Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Ce setari in plus mi-ar aduce inlocuirea lui 3C0 937 049 J cu 3C0 937 049 AJ (23 fata de 30 byte) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, ma poate ajuta cineva cu un raspuns la enigma mea, si anume..pot sa pun un comutator de lumini cu o alta configuratie decat cea actuala fara sa afecteze masina ???momentan am unul simplu fara functia Auto si fara cea de proiectoare ceata, iar cel pe care vreau sa-l cumpar are cele 2 functii. am avut ghinionul sa ajung cu masina la d&c oradea (reprezentanta vw), iar acolo nu au stiut sa-l scoata afara, a bagat o surubelnita si la rupt..acuma trebuie sa repar dupa reprezentanta..vizionand 1 singur video de pe youtube mi-am dat seama ce sumplu e..si defapt ce prosti sunt mecanicii de reprezentant care te jupoaie de bani cand ajungi la ei..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il poti schimba linistit. O sa mearga fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca ei ti l-au rupt, iar acum il schimbi pe banii tai? Sa nu faci prostia asta. Sa ti-l cumpere ei si il montezi singur

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari, vreau sa montez si eu o navigatie dedicata si nu stiu daca o sa am ceva probleme din cauza can-ului,(passatul meu e din 03.2010) i-mi poate spune un coleg daca e ok cele din link ? 

 

http://olx.ro/oferta/navigatie-dedicata-vw-passat-b6-b7-cc-golf-5-6-tiguan-ID2TYYB.html#01d0d3ee26

 

http://olx.ro/oferta/dvd-gps-navigatie-dedicata-vw-passat-b6-b7-cc-golf-5-6-tiguan-navd-723-ID1AEJz.html#f579b8667c

Eu cred ca sunt la fel doar pretul difera.

 

P.S. Pe un passat din 2009 CR care are acum rns 510 (defecta) ar functiona o chinezarie din link-urile de mai sus ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu can-ul sigur nu ai probleme, si de mers merg fara probleme, mai sunt colegi care au asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti! Am si eu o intrebare , pe masina am climatronic manual si as vrea sa pun automat de ce am nevoie si daca se poate pune! Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari, vreau sa montez si eu o navigatie dedicata si nu stiu daca o sa am ceva probleme din cauza can-ului,(passatul meu e din 03.2010) i-mi poate spune un coleg daca e ok cele din link ? 

 

http://olx.ro/oferta/navigatie-dedicata-vw-passat-b6-b7-cc-golf-5-6-tiguan-ID2TYYB.html#01d0d3ee26

 

http://olx.ro/oferta/dvd-gps-navigatie-dedicata-vw-passat-b6-b7-cc-golf-5-6-tiguan-navd-723-ID1AEJz.html#f579b8667c

Eu cred ca sunt la fel doar pretul difera.

 

P.S. Pe un passat din 2009 CR care are acum rns 510 (defecta) ar functiona o chinezarie din link-urile de mai sus ?

Multumesc.

 

la masinile fabricate dupa 2008, nu mai exista problema descarcarii bateriei, la inlocuirea unitatii/radio

 

Salut baieti! Am si eu o intrebare , pe masina am climatronic manual si as vrea sa pun automat de ce am nevoie si daca se poate pune! Multumesc

 

alt panou comanda, servomotoarele, senzor, housing climatronic, cablat.. si dat jos bordul de pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă e manual, îi mai zice "Climatronic"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e manual se numeste CLIMATIC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune si mie cineva de ce pini am nevoie pentru cablarea luminilor in usi si luminilor la picioare ? Eventual un link cu un site de unde ii pot achizitiona ? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt multi aici pe forum si nu numai care vand kit complet pentru ambele.......... search.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacă e manual, îi mai zice "Climatronic"?

 

sigura ca nu... dar eu am inteles ce zice, i-am raspuns ce are de schimbat.

 

Daca e manual se numeste CLIMATIC

 

exact 

 

 

Imi poate spune si mie cineva de ce pini am nevoie pentru cablarea luminilor in usi si luminilor la picioare ? Eventual un link cu un site de unde ii pot achizitiona ? Multumesc!

 

daca ai lampile, o sa iti dau codurile pinilor/mufelor - se comanda la reprezentanta/magazin piese - dupa codul de piesa original.

 

daca vrei sa iti montezi kitul de lampi, atunci il cumperi complet - asa cum ti-a recomandat Cridaia - vin lampile cu tot cu cablurile necesare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am lampile , am nevoie numai de pini pentru a le mufa . Imi poti da ,te rog ,codurile de la pini?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce an este masina ta ?

 

atentie sa ai alte lampi cumparate... si sa nu vb de ceea ce vezi in usa la o masina stoc - fara acesta dotare - care are doar plasticul rosu.....

 

- conector lampa - 1J0971972 - cate o bucata pt fiecare lampa

- pini conector lampa - cablu reparatie - 000 979 019-  cate o bucata (are 2 pini pe fiecare fir) - pt fiecare lampa

 

in functie de anul de fabricatie al masinii, sunt doua tipuri de pini la calculator usa spate

 

- pini conector calculator de usa -  000 979 009 -  cate o bucata (are 2 pini pe fiecare fir) - pt fiecare lampa

 

sau

 

pini conector lampa - cablu reparatie - 000 979 019 (identic cu cel care il folosesti la conectorul lampii)

 

ti-am dat codurile la cablurile cu pini sertizati pe ele - daca nu ai cleste special de sertizat, e cel mai bine sa ii cumperi asa, ca sa fie conexiunea facuta bine.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teo21, pe fata ai nevoie de pin1. In functie de anul de fabricatie al masinii, pe spate folosesti tot pin 1 sau pin 3

 

pin 1 cod N 907 647 01

pin 3 cod N 103 358 07

 

terminals-640x480.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si daca e sa opteze sa cumpere pini separati (sperand ca are cu ce sa-i sertizeze, sa iasa bine si sa fie conexiune sigura), si la conectorii de la lampa - 1J0971972 , tot pinul de la 3, il foloseste - N 103 358 07 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este din 2008 , nu confund lampile cu ochiul de pisica , multumesc pentru advertisment :D . Din pacate nu am cleste , cred ca voi opta pentru cablu de reparatie . Multumesc mult pentru informatii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si ce daca este din 2008 ? .....a mea este 2009 si nu a avut aceasta dotare. Am achizitionat lampile cu cablaj cu tot si am inlocuit ochii de pisica din usi.

Tu ai lampile montate de tine pe usi fara cablaj sau le ai fizic in "mana" ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce setari in plus mi-ar aduce inlocuirea lui 3C0 937 049 J cu 3C0 937 049 AJ (23 fata de 30 byte) ?

Nici o sugestie??

 

Referitor la lampi de la picioare, cind deschid masina mi se aprind niste becuri la interior pe sub bord; din computerul de bord imi apare setare cum ca pot sa modific intensitatea, dar nu se intimpla nimic cu ele. 

Ce ar trebui sa verific?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nimic... din pacate, la unele merge, la altele nu - reglajul se face pentru cand ai usa deschisa - daca ai bec normal, nu led, nu prea ai ce sa-i faci.

 

 3C0 937 049 AJ fata de ce ai tu - cornering, etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am zis anul de fabricatie pentru ca m-ai intrebat referitor la calculatoarele usilor din spate , de fabrica are ochi de pisica in usi . M-am lamurit cu pinii , va multumesc pentru amabilitate :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista mai multe culori de aluminiu? post-114028-14274018861786_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!