Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

@Riddler: Multumesc frumos de raspuns. Am crezut totusi ca e putin mai usor (credeam ca la Comfortline vine precablat si speram sa nu fie nevoie sa se demonteze tapiteria de pe scaune), oricum vroiam sa montez doar ca moft incalzirea in scaune nu pentru ca e o necesitate.

Va doresc multa sanatate tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rule #1: Nimic nu vine "pre-cablat", indiferent de echipare! :)

Sunt Hightline-uri care au BC+ dar infara de consum si range si km facut nu vezi atlceva.

Si uite asa daca vrei alea, te-apuci de tras fire, sau schimbate centrale electrice ;)

Echiparea este una, upgrade-ul/update-ul este alta :cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergand acum in bucuresti pe ceata foarte groasa mi-a venit o idee pt cei ca mine. Fara proiectoare si cu semnalizari galbene (optional) si anume: sa punem/modificam un buton cu care sa on/off semnalizarile fata "sua style" in 30-40%. Adica sa fie sua style doar cand e nevoie. Credeti ca se poate asa ceva? Adaugat pe un buton separat sau pe switch-ul de lumini poate chiar pozitia proiectoare?

Astept intrebari daca nu am fost prea liniar in explicatii, poate si solutii de la baieti destepti ca nu ducem lipsa!

Multumesc!

Drive safe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , am un passat 2008 Sportline si as vrea sa ai pun urmatoarele chestii :

- grila highline

- nav rns 510

- comenzi volan

- posibil si insertii cu lemn

are cineva idee de unde pot achizitiona?

De asemeni as vrea si pachet crom exterior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Donz...... cred ca nu merge. Modificarea luminozitatii tip USA se face cu laptopul prin modificarea parametrilor in calculatorul de bord cu VAG-COM-ul. Mentionez ca este strict o parere a mea, cei care au asemenea jucarii (program adecvat, cablu date, laptop, etc) pot si sunt mai in masura sa spuna daca am dreptate sau nu.

Modificat de teal_c
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, pe 9- Centrala electrica se face modificarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. M-ar manca sa montez la un passat variant o descidere automata (electrica) a haionului. Oare se poate! ce ziceti?

Si daca da cam de ce ar fi nevoie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BunaciuCostas

E cineva din constanta care are un adaptor bluetooth. as dori sa vad daca merge si la mine.

Modificat de BunaciuCostas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un prieten si-a achizitionat modelul nou de climatronic, dar in loc de grade Celsius ii indica in grade Fahrenheit....exista o setare anume pentru a putea modifica din C in F si invers ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa apese Auto plus Econ

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AUTO este clar, dar care este butonul ECON la acest aparat ? ........acesta e modulul achizitionat.

post-84251-0-68435300-1330931199_thumb.j

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa apese Auto plus Econ

imi puteti spune care este butonul ECON mentionat, la modelul de climatronic de mai sus ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca bancheta spate de la un passat variant potriveste la sedan?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AC este butonul.

multumesc.......si daca se vrea trecerea la cel vechi, din cauza lipsei "trim-ului nou" , va fi functional sau trebuie facut aceeasi operatie ( apasat tasta AUTO si AC ) si pentru cel vehi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi spune si mie cineva daca sunt necesare cauciucuri speciale la bluemotion

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, cauciucuri speciale "bluemotion". :lol:

Scuze, nu m am putut abtine.

Nu, nu ai nevoie. Merge cu tot ce ai trecut ori in talon sau sigur in cartea de identitate.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AC este butonul.

multumesc.......si daca se vrea trecerea la cel vechi, din cauza lipsei "trim-ului nou" , va fi functional sau trebuie facut aceeasi operatie ( apasat tasta AUTO si AC ) si pentru cel vehi ?

N-am incercat asta, totusi cred ca butonul indeplineste aceeasi functie , pentru ca l-am utilizat in combinatia pentru resetarea Climatronic-ului si a functionat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da este o parte din plastic roz dar actioneaza pe baza de piedica ,tragi de ea si scoti mufa,pe mine ma intereseaza sa scot firele din mufa si apoi sa le inversez /unesc cum zicea cel dupa vwvortex,numai ca nu iasa nimic si Dani are dreptate,trebuie deblocat pintenul,dar le tai pana la urma si gata oricum climatronicul cel nou nu merge cum ar trebuii asa ca nu am de pierdut mult daca nu merge in final!!!!

Practic tipul zice ca din mufa mare neagra trebuie sa pun firul 16 in locul celui 20(sunt ultimele 2 fire singure in partea dreapta cand te uiti)iar 20 se anuleaza,apoi pe mufa maro sa unesc firul 7 cu 10 si 8 cu 9!!!

pentru mine este o anomalie aici.........se spune ca firul 16 vine in locul lui 20 ( 20 ramane neconectat ), dar cum se poate vedea in poza atasata, codarea conectorului zice altceva. Firul 16 are alt tip de terminal iar "ultimele 2 fire singure" sunt defapt 19 si 20.

Care este defapt firul care il inlocuieste pe 20 ? ......mentionez ca poza atasata este de la modulul de climatronic iar la conectorul masinii care intra in modul este aceeasi codificare.

O alta chestie pe care nu am inteles-o este de ce se da jos panoul de sigurante de la sofer ?

post-84251-0-15498000-1331203990_thumb.j

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune-l intai fara sa schimbi nimic. La mine a mers pnp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat....nu merge.

AC este butonul.

multumesc.......si daca se vrea trecerea la cel vechi, din cauza lipsei "trim-ului nou" , va fi functional sau trebuie facut aceeasi operatie ( apasat tasta AUTO si AC ) si pentru cel vehi ?

N-am incercat asta, totusi cred ca butonul indeplineste aceeasi functie , pentru ca l-am utilizat in combinatia pentru resetarea Climatronic-ului si a functionat.

totusi sunt confuz....pe modulul climatronic apare in grade F, acolo se poate modifica ? .....nu prea cred, am impresia ca este pentru modelul American, pentru ca ei folosesc grade Fahrenheit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin Mandras

Incerca sa apesi auto + econ sa vezi daca iti schimba din F in C.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am mai spus si se vede si in poza, tasta ECON nu exista....iar pe rcd/rns probabil ca se poate schimba, dar pe modul, cum schimbi gradatia din F in C ? ......este imposibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AUTO+AC. Butonul AC functioneaza invers fata de ECON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!