Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Am si eu o intrebare? Se poate inlocui la un passat din 2007 bordul? adica un upgrade cu cel din 2009? Si inca ceva: Se poate face upgrade si la panoul de control la AC? Scuze daca s-a mai discutat, dar vreau niste informatii/poze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se poate la IC iti trebuie adaptator 32 to 36 si la clima trebuie cateva modificari la fire,spor la treaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau la ceasuri poti modifica firele, inlocuiesti mufa.

 

climatronic - avem topic deschis - cauta un pic, Augustin, in aria B6.

 

daca vrei sa pui ceasuri noi, pe 2007, trebuie sa inlocuiesti si can gateway-ul, daca vrei sa le poti coda, sa le vezi la diagnoza, etc... cu un can gateway de generatie mai noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut si eu rost de un calculator coloana entry level ca sa pun in al meu pinii aferenti celui de-al doilea igniter.

E recomandat sa fac lipituri cu ceva divais mai special fata de un banal ciocan? sa ma duc la cineva cu statie de lipit?

Sa renunt la blocul de manete cu comenzi pt meniul CB si sa il pun pe cel fara butoane, luat o data cu volanul?

poate asa scap mai repede de pachetul meu ce se afla pe masina: volan piele, bloc manete cu tempomat si comenzi CB, calculator coloana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se lipeste cu un letcon - mai departe, ca e de pe statie, termostatat, etc... mai putin relevant.

 

da, daca ai manetele fara butoane de BC si montezi si volan multifunctional - renunta la cea actuala, cu butoane de BC - asa o sa aibe aspectul original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca o paranteza, eu am si butoanele de BC pe volanul nou, si maneta, si functioneaza ambele, fara sa am nici o eroare stocata. Codarea pe 16 este 0000513, iar volanul original in 4 spite avea airbag cu un singur igniter.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu a zis nimeni ca nu functioneaza amandoua, ci era vorba sa o aduci spre aspectul original, daca ai si toate piesele necesare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si asa cred ca ma scap mai repede de "pachet" sa mai amortizez din investitie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Am si eu nevoie de putin ajutor va rog. Mi-am cumparat o camera de marsarier OEM care se conecteaza la rns . Imi puteti spune exact ce fire trebuie sa leg si unde ? Camera e asa :

s-l140.jpg

Mentionez ca am priza de bricheta in portbagaj. Unde trebuie sa o leg ca se activeze cand bag in marsarier ?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Denis, 100 USD . Fata de preturile de aici, e foarte ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

albastru la becul de marsarier

maro la masa

rosu la plus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da.foarte bun pretul...aici vad ca sub 200 de euro nu gasesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hayate si daca ma conectez la becul de marsarier nu o sa am eroare bec ars ? Necesita si alte codari pe vag ?

Denis , cand am comandat-o dolarul era 3.4 lei :D , transportul moca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti dau link-ul pe pm cu asta de la care am cumparat. mai are pe stoc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o intrebare...trebuie sa dau bara jos sa montez camera ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce treaba are bara???camera este pentru brek

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este in loc de lampa de la numar. Si masina e limuzina , nu e break

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hayate si daca ma conectez la becul de marsarier nu o sa am eroare bec ars ? Necesita si alte codari pe vag ?

Denis , cand am comandat-o dolarul era 3.4 lei :D , transportul moca.

 

nu, nu apare eroare de bec ars.

 

da, trebuie sa faci codare pe HU - RNS/RCD - ce ai tu  - la long coding, bifezi low camera.

 

 

Inca o intrebare...trebuie sa dau bara jos sa montez camera ? Multumesc

 

pune o poza sa vedem cum arata ce ai cumparat - dupa aia iti putem zice cum sa o montezi

 

Este in loc de lampa de la numar. Si masina e limuzina , nu e break

 

ori nu vedem noi bine, ori nu ai pus poza cu ce trebuie.... in poza apare o camera care vine in clapa - este genul lowline, pentru Variant.

 

OEM in lampa numar, nu exista. Exista modelul de Scirocco - care e doar camera mica si care se monteaza in bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ori scanezi, ori te uiti sub scaun la pasager si vezi codul de pe el.

 

 

Nu am nimic sub scaun si nici la scanare nu am gasit :))

Da am vazut ca am RNS 315, nu 310. Se poate sa fie incorporat in navi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu toate, sunt si fara. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da atunci e clar ca la mine e incorporat. Deci as avea nevoie de modul suplimentar ca sa imi apara contactele in BC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, trebuie modul de BT si cablaj, plus mutat firele de la microfon - sa inteleg ca acum ai microfon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!