Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Daca ar merge as folosi si eu butonul pt senzorii electromagnetici de pe fata, sa-i activez - dezactivez cand e cazul :P Oricum aia pe spate se activeaza doar la R..

PAi nu ai buton in consola pentru a activa senzorii fata ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ce buton vin senzorii aia :)) mai bine nu-i mai pui..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect.... e pacat sa montezi vreo tiganie....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare destul de complicat,daca nu era prin impuls ma apucam de treaba ;) Vreau sa pun auto-hold dar nu găsesc un DIY in limba româna,are cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa dureze mai mult sa demontezi cotiera :)) Iar cand ajungi la modulul de frana iti spun eu cei 3 pini la care sa te legi (pt 2 dintre ei iti trebuie pini la propriu pe care trebuie sa-i bagi tu in mufa). Apoi alti 3 pini la esp si aia e :) Doar ca trebuie sa codezi prima data cu vag-ul sa vezi daca-ti da eroarea 02884. Iar daca-ti da, te poti apuca si de partea fizica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care este modulul de frina? ca am buton, nu piuie cind plec fara centura, si poate e o codare aiurita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa dureze mai mult sa demontezi cotiera :)) Iar cand ajungi la modulul de frana iti spun eu cei 3 pini la care sa te legi (pt 2 dintre ei iti trebuie pini la propriu pe care trebuie sa-i bagi tu in mufa). Apoi alti 3 pini la esp si aia e :) Doar ca trebuie sa codezi prima data cu vag-ul sa vezi daca-ti da eroarea 02884. Iar daca-ti da, te poti apuca si de partea fizica.

 

am fost la vw 32E butonul auto-hold si mufa,pini si cablurile 30E  deci cu 62E ai  montat auto-hold

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care este modulul de frina? ca am buton, nu piuie cind plec fara centura, si poate e o codare aiurita.

 

modulul este 53.

 

...dar nu are legatura cu ce vrei tu - ce te intereseaza, este pe 17- instrumente..... la coding, adauga averizarea pentru centura - adaugi 02

 

Coding
  • 00??x05Options
    • +01 = Brake Pad Warning
    • +02 = Seatbelt Warning
    • +04 = Washer Fluid Warning
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu ce buton vin senzorii aia :)) mai bine nu-i mai pui..

Credeam ca vorbim de butonul de la senzorii OEM, se pare ca nu am intels eu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A instalat cineva sub scaun subwoofer activ slim?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, eu... dar la alt model, nu la B6.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu inca ma chinui cu dimensiunile..

Cum se auzea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MAi bine il pui in stanga portbagajului, am pus la Octavia 2 si se aude bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu as vrea mai nimic in portbagaj. Am tot avut in masinile vechi, iar dintr-un motiv sau un altu' mereu ma impiedicam de ele si creau disconfort. Oricum am gasit ceva care imi respecta spatiul pe care il am sub scaune, exact la fix.. parca le-am facut la comanda. Flat bass sub scaunul soferului si slim amplificator sub cel al pasagerului, exact deasupra modulului nokia; ambele alpine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-114028-14122889761907_thumb.jpg uite Ceva micut si lasa prostiile
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ms :))

Si cand ai nevoie de full space o sa-l iei in brate, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vezi ce mic este? Eu nu mi-am cumparat Masina sa CAR boltati......una este sa ai subwoofer in porbagaj si alta sub scaun... Bass-ul se aude altfel

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau putem opta pentru varianta asta care cred ca o pun in aplicare in curand...P.S: stie cineva daca pot pune turbina de 2.0 170 ps pe un 1.9 tdi? 

post-96326-0-42421000-1412420999_thumb.j

Modificat de stefz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am acum un volan cu comenzi iar calcul de coloana are terminatie AE.

am montat astazi calculatorul asta pe manetele mele, am pus volanul cu butoane, am transplantat firele aferente comenzilor si din pacate nu m-a lasat sa codez, de fiecare data aveam eroarea asta:

post-1792-0-70832800-1412435535_thumb.pn

am mai avut eroare si pe igniterul 1 la airbag (nu mai stiu ce cod avea)

am facut tot felul de combinatii la codificare:

0001x14, unde x=1=>4 (chiar daca nu e cazul sa le fi incercat pe unele)

 

iar cu calculatorul masinii codificarea este: 

0001014

 

asa ca m-am enervat si am montat la loc calculatorul meu, volanul meu, airbagul fara firele aferente comenzilor si totul s-a potolit.

ce am constatat dupa interventie:

nu mai pot intra in submeniurile CB; schimb computer 1, 2, setez bip pt viteza, ma duc in sus si in jos cum vreau dar nu mai pot accesa submeniurile.

Am scos si borna de la baterie, dar degeaba, se incapatineaza sa ma lase sa accesez submeniurile.

 

 
    • +02 = Seatbelt Warning

 

facut asta si nu tace cind cuplez centura; inseamna ca e dus contactul din ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PS: calculatorul cu AE avea codarea 0000112, desi e tot de pe un variant, cu stergator luneta si computer de bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tu ar trebui sa codezi cu 00001212

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai de ce nu are si modulul meu 2 la coada?!? ca asta nu prea pricep.

 

revenind la airbaguri si eroarea ce o capatasem la transplantul firelor de la comenzi in mufa mea, cam asa arata mufa airbagului mort din care am transplantat firele cu pini si celelalte doua sertizate in cei doi papuci.

post-1792-0-30745100-1412458415_thumb.jp

in mufa mea, mai am un fir negru linga cel de jos dupa care am pus firele conform mufei vechi, iar celelalte doua, prinse in papucii celorlalte fire din carcasa metalica.

ai cumva o schema a firelor astora? ca poate nu am facut ceva ok....

 

danke.

 

PS: chiar si asa codat incorect, se aprindeau lejii din butoane si am controlat volumul radioului :)

 

PPS: ce fac cu submeniurile alea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foloseste functia search  ;)  in dreapta sus 

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!