Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

baieti a am cerut doar o parere ca aveam posibilitatea sa achizitionez o magazie de Cd Oem pe bani putini si ma gandeam sa mai pun o dotare in plus nu ca asi avea nevoie de ea asa ca fapt divers , eu nici HDD-ul din RNS nu prea il folosesc , am doar cateva piese retro si cam atat , dar se pare ca nu merita , multumesc de sfaturi , ma orientez dupa altceva atunci , si am zis ca schimb bloc lumini si butoane la geamuri + oglinzi ca sa arate mai frumos ,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da o poza sau un link cu acele butoane cromate si un pret!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atti206

Sal.,

Vreau eu magazia aia de CD-uri daca e compatibila cu RNS 510 .

Poti lasa un link :

Multumesc .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andrei_70 butoanele le gasesti pe ocazii , set complet 400ron daca le vrei separat iesi mai scump, @DRI@N magazia o are un prieten de al meu il da cu 100euro nu lam gasit pe net

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da o poza sau un link cu acele butoane cromate si un pret!

Uite poza:

62320594445440546745398-5703258-700_700.jpg

Pret: de la 400 la 450 RON (in functie de vanzator) :icon_thumright:

P.S.: Achizitionate de pe eBay, se iese un pic mai ieftin :cool:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ma amuzat Riddler :))

Riddler imi arati si mie unde ai gasit la 100$ (in europa) = 350 lei pe ebay de zici ca iesi mai ieftin? nu mai pun transportu care minim costa 20$.

fa tu calculul si vezi cat vine 120$ si pe urma iti sustin ideea de a spune ca de pe ebay iesi mai ieftin :))

Unii vorbesc doar ca sa se afle in treaba, sau sa mai faca cate un post in plus

cei care cunosc adevaratul pret nu isi tocesc degetele pe aici :))

Stima.

Modificat de MykeMouse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu credeam ca vin montate doar acele insertii metalice cromate nu ca trebuie schimbate si butoanele cu totul.. ce e in poza aia e de vinzare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pretu este unul bun pe okazii fata de reprezentanta , la Autoworld Cluj unde am intrebat de pret si a iesit tot setul peste 700Ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

(...)

Unii vorbesc doar ca sa se afle in treaba, sau sa mai faca cate un post in plus

cei care cunosc adevaratul pret nu isi tocesc degetele pe aici :))

Stima.

Nu vreau sa creez un flame pe-aici, dar daca tu crezi ca eu ma aflu' in treaba pe-aici te inseli amarnic.

Pe eBay (si aici nu ma refer doar la site-ul ".de", ci in general), poti CUMPARA de 2 ori mai ieftin daca ai rabdare sa cauti si daca STII cum sa cauti!

Daca tu te bagi sa cumperi ce iti apare ca rezultat in primele 10 pagini ale unei cautarii sau alegi doar un singura extensie de la site, normal ca sare scoru de 120EURO, chiar si mai mult ;)

A, si legat de transport, daca vrei DHL, e normal pretul de 20E.

Daca alegi si alte firme (precum GLS, TNT sau chiar postele clasice Deutsche Post, Czech Post, etc) mai mult de 10-12 EUR nu dai.

Si aici am incheiat subiectu'!

@andrei_70: Din pacate, insertiile respectiva sunt "inglobate" in buton (aici ma refer la cele de geamuri + regljas oglinda)

Iar butonul de lumini are un pic alt design fata de cel clasic.

@atti206: ala este pretul corect dupa parerea mea.

Pana la 700 RON este TVA si adaos comercial (aka profi) :mellow:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci reiese ca trebuie schimbate butoanele..adica desfacute cele vechi..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat setul de butoane acum aprox 2 luni, achizitionat de la un coleg de pe forum cu 450 ron montaj inclus.

Modificat de BV19BBY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune si poze sa le vedem..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu cred ca imi pun crom pe butoanele alea, ca si asa sunt c-am belite...si mi-a aparut asa un fel de folie pe comutatorul de la faruri....sunt oricum destul de ieftine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pozele

Stii ce ar mai trebui sa mai pui tu la blocul lumini?! Un inel cromat si iti va da alt look, parerea mea, acum nu stiu care este parerea altora.

Poti vedea inelul respectiv in rubrica masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu cred ca o sa pun din astea cromate, .... mai ales ca imi pusesem si pe vechiul B5 - ca dau mult mai bine - in rest, cele care le am pe masina, nu au niciun semn de uzura

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BV19BBY ti-am raspuns la PM. Ca sa vezi cum arata, intri pe masina mea si vezi cum da cu inelul acela (asta daca nu te-ai uitat deja).
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca s-a mai discutat, cel putin eu nu am vazut pana acum..........

am gasit doua anunturi pe autovit cu break-uri care au buton de inchidere electrica pentru portbagaj.

http://www.autovit.r...-C24772736.html

http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C24346367.html

A facut cineva aceasta modificare ? ce piese ar fi necesare si la ce costuri se ridica ?

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Complicat....si costisitor. am aruncat eu un pic o privire la ce componente ne trebuie....si nu are rost.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma "mananca" sa mai pun ceva pe masina, dar cred ca voi strange bani si voi face un chiptuning de la 110cp la 140cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am eu inchidere la portbagaj electrica , si eu mam documentat si o sa iesi foarte scump daca vrei sa faci modificarea , nu am vazut pe nimeni sa puna camere de marsarier OEM pe variant , am facut eu rost de unu ca si in linkul atasat http://www.ebay.de/itm/Original-VW-Passat-3C-Tiguan-Ruckfahrkamera-Kamera-5N0827566D-3C9907441-RSN510-/120922139682 cu tot cu modul care iti arata pe RNS510 curbele de deplasare dinamic

, nu stiu si nu am gasit un retrofit cu modulu pe net doar cu camera simpla conectat la RNS, eu asi vrea sa montez si modulul daca tot lam cumparat , astept sa soseasca din DE :icon_cool:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totusi la ce e bun acel buton? l-am vazut si eu pe haion! apesi pe el si se inchide automat haionul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da - iti inchide electric hayonul. In mare, iti trebuie alte balamale, motoarele, calculatorul dedicat, cablaje, buton

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand apesi pe buton de pe haion iti inchide electric haionul , cand vrei sa deschizi pesi butonul de pe telecomanda 2 sec sau tragi de buton de pe usa soferului sau de pe haion si se ridica tot automat electric , de inchis se poate si manual daca tragi mai tare de haion si dupa se se inchide motorasele revin la modul initial , de retrofit camera OEM am vazut si eu pe situl acela insa nu pune modulul acela pt afisarea liniilor diamice in timp ce invarti de volan ci o leaga direct la RNS 510

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!