Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

E butonul de pe usa portbagajul. Da de acela este vorba

Momentan vreau doar sa il fac sa lumineze acea pictograma. Dar doar pentru moment...urmeaza sa fac rost si de restul dar mai trebuie niste finanțe si timp de căutat preturi accesibile. Vreau sa fie ca si un buton orb daca pot sa zic așa. El nu funcționează dar e acolo :)) este la fel cum am făcut si in interior langa schimbător unde 2 butoane nu au funcție dar sunt acolo de decor pentru pictogramele ce lumineaza in rosu. Sunt păsărele de ale mele dar...fiecare cu păsărele lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 si 4 le legi la masa.

1 de la iluminat

2 il duci la pinul 5 de la mufa cu 8 pini de la motorasul care ridica haionul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bănuiesc ca 1 e 17, 2 este 18, 3 este 19 si 4 este 20 nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva cunostinta de niste scaune de sportline (sedan), cum si-a luat D@ny (post 2774)? Pretul mi s-a parut foarte foarte bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare legata de serarasele acelea din bord care ies afara la apăsare. Mi-am luat tastatură dar problema este ca in locul sertarasului nu pot sa o montez. Intrebarea este : exista mai multe tipuri de suporti de sertarase in care se pot pune fie 2 sertare fie un sertar si tastatura? Aveti careva vreo poza din Etka sau vreun cod? Mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 3 modele:

- fara nimic, doar masca plastic + buton avarie

- 2 sertare (sertare + capace plastic) + buton avarie

- 1 tastatura + buton avarie.

Trebuie sa dai jos masca acuma de pe masina, scoti sertarele si pui tastatura si alta masca.

Nu este cu sertar si tastatura.

Ori tastatura, ori 2 sertare, ori nimc. ;)

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta știu, problema e ca tastatură nu se poate monta in locul unui sertar, asta înseamnă ca ansamblul ce conține si tastatura este diferit fata de cel cu 2 sertare. Ma refer la constructia lui, am incercat sa pun tastatura in locul unui sertar dar se vede ca nu e de acolo dar oricum nu sta deoarece si trimul care acopera si butonul de semnalizare si îmbracă pe exterior tastatura se vede ca nu potrivește. Are niste picioruse care ar trebui sa intre la fel cum intra si la butonul de avarie, dar pe partea de sertar nu am asa ceva. Multumesc.

Modificat de sinn3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asadar am gasit care e problema. S-a rezolvat nu se poate :)). Trebuie alt suport cu totul, exista 2 tipuri de suporturi pentru 2 sertare si pentru un sertar si tastatura :(. Asta este, cumparam si una de aia. Pacat ca se gasesc rar in tara sau scumpe din afara tarii.

 

L.E. Legat de plafoniera de B7 cu trapa nu se potriveste pe B6, daca cineva este interesat de asa ceva. Deoarece rotita care comanda deschiderea si pozitiile trapei difera fata de cea de B6 si ca si contructie dar si ca alimentare, una avand 6 pini in mufa iar cealalta 8 pini in mufa (in rest daca nu e cu buton de trapa se potrivesc intre ele ca piese de rezerva :) sau de schimb ). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 3 modele:

- fara nimic, doar masca plastic + buton avarie

- 2 sertare (sertare + capace plastic) + buton avarie

- 1 tastatura + buton avarie.

Trebuie sa dai jos masca acuma de pe masina, scoti sertarele si pui tastatura si alta masca.

Nu este cu sertar si tastatura.

Ori tastatura, ori 2 sertare, ori nimc. ;)

Eu am tastatura + buton avarie + sertar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Norocosule ! :)) eu acuma caut suport de care ai si tu, ceea ce am eu in prezent diferă

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Pentru cine doreste sa faca retrofit la tastatura telefon pentru passat b6, are nevoie de acest suport de platic in locul celui existent in cazul in care are 2 sertare. Cod OE 3C1857273.

post-46152-0-36837800-1416840691_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MIRROR DOWN INFO:

 

- mufa (8pini) T8as din noul motor 3D0959578C,  produsa de TYCO/TE Conectivity cu codul AMP 965383-1, am regasit-o in cablaj de airbag de Touareg 7L/7P si Phaeton, cod 3D0971582AE !!

 

Desigur, am mutilat un cablu airbag pentru mufa!! :icon_thumleft: 

post-3353-0-69556500-1416868236_thumb.jppost-3353-0-51089800-1416868255_thumb.jppost-3353-0-15778300-1416868268_thumb.jp

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Mecatronic

 

Si daca punem pe B6 acest calculator de usa de care zici tu mai sus mai e nevoie de scaune cu memorie pentru a merge functia ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este nevoie de alt motoras la oglinda, tras cablajul... si calculator de usa compatibil cu aceasta functie - trebuie sa aibe pinii 1,2, 3 si 9

 

nu este nevoie de retrofit-ul scaunelor cu memorie

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si codurile puse de colegul Mecatronic sunt bune ?

Ce cod are motorasul de la oglinda ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3D0 959 578 C

 

da, sunt bune codurile.

 

dupa ce se face montajul si cablare, trebuie codat cu VCDS-ul

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta e acelasi cod dat de colegul Mecatronic .

Atunci ce cod are calculatorul de usa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.cod motor oglinda MIRROR DOWN: 3D0959578C

2.mufa (8pini) T8as , produsa de TYCO/TE Conectivity cu codul AMP 965383-1, am regasit-o in cablaj de airbag de Touareg 7L/7P si Phaeton, cod cablaj airbag: 3D0971582AE

3. calculator usa compatibil ( unele accepta codare dar nu au fizic pinii de care vorbea Florin, 1,2,3,9, deci este necesar verificarea lui J387 cu VCDS+fizic)

4. 4 pini pentru mufa de pe calculator J387 si fire de 0.35mm2 pentru cablaj.

 

Conexiuni actuale:

T16l/12 la V25

T16l/4 la V150

T16/5 la comun

 

Conexiuni necesate MIRROR DOWN:

T16l (mufa 16 pini) la calculator usa J387

T8as (mufa 8pini) la noul motoras de oglinda) , cel vechi avea conector cu 3 pini

 

T16l/12 la T8as/2

T16l/1 la T8as/7

T16l/2 la T8as/5

T16l/3 la T8as/1

T16/9 la T8as/3

T16l/4 la T8as/8

T16l/5 la T8as/6

Modificat de Mecatronic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Consola spate pentru REAR CLIMATE CONTROL - Passat B6/ CC/ B7 


-climatronic spate


-incalzire scaune bancheta spate (2 locuri)


-convertizor 12v/220v -150w


 


post-3353-0-11178300-1416608246_thumb.jp post-3353-0-30626300-1416608260_thumb.jp post-3353-0-68346600-1416608289_thumb.jp post-3353-0-04164100-1416608308_thumb.jp post-3353-0-59261800-1416608318_thumb.jp



Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este posibil un retrofit la dash assist? Ce presupune asta? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mă refer să apară semnele de circulație pe bord. Cred că golf 7 are. Pentru passat cc mă interesează

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, nu am gasit asa ceva.... pentru platforma asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sahara se refera la Trafic sign recognition. Functioneaza doar in combinatia camera Lane Assist+Navigatie RNS510

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este posibil un retrofit la dash assist? Ce presupune asta? 

 

.....da... sign assist

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!