Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

dar s-ar potrivi? Deci modificarile ar fi cutia si planetarele? Restul, placa de presiune, ambreiaj s-ar potrivi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu codul de la ornamentul cromat de pe lateralele bării spate la un b6 variant? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi si prinderea de la timonerie in ce pozitie e. Daca nu e in acelasi loc va trebui sa iei cabluri cu lungimea necesara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, imi poate spune si mie cineva daca pot face cornering la masina din semnatura cu ajutorul vcds-ului?

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate.

Este trecuta procedura pas cu pas in Poceduri VAG-COM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, mersi! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si poti asta doar daca suporta centrala masinii. sa fie highline de 30 bytes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E sportline...altceva nu mai stiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Salut, imi poate spune si mie cineva daca pot face cornering la masina din semnatura cu ajutorul vcds-ului?

 

Multumesc

 

intra pe 09, la Long coding - acolo gasesti optionea. Bifezi si salvezi

si poti asta doar daca suporta centrala masinii. sa fie highline de 30 bytes!

 

BCM-ul. Mai mult ca sigur.

 

E sportline...altceva nu mai stiu

 

nu are legatura, asta e echiparea masinii... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, o sa incerc maine seara, sper sa-mi iasa:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze din start daca nu postez unde trebuie, dar din pacate nu pot crea thread nou pe site si acest thread mi s-a parut ok pentru problema mea.

Am pe un VW B6 senzori parcare doar spate si MFD2 versiunea cd. Pot afisa pe display-ul MFD2ului senzorii cand folosesc marsarrierul?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din câte știu, nu exista passat cu senzori doar pe spate. Asta înseamnă ca au fost montați ulterior și nu sunt OPS.

Exista topic dedicat senzorilor de parcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

de fabrica, nu au existat doar pe spate - asa este.

 

fa o scanare, sa vedem daca sunt OEM, AM.. etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Ce modificari si costuri presupune schimbarea actionarii geamurilor de pe spate, din manual in electric? Daca pun maner usa sofer cu butoane pentru 4 geamuri electrice si buton blocare, o sa am probleme(lasand geamurile actionate manual pe spate)?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

nu poti pune ca difera mufa la cablaj....

 

iti trebuie alte macarale pe spate cu tot cu calculatoarele de usi, manerul cu butoane si cablaj usa sofer, cablat usile spate, codare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din experienta completez lista si modificarile.

e nevoie si de alt calculator de confort (care sa stie de 4 usi electrice) si implicit mutarea immo-ului.

cablajul difera de la 2 usi la cel de 4 usi dar in momentul cand pui cablaj de 4 usi/geamuri electrice si il conectezi in calculatorul usii fata va merge actionearea geamurilor fata si atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

trebuie vazut ce modul confort are el pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. imi dau cu parerea si spun ca 80% sunt sanse sa nu ii suporte actualul calculator de confort.

decat sa se atarne de o speranta ca poate merge doar ca trebuie vazut, mai bine sa stie de la inceput cu ce sa se armeze, la nivel scriptic si apoi cand incepe demersul propriu zis de documentare sa decida ce face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea e ca, am gasit la un coleg maner sofer, in stare foarte buna. Al meu e zgariat, vai mama lui, butonul reglaj oglinzi, umflat. La fel si manerul pasagerului din dreapta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

pune o scanare de pe 46-convenienta, sa iti zic daca suporta sau nu.

 

cam multe modificari, doar pentru acel maner.... daca vrei si geamuri electrice spate, atunci merita - de facut se poate face, am facut la multe Passat-uri, Golf-uri, Audi, Seat, etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-114028-14327466709058_thumb.jpg

 

cine arata liniile galbene camera sau rns-ul ?stiu ca functioneaza odata cu steering wheel

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modul-ul care se monteaza intre RVC si RNS .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai un cod ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare, daca imi cumpar vag com imi pot seta luminile cum doresc eu? Vreau sa le fac ca in urmatorul clip: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Binenteles ca nu. Acolo s-au facut niste modificari la luminile de pe haion. Blocurile de lumini de pe haion nu au cercul cu LED-uri din fabrica, acelea au fost adaugate. Cand te-ai uitat la clipul ala, nu ai observat ca youtube iti dadea la sugestii si clipuri in care arata cum se fac alea? (/watch?v=OjvbKmni_HI)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!