Ai facut treaba f buna ca le-ai luat.

Modificat de meghitz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a facut cineva modificarea asta ? pe B6 montat modul climatronic din poza. stiu ca este un tutorial cu un alt model. Sa se potriveasca modificarile si la acesta ?

post-84251-0-44844000-1340970953_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoase praguri si interesante! Cred ca toti am vrea asa ceva pe masini, cel putin eu unul as vrea. :RO flag:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi ,si pentru acest model de climatronic banuiesc ca trebuie facuta aceeasi treaba cu firele ca si pentru cel care l-am pus noi,este la fel!dar "acest nou model" ca design este defapt un restyling la m

odelul initial adica primul,acesta fiind mai cromat si lumina fiind alb negru pe display,poate este mai elegant ce sa zic.Dar eu nu am vazut sa fie disponibil pe undeva ,numai la dealer care costa foarte mult si nu merita,mai trebuie si trim-ul cel de B7,eu initial l-am cumparat si am mai pus inca un sensor de airbag ca sa acopar spatiul gol dar apoi am luat pe cel care trebuia!

Modificat de Paparazzi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin cu o intrebare, ar arata bine un VW Passat B6 cu capota-pavilion-portbagaj colantat cu folie carbon 3m neagra?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi ,si pentru acest model de climatronic banuiesc ca trebuie facuta aceeasi treaba cu firele ca si pentru cel care l-am pus noi,este la fel!dar "acest nou model" ca design este defapt un restyling la m

odelul initial adica primul,acesta fiind mai cromat si lumina fiind alb negru pe display,poate este mai elegant ce sa zic.Dar eu nu am vazut sa fie disponibil pe undeva ,numai la dealer care costa foarte mult si nu merita,mai trebuie si trim-ul cel de B7,eu initial l-am cumparat si am mai pus inca un sensor de airbag ca sa acopar spatiul gol dar apoi am luat pe cel care trebuia!

am gasit modulul la un pret foarte bun, iar trimul cumparat de tine nu este pentru modelul acesta de climatronic, e cel atasat, sau ?

post-84251-0-59896800-1340983067_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate va capatuiti cu vreun modul de climatronic de B7, din asta pe care il injura posesorii de B7 ca raceste prea rau si nu-l pot folosi pe Auto...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da scuze am gresit fara sa-mi dau seama,trim-ul este pentru modelul anterior de clima,cel care l-am cumparat eu!dar cum spune si Valentin am vazut ca multi se plang de modelul 2012din cauza racirii!!! De curiozitate la cat l-ai gasit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am auzit de problemele respective, insa nu este pentru mine, un coleg vrea sa monteze in detrimentul celui pe care l-am luat si eu si tu, doar ca eu nu l-am montat inca.......pretul este de 50eur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uau!!50 de euroi pentru panou clima 2012!asta da pret convenabil!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi place ca model, dar daca sunt problemele respective, mai bine ma las pagubas si-l montez pe cel achizitionat deja, adica asta.

post-84251-0-72286400-1341054552_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!