Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

daca pun rdc 510 trebuie adaptata/codata sa imi recunoasca comenzile dupa volan sau plug in play ,(exceptand kan-ul care imi poate descarca bateria).multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu trebuie codat nimic,daca se vorbea de rns trebuia bifat navigation

 

numai bine


poti folosi si antena OEM,daca pierde semnalul cu antena china,eu folosesc antena OEM

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar voi putea folosi telefonul prin el (preluare apel formare nr. sms etc) stie sa faca acest lucru sau trebuie sa i adaptez eu ceva ? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rând iti trebuie modul bluethoot premium si dupa face ce vrei tu( rcd rns nu au bluethoot incorporat)

 

presupun ca ai comenzi pe volan

Modificat de geoland87
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am doua intrebari pentru cunoscatori sau pentru cei care au facut aceste modificari.

Ornamente praguri de plastic cu inscriptia de aluminiu "PASSAT" de B7 se potrivesc pe B6 ?

Plafoniera cu buton de trapa se potriveste de pe passat B7 pe passat B6 ? sau trebuie ceva modificari facute ?

Multumesc.

post-46152-0-71742000-1410427700_thumb.j

post-46152-0-09636500-1410427707_thumb.j

post-46152-0-43649500-1410427717_thumb.j

post-46152-0-15897800-1410427725_thumb.j

Modificat de sinn3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Sal.,

Pragurile eu zic ca se potrivesc 90% .

In a doua poza par a semana cu cele de pe masina mea .

Era totusi mai bine daca gaseai pe cele ce Passat CC cu inscriptia INDIVIDUAL .

La plafoniera nu stiu ce sa zic .

Dupa cum arata cea din poza ar trebui sa se potriveasca .

 

O intrebare as avea legata de plafoniera .

Ce cod are acel capac cu gaura patrata in el (unde vine microfonul) .

Multumesc .

Spor la montat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Ce cod are acel capac cu gaura patrata in el (unde vine microfonul)"

Acesta este codul 1K0 947 133 B (culoare gri)

 

L.E. - cele de passat CC individual sunt extrem de frumoase dar... sunt si extrem de scumpe, iar pentru masina mea care nu are nimic din Individual nu cred ca se potriveau ca aspect. Incerc sa o pastrez cat mai aproape de ceea ce este ea. Daca as fi avut interior de CC si interior de R-line + exterior de R-line m-as fi bagat dar sunt vise si cred ca sunt deja off-topic.

Modificat de sinn3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot sunt pe topicul de "modificari dupa cumparare" :).

 

Tocmai am un Passat B6 si am o rugaminte sa-mi propuneti de unde sa cumpar urmatoarele:

1. covorase de cauciuc

2. Unde gasesc niste folii pentru geamuri

3. Unde gasesc niste "praguri"/"bandouri" pentru usi, dar mai ales daca exista ceva pentru portbagaj :).

 

Si pentru pct. urmatoare poate ati incercat niste huse de bun gust, sau altceva care sa creasca confortul auto :).

4. Transpir cam tare pe pielea aia intoarsa de pe scaune, ce as putea sa fac ?

5. Fii-mea sta cu picioarele pe spatele scaunelor din fata si le-a jegosit (ma rog pot sa spal :)), ca e piele dar va incepe din nou ).

 

EDIT: Am uitat ceva esential (care la o masina de calibrul asta ar trebui sa existe), in fata nu are decat o singura alimentare din bricheta :(, de ex. la masini mai ieftine, C3-ul meu din 2003 avea 2, una speciala pentru alimentari.

 

Anyway, eu nu fumez asa ca ma gandeam la un "triplu" de bricheta care sa-l pun in locul scrumierei, a incercat careva chestii de optimizare a alimentarilor la masina ? Nu de alta, dar la mine in masina suntem "conectati", si sunt necesare o multime de alimentari.

Modificat de keos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorase si tavita pentru portbagaj, in Timisoara, firma RIMI, te. 0720699655.De acolo am luat si eu.Calitate buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Covorase de cauciuc am cumparat de la o firma din Cehia. 29e+10transport. Super calitate, nu miros, forma perfecta, model 2013,  intra sub pedale si scaune si acopera tunelul median spate. Daca esti interesat iti dau link-ul pe privat .. Numai bine.

 

Uite si link-ul...poate sunt mai multi interesati... si impartiti transportull.

 

 

http://www.ebay.de/itm/PREMIUM-3D-Gummimatten-Gummi-Fusmatten-fur-VW-PASSAT-B6-ab-2005-4tlg-schwarz-/281064369673?pt=DE_Autoteile&hash=item4170bdee09#shId

Modificat de jordi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot sunt pe topicul de "modificari dupa cumparare" :).

 

Tocmai am un Passat B6 si am o rugaminte sa-mi propuneti de unde sa cumpar urmatoarele:

1. covorase de cauciuc

2. Unde gasesc niste folii pentru geamuri

3. Unde gasesc niste "praguri"/"bandouri" pentru usi, dar mai ales daca exista ceva pentru portbagaj :).

 

Si pentru pct. urmatoare poate ati incercat niste huse de bun gust, sau altceva care sa creasca confortul auto :).

4. Transpir cam tare pe pielea aia intoarsa de pe scaune, ce as putea sa fac ?

5. Fii-mea sta cu picioarele pe spatele scaunelor din fata si le-a jegosit (ma rog pot sa spal :)), ca e piele dar va incepe din nou ).

 

EDIT: Am uitat ceva esential (care la o masina de calibrul asta ar trebui sa existe), in fata nu are decat o singura alimentare din bricheta :(, de ex. la masini mai ieftine, C3-ul meu din 2003 avea 2, una speciala pentru alimentari.

 

Anyway, eu nu fumez asa ca ma gandeam la un "triplu" de bricheta care sa-l pun in locul scrumierei, a incercat careva chestii de optimizare a alimentarilor la masina ? Nu de alta, dar la mine in masina suntem "conectati", si sunt necesare o multime de alimentari.

 

e pacat sa ii pui huse, atata timp cat ai alcantare si piele.... o sa ii strice tot aspectul.  Totusi, daca e solutia care o vei alege, te sfatuiesc sa cumperi unele de calitate - sunt firme care le fac la comanda, costa parca in jurul la 100 euro, dar sunt foarte ok. Vezi un pic pe google.... din pacate nu am date de contact care sa te ajute.

 

da, prize de bricheta - doar sa cumperi un spliter - sunt unele cu fir, care le poti pune pe pres la pasager, sa nu stai cu toate firele imprastiate pe sus, la schimbatorul de viteza.

 

praguri - ce vrei sa pui, ca nu prea inteleg... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, nu știu de huse, nici eu nu cred că e de bun gust . Poate ma sfătuiți cum rezolv problema încingerii spatelui, a copilului care își sprijină picioarele pe scaunul din fata, plus că mă frec de marginea laterală stânga când intri în mașină.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ai cum/ce sa rezolvi ... asta este utilizarea normala si avantajul/dezavantajul de a avea piele ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da... ori daca nu iti place cu piele (mie da...asa am si eu, dar pe negru - nu stiu ce culoare ai tu) si vrei sa renunti la ea - gaseste un coleg cu un interior textil care sa iti placa si sa fie compabil la tine (poate cel sport, textil), si sa faci schimb.... plus ceva diferenta sa primesti la el, daca se prezinta ok.

 

altfel huse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As fi eu interesat de un astfel de schimb, discutam pe privat daca e. E complicata mutarea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deloc..... se demonteaza/monteaza destul de usor - mai ales daca vb despre aceeasi varianta de caroserie - berlina vs berlina sau variant vs variant. In rest, asa este.... discutati pe PM.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Florin.

Gradu86... am sa ma gandesc la varianta asta, dar inca nu e momentul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu as putea spune ca arata rau... totusi, e cam incarcat.... ceva mai decent, gen R line, eu zic ca sta mai bine pe B6-le tau.... cel din linkul de mai sus, are si jantele imense, etc.... lucruri cam greu de purtat la noi in tara.

 

acum, e strict parerea mea.... tu sa iti alegi ce iti place tie, ca asa e normal.... :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-85953-14109539903631_thumb.jpg

Imi recomandati de unde as putea cumpara o grila ca asta, la un preț decent si daca stiti un tutorial de inlocuire, si daca se poate face fara a da bara jos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O bijuterie ... :emthdown: Nu trebuie sa dai bara jos, trebuie decat sa te uiti putin la masina si sa observi ca ai 4 suruburi, nu ai nevoie de tutorial!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!