Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Pai nu ziceai ca e fara pachet crom? In poze are crom. Masina care ai pus-o tu in poze pare sa fie bluemotion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, este bluemotion, dar la masina veche (highline) avea si barele cromate, iar la asta nu are si ma gandeam ca nu este total crom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum pot sa fac sa schimb geamul rosu al lampii de ceata cu unul alb. Se poate cumpara asa ceva? si daca da de unde. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e un baiat in Bucuresti care se ocupa cu asta....daca vrei iti dau datele de contact

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar te rog.....astept pm. Multe multumiri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este pe forum, mi se pare ca are la avatar imaginea cu stopurile toate 4 aprinse pe spate, eu am vorbit cu el sa imi pun leduri si la stopurile mici si a spus ca se poate ocupa si de plasticul de la ceata. Dar din cate imi amintesc, mi-a recomandat sa cumpar unul nou de marsarier, vreo 200 ron si imi face el conversia. Eu nu am apucat sa fac nimic din lipsa de timp..dar urmeaza. Sa caut telefonul si ti-l trimit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Defapt sunt 2 colegi care se ocupa cu modificarea stopurilor - tip Skyline: iuly1209 si criv :cool:

Link-uri cate topic-urile lor de pe aria dedicata:

iuly1209 -> Stopuri portbagaj Tuning - Skyline - Passat B6

criv -> Vand stopuri portbagaj PASSAT B6/3C modificate cu leduri

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ambii colegi am inteles ca lucreaza bine, iuly1209 e mai scump, iar criv mai accesibil ca pret (daca bine tin minte).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

nu stiu daca am postat gresit aici, dar va rog sa ma ajutati cu un sfat:

vreau sa montez pe masina din semnatura o unitate 2DIN vazuta pe ebay...eu am un CD-player normal,din fabrica.

a mai montat cineva pe aici asa ceva? se potrivesc pe passat? sau trebuie cumparate neaparat cele dedicate?

multumesc!

http://www.ebay.com/itm/Car-DVD-Player-Double-Din-7-Inch-GPS-US-MAP-PIP-Ipod-Bluetooth-Radio-RDS-USB-CAM-/180777792767?pt=LH_DefaultDomain_0&vxp=mtr&hash=item2a173234ff#ht_14170wt_952

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi,

Atunci cand am montat si eu Auto Hold ca toata lumea de aici, am gasit si butonul de presiune roti tot cam la 50 de lei pe ebay si m-am gandit sa incerc sa-l montez.

Dupa lungi chinuri de cumparat piesele necesare si munca de tras fire, mi-am dat seama ca modulul meu de ABS nu suporta codarea respectiva din pacate, si asa am ramas cu un buton (luminat) dragut in plus.

Ca munca mea sa nu fie in zadar, m-am gandit sa pun aici toate informatiile ce le-am strans in timpul cautarilor mele, asadar:

Modules that do not work:

3C0 614 095 M

3C0 614 095 P

3C0 614 109

3C0 614 109 C

3C0 614 109 J

And they would be worth:

3C0 614 109 A

3C0 614 095 Q

3C0 614 095 S

3C0 614 109 A

3C0 614 109 D

3C0 614 109 P

3C0 614 109 T

3C0 614 109 K

In principiu, trebuie adaugat 2048 la codingul vostru de pe 03 ABS; daca este acceptat, apucati-va de treaba.

Piesele necesare:

Button - 3C0927121DREH - cost ~110 de lei (recomand ebay.de)

Plug - 4D0971636D (blue) sau 4D0971636A (brown) - cost 18 lei

Cables to plug together with pins - 000979009E - 2 pieces - cost 14 lei

ABS wire to the plug with the pin - 000979150E - 1 piece - cost 25 lei

Pin Seal for the plug ABS - 357972741 - cost 2,5 lei

+ banda izolatoare textila (000 979 950 - codul pe original)

Mufa trebuie de aceeasi culoare ca baza butonului, la mine trebuia albastra, dar sunt si butoane cu SET scris si alea sunt maro.

Linkurile care m-au inspirat (au si imagini):

http://forum.vw-pass...w-oparciu-o-ABS

http://www.passatfor...ic.php?p=154979

http://www.areavag.c...php/t-4601.html

http://www.passat-cl...ead.php?t=17829

Cum sa treci firul in compartimentul motor, cateva poze la mijloc, se trece pe la picioarele soferului:

http://forum.vw-pass...czy-reflektorow

Daca aveti intrebari, o sa incerc sa va raspund cu mare placere.

Sarbatori fericite!

Razvan

Modificat de EsTeTicu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua!

Vreau sa montez un set de senzori de parcare pe spate la un Passat Variant si as avea nevoie de schema(graficul) barii din spate(sper ca m-am exprimat corect).Am vazut-o aici pe undeva, dar nu o mai gasesc.

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa cobor umpik masina mai jos .. are careva vreo sugestie ? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti pune niste arcuri Eibach Pro, o sa coboare garda cam cu 3 cm daca nu ma insel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vreauu asa mult :-s 1.5 cm cam asa si de pe suspensiile stoc nu se poate nimic ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa montez un set de senzori de parcare pe spate sau si pe fata la un Passat Variant dar nu orice.Ci ceva de genul asta http://www.ebay.com/itm/GENUINE-VW-8-Sensors-VW-PDC-Park-Assist-VW-OPS-optical-parking-system-RNS-510-/270877416362?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item3f118d5baa. Daca ma poate ajuta cineva. Va rog. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa te coste destul de mult. Ai RNS sau RCD pe masina?

Un senzor este 70 euro pe original, unitatea de senzori este vrei 250 euro si cred ca trebuie schimbat si cangateway ca sa afiseze. mai ai nevoie si de cablajul de la senzori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In licitatia aia ai absolut tot ce ai nevoie, mai putin can-ul. Poti cauta si mai ieftin, dar tot scumpa ramane modificarea.

De asemenea, ai nevoie de rns sau rcd cu terminatia 10 sau 15 (510, 310, 315)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

315 ? RCD 315 ? RNS 315 ? :blink:

Since when ?!

Am gasit o poza cu RNS315:

rns315-4-5553818760583162062.jpg

Cod: 3C0 035 279

Release date: Dec, 2011

La prima vedere pare dragutica (as zice), dar sunt curios daca si functioneaza cum trebuie pe la noi!

Totusi, n-am gasit inca o poza cu RCD 315... :mellow:

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa instalez senzorii odata cu RNS 510 de p[referinta versiunea f pe led cu comenzi vocale.Dar am nevoie de un meserias sa lucreze curat si bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmmmm sunt curios ce aduce nou acest Rns315 fata de rns310 ca la design sunt identice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca ai cumparat deja senzorii cu cabluri si tot ce trebuie? Cat a costat si de unde? Sunt interesat si eu de asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!