Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

+ doua suruburi sub Nr. de inmatriculare + cele care prind suportul de Nr. de grila veche asta daca sunt lungi si sau prins si de bara proprizisa .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

muktumesc florin pt sfat. uite kit.ul montat pe un B6

post-125501-0-38532100-1410959844_thumb.

post-125501-0-34153400-1410959854_thumb.

post-125501-0-34927700-1410959863_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O bijuterie ... :emthdown: Nu trebuie sa dai bara jos, trebuie decat sa te uiti putin la masina si sa observi ca ai 4 suruburi, nu ai nevoie de tutorial!

Mersi, acum na nu te poti c..a in gusturile omului, mie cel putin imi place cum arata, cred ca o sa ii strice aspectul numarul de înmatriculare! Am gasit de la FK cu 131 ron!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt deacord cu Florin mai frumos vine cel de r-line

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut...Si grila si kit-ul sunt cam mult pentru un Passat, care este o masina decenta.... Dar merg amandoua asortate cu o manea..... obligatoriu cu geamul deschis si cu o mana scoasa afara. Da pachetul R line sau grila de higline sunt ok, dar nu circ...oricum alegerea este personala asa ca.....spor la cumparat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

coada si coarnele fac totul. cred ca mergeau niste coarne la fel pe capota. texas style!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca e chiar topicul potrivit pentru aceasta intrebare, dar se poate recalibra cumva vitezomerul? In primul rand ma deranjeaza ca arata cu aproximativ 10% mai mult decat viteza reala, dar de altfel ar fi si normal sa se recalibreze cand schimb dimensiunea cauciucurilor. Stie cineva ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca e chiar topicul potrivit pentru aceasta intrebare, dar se poate recalibra cumva vitezomerul? In primul rand ma deranjeaza ca arata cu aproximativ 10% mai mult decat viteza reala, dar de altfel ar fi si normal sa se recalibreze cand schimb dimensiunea cauciucurilor. Stie cineva ceva?

 

cu ce ai verificat de ai constatat aceasta diferenta ?... cu GPS ?

 

e normal ca viteza afisata pe ceas sa fie un pic mai mare decat cea reala....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, cu GPS, mai multe GPS-uri cu mai multe masini. Pare sa fie o chestie standard, vitezometrul adauga 8-10%. Depinde si de cauciucuri, si asta ma deranjeaza. Eu am cauciucurile de iarna si de vara de dimensiuni diferite, si astfel si viteza afisata de vitezometru difera, si as vrea sa pot recalibra vitezometrul cand le schimb, ca sa-mi arate aceeasi viteza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti .

Asa sunt concepute de producator ca vitezometru sa-ti arate putin mai mult (cam cu 5 Km/h) fata de viteza reala pe care o ai .

Dar din ce stiu eu acest lucru e valabil doar la viteze foarte mari gen de la 160 / 180 in sus .

Nu si la vitezele sub 100 Km/h .

Eu am facut proba cu masina mea cu ambele seturi de roti la 60 Km/h cu pilotul atomat cuplat si nu ma oprit cu nici unele radarul .

Iar dimensiunile rotilor sunt 235/40 R18 Vara si 225/50 R17 Iarna . 

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 100 abaterea este de 6-7 km. La 220 deja vorbim de 18-20km lipsa - real ~ 200

Of-topic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot la categoria modificări după achiziționare, unde găsesc suporturi de plastic pentru numere dar de la un dealer autorizat? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La dealerul autorizat :)

Cred ca ti le dau fara nici o problema, ca le faci si reclama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Keos. Du-te la dealer si fa o verificare geometrie de exemplu. Vei primi automat si suporti de nr. Isi fac reclama cu japca.

Dorian , viteza pe bord este procentual mai mare , nu fixa. E de aprox 8 % in plus. Viteza aproximativa (+,-1) o vezi pe climatronic la adresa 19.

Modificat de teo0605
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine a pus kit r-line pe Masina aftermarket?am înțeles ca fusta fata este mai greu de pus,voi cum ați prinso?post-114028-14111448833307_thumb.jpg

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut .. Stie cineva unde pot sa gasesc si eu piesele cromate de pe volan? Cum sunt cele din imagine? Va multumesc

5674075419_f90474f3f0_b.jpg

Modificat de cioflan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele cromate de pe lateral sunt de la padele. Daca nu ai DGS poti sa uiti de ele. Cel central il gasesti la colegii care comercializeaza si in aria de prestari servicii - tuning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cioflan

1. Nu gasesti sa cumperi alea separat .

2. Nu se potrivesc pe un volan normal fie el si de GTI pentru ca ala este un volan de R36 .

3. Daca vrei ornamentele alea trebuie volan cu totul .

@pronet

Nu are nici o treaba cu padelele de care zici tu pentru ca sunt si volane care nu ai padele si au aceleasi ornamente in dreptul comenzilor .

Ca sunt si volane cu padele asta este o alta treaba .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor!

Sunt nou pe forumul acesta si imi cer scuze daca mai apare pe undeva ceva disucutie despre topicul acesta dar sunt in faza de incepator. Am luat de curand un Passat Variant din 2010 cu motor de 2.0 TDi CR de 140 cai si nu sunt multumit de farurile pe care o are masina mai ales noaptea cand ploua. Nu vad mai nimic. Am faruri simple cu lupe pe faza scurta cu becuri halogen. As dori sa pun niste becuri xenon H7 aftermarket in culoare de 4300K sau 5000K si daca se poate balasturi de 55 de wati. Intrebarea mea este daca cineva poate sa-mi spuna ce marca sau ce model de becuri sa caut sau unde ca sa nu am probleme cu sistemul electric fiind multiplexata. Nu vreau sa fiu smecher, nu vreau sa orbesc pe alti paricipanti de trafic si nici nu vreau politia sa ma opreasca si sa ia talonul pentru xenoane dar trebuie sa fac ceva ca pur si simplu pe ploaie nu vad nimic cu astia. Am avut un Peugeot 406 din 2001 care a avut faruri muuuuuult mai bune. Cu masina aia am vazut bine si pe ploaie noaptea.

Multumesc!

Drumuri bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca este un topic dedicat ptr xenon after daca vrei mai multe opinii.Eu am can bus terminator 4300k si este excelent si noaptea si pe ploaie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A încercat cineva (și reușit) sa facă mașina sa scoată sunet la deschiderea ușilor fără alarma oem. Presupun că nu am alarmă fiindcă lipsește butonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la descuire/incuiere - se poate face - nu trebuie sa ai buton, ca sa ai alarma - se poate verifica/activa cu VCDS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!