Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Si-a montat cineva eleron pe luneta? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Facem schimb de suspensie? :)) Eu nu o am sport :D

 

Ar fi o varianta dar din ce vad aveti berlina, iar eu variant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pff, pacat...

 

Aveti o poza cu masina sa vad, cat de joasa e?

Modificat de xDaniel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cine body kit de R-line,făcute din GFK?? Sunt rezistente in timp? post-114028-14062168441421_thumb.jpgpost-114028-14062168579166_thumb.jpgpost-114028-1406216867617_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca pragurile nu sunt de R-Line ci de R36 .

Daca sunt din fibra de sticla nu prea stiu cat o sa te tina .

Cel putin prelungirea din fata care sigur este mult mai expusa .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt făcute din GFK,care nu stiu exact ce material este,l-am întrebat pe vanzator inca nu am primit răspuns. Ma busit un mos si acum am spoilerul gaurit si ma gândeam sa cumpăr acest kit de r-linepost-114028-14064655802461_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

GFK este denumirea prescurtata in limba Germana a Elementelor facute din FIBRA DE STICLA .

O seara buna .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc,o seara placuta iti doresc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potrivesc scaunele+banchetele de Passat B7 Variant (cu memorie si cu ventilatie) pe B6 Variant (fara memorie si fara ventilatie)? Ambele cu volan pe stanga

Modificat de tlc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaunele din fata nu vad de ce nu s-ar potrivi .

Dar bancheta din spate nu as baga mana in foc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bunA  as vrea sa montez pe un passat b6 2010  pe plansa de bord in locul sertarelor sa schimb cu ceas mic cum are b7

 

am gasit tot necesarul inlocuiri dar ma intreb cum am sa setez ceasul sau sa il alimentez

 

daca ma poate ajuta cineva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Pentru Passat b6 variant camera de marsarier aveti idee cum se leaga cablurile sau are cineva o schema electrica? Daca a montat cineva cum se introduc firele prin haion? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am montat eu camera de marsarier. Este simplu de legat, dar este mult de munca.

Firele se trag prin stanga si trebuie sa desfaci capitonajul din stanga din masina si toate plasticurile de pe pragul din stanga ca sa poti poza firul. In rest nu ii mare lucru.

Iti trebuie multa rabdare.

Spor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tras firele. dar nu stiu unde se leaga firul albastru si rosu. unul banuiesc ca este alimentarea si unul semnalul de marsarier???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ F l o r i n & onospy

 

Sal.,

Si eu as fi interesat de cum se leaga (sau unde se leaga) firele respective ?

Urmeaza sa montez si eu camera de mers inapoi si as vrea sa stiu ce am de facut .

Multumesc .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Florin stie exact cum vin firele,are pe masina personala :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tras firele. dar nu stiu unde se leaga firul albastru si rosu. unul banuiesc ca este alimentarea si unul semnalul de marsarier???

rosu este alimentarea  permanenta pune si o siguranta de 10 amp

 

albastru ia semnalul de la marsarier 

 

cel mai bine asteptati-l pe Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee de unde pot achizitiona elementele cromate de la geamuri, de pe usi, de pe bara fata si bara spate pentru Passat Individual? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce trim ?  - Nichel Crom sau doar crom?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nichel Crom ma intereseaza :D

Modificat de Soferasu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ F l o r i n & onospy

 

Sal.,

Si eu as fi interesat de cum se leaga (sau unde se leaga) firele respective ?

Urmeaza sa montez si eu camera de mers inapoi si as vrea sa stiu ce am de facut .

Multumesc .

 

abia acum am avut timp sa intru pe aici..... ai de conectat la alimentare - sa iei un plus curat, de la sigurante, masa, marsarier si restul care duc la HU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

abia acum am avut timp sa intru pe aici..... ai de conectat la alimentare - sa iei un plus curat, de la sigurante, masa, marsarier si restul care duc la HU.

Da Florin asta stiam .

+ de la sigurante trebuie sa fie permanent sau + pe contact ?

Iar semnal de marșarier de unde pot sa iau ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

semnal marsarier - de la centrala electrica sau lampa spate - este aceelasi fir, care pleaca din centrala si ajunge la lampa

 

plus contact

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

semnal marsarier - de la centrala electrica sau lampa spate - este aceelasi fir, care pleaca din centrala si ajunge la lampa

plus contact

Uite cum am gasit eu in ELSA .

De la mufa T4kc (cea cu 4 contacte) 

Pin 1 -> SC13 (siguranta 13 din panoul de sigurante din bord partea stanga)

Pin 2 -> M17 (becul de mers inapoi)

Pin 4 -> T52c / 28 din J519

Unde J519 reprezinta centrala electrica

iar T52c reprezinta mufa cu 52 de pin care intra in centrala electrica / pinul 28 .

 

Am inteles bine ?

Multumesc .

O zi buna .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, vreau sa montez priza de 220V-230V pe masina mea si incalzire in scaunele spate (consola spate o am cu tot cu priza de 230 si butoane de incalzire + mufe completa).Daca e cineva care ma poate ajuta cu informatii legate despre cele 2 raman recunoscator si dator.

Am gasit un site cu montare priza 230 V doar ca e in germana iar explicatiile sunt cam anapoda facute, sare de la o explicatie la alta si nu prea reusesc sa imi dau seama.Vorbeste odata de anul masinii daca este dupa mai 2008 nu stiu ce trebuie facut dupa care da un link unde se continua cu ceva chestii legate de sigurante si fire trase pe la cutia de sigurante si de acolo m-a pierdut :( . Chestia este ca nu stiu la ce siguranta trebuie legata priza si cum sa fac legatura.

Stiu ca Florin vroia sa faca acest retrofit la priza de 230V si nu stiu daca a finalizat retrofitul.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!