Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

@geoland87

Sportline OEM are garda la sol -15 mm fata de una cu suspensie standard (sau STOCK cum ai zici tu) dar atentie (NU CEA DE DRUMURI GRELE) .

Arcuri recomand KW sau H&R (Maxim -35 mm) ca sa fie OK si cand ajungi prin scumpa noastra Romanie .

Cele -40 o lasa si mai jos si nu le recomand pentru Romanica, iar ca sa fii aproape de cele SPORTLINE - OEM recomand pe cele -15 mm, binenteles daca se gasesc la cele doua brand-uri .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok,am inteles multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 2 variante de calc MIN si MAX, el are MIN, deci nu suporta folding.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De multa vreme caut modelul asta de grila. fara suport de numar dar cu sigla VW, am gasit /vazut fara sigla si nu imi place cum da . Daca ma poate ajuta cineva..raman ff dator :santa:

post-127157-0-04885000-1418134241_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu eu grila aia din poza este de pe Passat-urile de SUA .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici macar.... alea au suport patrat.

 

cred ca in poza avem o grila aftermarket.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si partea de jos... cum este ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E identica cu cea de Europa ca doar sunt doua componente diferite .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vrut de SUA - bine si cu suport de numar patrat.... cod parca 3C0 853 651E - acum depinde cu senzori, fara, highline, etc,,, dar era in jurul la 1300-1400 lei grila, cateva sute de lei suportul... oricum, transformarea costa peste 1500 lei, cand am calculat.

 

multi bani pentru prea putin.....

 

am gasit si de tuning... dar calitatea lasa de dorit...deci, nu are rost, din punctul meu de vedere.

 

da, greseala mea - cele cu numar mare, au decupajul pt suport in ele.

 

asa, gasesti pe Google, trebuie cautate...

 

http://hitechcarparts.com/06-07-08-09-10-vw-passat-grille-chrome-and-black-3C0-853-651-GPWF

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine, bine dar care dintre voi are masina oficiala de o sa circule fara numar pe fata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat, am cautat, dar nu am gasit. Vreau sa schimb ledurile de la ceasuri, am gasit un tutorial cum se demonteaza bordul, dar in schimb, nu am gasit cum se scot acele de la turometru, vitezometru, apa si rezervor, daca ma puteti ajuta cu o idee. Si inca ceva, dupa ce le demontez, cand le pun la loc, cum le calibrez, ca sa imi arate ca inainte ? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D@ny

Se lipeste numarul cu banda dubluadeziva .

Sau se ia suport patrat de SUA si se schimba numarul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si atunci la ce bun? Eu am numarul fara suport, lipit direct cu banda pe grila normala! Dupa ce montezi numarul pe grila aia fara "suport", vizual nu o sa fie mare diferenta intre ea si ce am eu acum ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine, bine dar care dintre voi are masina oficiala de o sa circule fara numar pe fata?

 

eu cand am cautat, am cautat si suport pt numar... patrat....

 

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat, am cautat, dar nu am gasit. Vreau sa schimb ledurile de la ceasuri, am gasit un tutorial cum se demonteaza bordul, dar in schimb, nu am gasit cum se scot acele de la turometru, vitezometru, apa si rezervor, daca ma puteti ajuta cu o idee. Si inca ceva, dupa ce le demontez, cand le pun la loc, cum le calibrez, ca sa imi arate ca inainte ? Multumesc.

 

invarti in sens invers acelor de ceasornic si tragi in sus de ele.

 

cand le montezi, dupa ce le pui in pozitia 0, dai output test cu VCDS-ul, pe 17-instruments - turometrul trebuie sa stea la 3000 rpm, vitezometrul la 100km/h, celelalte doua, la 1/2.

 

in functie de rezultat, le mai reglezi cu mana.... iar faci output test.... se repeta procedura, pana le recalibrezi pe toate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca grila aia a fost gandita fara numar, altfel .... daca i-ai trantit numarul se pierde orice efect!

Sunt unele state in US unde se poate circula doar cu numere spate, in Europa nu se poate!

 

post-6376-0-01499400-1418202878_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, are dreptate omul....  :winter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Florin, multumesc. Am o interfata 12.12,  prima data o sa incerc sa fac un test maine, cu el pe masina, asa cum e normal, sa vad ce iese. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comandat grila

Modificat de Tzuutzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, imi cer scuze daca s-a mai intrebat. La passat cc, in cotiera e un plastic ca un capac, probabil lipsteste de acolo MDI-ul? Sper sa nu ma insel. Ce presupune sa-mi pun unul care are si USB? Am RNS310. Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am revenit si eu cu poza cu calculatorul de usa sa ma imi spuneti si mie daca suporta puddle light si folding?

post-110380-0-37956600-1418392929_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puddle suporta sigur. Penteu folding era bine daca faceai o poza cu pinii din mufa T16 aferenta oglinzii ...

Ce ai postat pana acum se putea afla cu vcds-ul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa schimb ledurile la IC-ul rosu albastru cu leduri albe,ma intereseza cati kelvin are un led oem,am gasit de la 4000k la 8000k,multumescpost-114028-14184926896482_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Am nevoie de un sfat.Am un Passat B6 break.Am avut jante pe 18 cu anvelope 225/45/18. Pentru vara urmatoare vreau sa cumpar anvelope 245/40/18 dar imi este frica sa nu fie prea late.Voi ce parere aveti? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de ET-ul jantei

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!