Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Mai exact, cum se face acest retrofit? Azi, coincidenta, uitandu-ma pe un website am gasit "centralina LANE SIGN LIGHT ASSIST", cod 3aa980654D (cred ca este ultima)..

post-118751-0-98877900-1417211053_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa va intreb si eu la un b6 din 2007 se pot schimba oglinzile cu unele cu folding si puddle light fara a mai schimba nu stiu ce calculator? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si daca pui doar motoras de folding down, trebuie sa le legi fizic pe cele 2 fire in plus in calc de usa fara de cel fara acele fire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa va intreb si eu la un b6 din 2007 se pot schimba oglinzile cu unele cu folding si puddle light fara a mai schimba nu stiu ce calculator? 

 

Depinde de ce cod au calculatoarele de usi de pe acel B6 din 2007, trebuie vazut daca suporta acele functii (folding, puddle lights).  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Address 42: Door Elect, Driver        Labels: 1K0-959-701-MIN3.lbl

   Part No SW: 1K0 959 701 P    HW: 1K0 959 793 L

presupun ca aici gasim codul care ne intereseaza(este dintr-o scanare mai veche a masinii) daca trebuie de la alta adresa o postez.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ceea ce scrie aici eu zic ca ar trebui sa mearga dar nu sunt 100% sigur

http://golfgti.dk/vw-door-control-module-list/

Pentru puddle lights ar trebui sa fie ok dar pentru folding nu sunt asa de sigur.

Sa mai asteptam cateva pareri de la alti colegii :)


Mai exact, cum se face acest retrofit? Azi, coincidenta, uitandu-ma pe un website am gasit "centralina LANE SIGN LIGHT ASSIST", cod 3aa980654D (cred ca este ultima)..

Cam asa : http://www.motor-talk.de/blogs/shanny/lane-assist-fuer-passat-b6-3c-cc-laneassist-la-t3898308.html

sau

http://bronken.de/fla/

Dar banuiesc (mai mult ca sigur) ca e nevoie si de alte ceasuri de bord pentru acest retrofit dar cred ca si de alt parbriz si de cateva piese de plastic de langa oglinda retrovizoare.

Dupa parearea mea zic ca nu merita dar e posibil sa ma insel eu :). Ma gandeam si eu mai demult la acest retrofit dar erau prea multi bani la mijloc. 

Modificat de sinn3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa asteptam si alte pareri :-)

 as putea verifica eu cu vag-ul daca pot activa aceasta functie? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate au studiat eu nu poti sti sigur din codul calculatorului. Mai sigur desfaci panoul de ilusa si faci poza la mufa care duce la oglinda. Si atunci iti supun ce suporta si ce nu.

Sinn3r - sunt mai multe variante de calculatoare de usi, nu doar 2.

Sunt:

1: simple,

2: 1+ puddle,

3: 1, 2 + folding,

4: 1, 2, 3 + mirror down

5: 4 + electrocromatice

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Categoric ca sunt mai multe, eu incercam sa ii spun colegului daca sunt gen1, gen 2 sau gen 3 pentru a putea stii daca sunt compatibile, dar intradevar ceea ce zici tu cu desfacutul de usa si vazut cum arata mufa ar clarifica toate necunoscutele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu prima ocazie o sa desfac fata de usa fac poze si le postez aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa-mi dai poze pe PM sa-ti zic ce generatie sunt calculatoarele si stiu sa faca!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare catre cei care vor sau care au facut deja acest retrofit : ce parere aveti despre oglinzile exterioare de passat alltrack pe B6 ? Acelea si cu lane assist si cu capacele cromate sau din aluminiu? Ar arata bine pe B6 cu acele capace sau mai bine sa pun negre precum culoarea masinii ? Categoric am nevoie si de calculatoare de usa dar asta e partea ce urmeaza dupa achzitionare.

 

L.E. stiu ca pentru lane assist trebuie mai multe piese (scumpe) de genul pompa abs, senzori abs, senzori lateral spate dar sa zicem ca achizitionarea acestor oglinzi sa fie inceputul unui proiect mai amplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit acest modul confort pe net,ma poate ajuta cu ceva ??? cod:3C0959433AR/Z01 post-114028-14173626949221_thumb.jpg

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am o întrebare... De o luna am achiziționat un Passat 2006 BREK. Pe central am ca pot deschide ușa de la portbagaj de la cheie... Întrebarea mea este, ușa ar trebuie sa se ridice singura în sus? Știu ca la berlina se ridica singura... Poate la BREK nu? Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca la variant se ridica singur fiind prea grea "usa", sunt unele modele din ce stiu care au motorase electrice si deschid portbagajul pana sus si il si inchid.

daca gresesc sa ma corecteze colegii mai priceputi si mai informati

la berlina se ridica singur numai daca amortizoarele sunt bune altfel la fel ca la tine se deschide doar fara a se ridica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Camera greu telescoapele și la mine, trebuie sa o deschid eu cu mana pana sus... Iar de la chei nici măcar nu decupează deschiderea. Ma tem sa nu fi fost lovita în spate și reparata prost. Mi-a zis cineva ca dacă telescoapele tine usa sus înseamnă că sunt bune. Nu stiu ce sa zic! Am observat o diferență de distante intre usa și aripa sau la stopuri! Ms oricum bibi1411

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am citit 4 posturi ca sa imi aduc aminte ca am gasit informatiile astea cand am descoperit forumu.

 

nu mai irositi timpul si cititi inainte de a scrie.

 

daca nu, SEARCH!

 

scz de OT!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Romica S. Nu e nimic in neregula sa nu ridice haionul. Din pacate doar Break-urile de China au motor pe haion. Daca usa ramane sus dupa ce o ridici cu mana atunci telescoapele sunt bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

passat-ul sportline cat este de jos fata de cel stock ????

 

as vrea sa schimb arcurile am gasit marca FK fabricate in germania coboara cu pana la 30mm-40mm si 40mm-55mm,cine a schimbat arcurile ce parere aveti  ??? :vwrullz:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa parerea mea iti vei dori sa il ridici inapoi. Am mers cu un sport si cel putin in Bucuresti e dramatic mai ales iarna. Nu mai spun daca bagi 4-5 persoane in masina rotile din spate dispar sub aripa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau o reglabila....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!