Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

atunci doar ce ti-am scris mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o problema cu blocul de lumini,vreau sa schimb vechiul switch cu unul cromat insa nu reusesc sa il scot din bord pe cel vechi.

Apas pe el in pozitia zero rotesc spre dreapta cu el apasat insa se aprinde pozitia si nu iese afara?

cum as putea sa reusesc sa il scot...am incercat de cateva ori insa nu vreau sa il stric,se apasa 1 cm in interior iar cand il rotesc apasat se aprind pozitiile si sare inapoi !!!

Am vazut cateva filmulete pe youtube si la cei care le-au postat iese fara prea mare efort

Modificat de mrn_smn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da jos capacul de la sigurante de pe partea stanga si ajuta-l un pic, din spate - impinge-l sa iasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoate capacul de la sigurante.. baga mana p-acolo si in timp ce apesi butonul pe pozitia zero si-l rotesti spre dreapta ajuta-l din spate impingandu-l putin. Prima data eu asa l-am scos, dar acum iese normal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am umblat niciodata la el si probabil ca merge mai greu:)nu am ce sa stric pe acolo nu?

am gasit un bloc de lumini cromat OEM de la un Vw Golf 6,cred ca se potriveste la mufe/soclu

Am vazut ca si de cumparat zic ca se potriveste de la Golf 5/6,passat b6,etc

Modificat de mrn_smn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, nu ai ce strica respectand operatiile de mai sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am umblat niciodata la el si probabil ca merge mai greu:)nu am ce sa stric pe acolo nu?

am gasit un bloc de lumini cromat OEM de la un Vw Golf 6,cred ca se potriveste la mufe/soclu

Am vazut ca si de cumparat zic ca se potriveste de la Golf 5/6,passat b6,etc

 

da, se potriveste. Procedeaza cum ti-am spus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat toate variantele...e intepenit acolo.

Imi trebuie masina in weekend si momentan las asa....alte solutii a fi binevenite:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am vazut de mai multe ori,am incercat si la Vw polo pe care il am de la servici si iese foarte usor...la passat zici ca e lipit 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar s-a invartit butonul? el are doua cleme,daca nu ma insel care in momentul in care le-ai invartit se retrag, si dupa trebuie sa iasa, incearca cum au zis colegii sa impingi de el prin spate.

si la mine a iesit mai greu dar a iesit pana la urma

alt video care arata exact mecanismul: 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am desfacut si panoul de sigurante si l-am impins si din spate in timp ce era apasat si il rasuceam si tot nu vrea sa iasa se misca cu tot cu panou....e ambitios tare cred ca il fac tzandari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna seara! sunt proaspat posesor al unui b6 din 2006 si as vrea sa-i pun luminile alea la portiere si iluminarea la picioare. A mai pus cineva?

In alta ordine de idei.. am incercat sa activez follow me home si coming home din vcds si sistemul este nefunctional. Desi in vag com era activat. De ce? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am desfacut si panoul de sigurante si l-am impins si din spate in timp ce era apasat si il rasuceam si tot nu vrea sa iasa se misca cu tot cu panou....e ambitios tare cred ca il fac tzandari

 

Asa am patit si eu o data. Am fost nevoit sa-l sparg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee daca nuca de Golf5 se potriveste pe B6, fara bricolaje?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nuca propriu-zisa se potriveste. cu mansonul depinde cum e. la manson cred ca trebuie bricolaj la fusta de pe rama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar nuca. Mi s-a luat de 'cromul' de B6. Merci de raspuns!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti, eu nu am nicaieri un topic sau un DIY sa imi scot gura de ventilatie din cotiera (cele din spate). Mi le-a lovit cineva si s-au cam rupt. Cum ajung sa le scot de acolo si sa le repar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa scoti "capacul" acela din spate, din ce imi aduc aminte de la mine, daca nu ai scrumiera(eu nu am) scoti capacul acela de jos, si are doua suruburi acolo, le desfaci si dupa ar trebuie sa iasa consola respectiva.

uite am gasit o poza pe net sa iti dai seama care capac zic:

post-110380-0-39962800-1422117391_thumb.

 

daca gresesc dar nu cred sa ma corecteze colegii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dreptate!

Se scoate capacul de jos cu un card ceva.

Se scot cele doua torx-uri si se ridica pe diagonala acel modul: rama cu grilele de ventilatie!

A NU SE TRAGE SPRE PORTBAGAJ, ca se rup niste urechiuse.

Trageti spre spate inclinat f putin spre spate, cateva grade.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am nici eu scrumiera...deci am de lucru. Si grilele mele sunt asemanatoare cu cele postate de tine...:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imediat o dai jos, la grile nu stiu daca mai merg facute ceva sincer. Depinde ce este rupt:-(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!