Jump to content

Ce Modificari Putem Face La B6 Dupa Ce L-am Cumparat


Burady
 Share

Postare recomandată

Cum pot vedea dacă am sau nu alarmă din fabrica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lași geamul jos,încui masina, si deschizi capota

Ar trebui să ți sune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A naibii tipa mai tare decat beepaie atunci cand incui si descui masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, nu stiu daca este corectă întrebarea mea in acest topic, dar poate ma ajuta cineva cu postarea. As dori sa intreb si sa stiu faca cineva si- a montat la faruri in loc de becuri cu xenon ( masina mea are instalație originală bixenon cu lupe) , becuri cu leduri ca cele care se gasesc pe la diverse firme ce comercializează acest produs. Se poate adapta la siguranța care tine becul original in soclu, există o îmbunătățire? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, știe cineva cum se poate scoate eleronul de la un Passat B6 Variant? As vrea sa îl schimb cu unul R-Line dar nu prea știu cum se da jos. Mulțumesc anticipat!

IMG_20171113_051501.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 11/8/2017 at 1:09 PM, Amandgabriel said:

Buna ziua, nu stiu daca este corectă întrebarea mea in acest topic, dar poate ma ajuta cineva cu postarea. As dori sa intreb si sa stiu faca cineva si- a montat la faruri in loc de becuri cu xenon ( masina mea are instalație originală bixenon cu lupe) , becuri cu leduri ca cele care se gasesc pe la diverse firme ce comercializează acest produs. Se poate adapta la siguranța care tine becul original in soclu, există o îmbunătățire? Multumesc anticipat.

sigur nu reprezinta un plus lumina - comparativ cu becurile xenon originale.

In alta ordine de idei, pentru a le putea monta, trebuie sa modifici instalatia electrica

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 08.11.2017 at 1:09 PM, Amandgabriel said:

Buna ziua, nu stiu daca este corectă întrebarea mea in acest topic, dar poate ma ajuta cineva cu postarea. As dori sa intreb si sa stiu faca cineva si- a montat la faruri in loc de becuri cu xenon ( masina mea are instalație originală bixenon cu lupe) , becuri cu leduri ca cele care se gasesc pe la diverse firme ce comercializează acest produs. Se poate adapta la siguranța care tine becul original in soclu, există o îmbunătățire? Multumesc anticipat.

Salut, Passatul meu vine din fabrică cu halogen și i-am pus leduri, îți spun sincer mi s-au ars in 3 luni. Nu este nici o diferența de lumină și spun asta pentru că după ce mi s-au ars leduri bineînțeles că nu am trecut înapoi la halogen și mi-am pus xenon 6000k. Nu cred că merită efortul sa treci de la xenon la led. Sper că te-am ajutat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar de la halogen la led, merita? Este o diferenta notabila? Asta in cazul in care sunt becuri cu led care sa reziste mai mult de 3 luni.

Dar chiar, ce fel de becuri ati avut, de s-au ars in 3 luni? De acelea cu ventilator? 1/2 leduri/bec?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da fix din acelea cu ventilator cu 2 leduri pe o parte și alte 2 leduri pe cealaltă parte. De la halogen la led este aceeași diferența că de la halogen la xenon. Da ledul este o tehnologie mai noua dar tot xenonul este mai sfânt, bine că ledurile acelea nici nu m-au costat o avere, au fost cele mai ieftine leduri de pe piata iar daca se ard nu mai ai cum sa schimbi doar becul cum e la xenon. La bani nu e nici o diferența între xenon și led dar eu va spun ce am pățit și nu vreau să mă mai ard, da ledurile c5w sau W5W sunt de durata (unele) depind și ele, am leduri la poziții, la număr, in interior și nu am probleme, in schimb am avut cu acele leduri pt faruri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc colegilor pentru sfaturi si păreri. Mă gîndeam eu ca nu ar rezista mai mult ca xenonul si partea mai proastă este că trebuie sa demontezi mult sa le schimbi din 3 in 3 luni. O sa rămîn la original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vad ca topicul cu codari s-a inchis

are cineva activat  NEEDLE SWEEP pe passat b6/2008 ?

am vazut ieri pe un golf4 si este chiar interesant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi

 

speram sa functioneze,avand in vedere ca functiona pe golf4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la ceasuri albe merge facut doar cu  modificare  soft.

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am o centrala electrica de B7 continental cu 3 mufe mari

pot sa o inlocuiesc cu bornetz-ul de pe b6   are cineva o schema? se scot pinii din mufele masinii si se introduc in cele 3 de pe centrala continental?

Am făcut ieri retrofitul de la volanul 8 comenzi la cel cu 12 , iar acum am rămas in impas din punct de vedere al codarii , ceva ajutor ? Nu reușesc sa îl codez , am încercat eu câte ceva “coding accepted” dar tot n-am claxon , iluminare și funcționalitatea comenzilor. Țin sa Menționez ca am deja calc de coloana cu lin 2.0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 minute în urmă, Mihai.Nechifor a scris:

Ce codare ai bagat?

 

Screenshot_20171119-185251.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

13 hours ago, CiprianChiriac said:

 

Screenshot_20171119-185251.png

 

15 hours ago, CiprianChiriac said:

Salut am o centrala electrica de B7 continental cu 3 mufe mari

pot sa o inlocuiesc cu bornetz-ul de pe b6   are cineva o schema? se scot pinii din mufele masinii si se introduc in cele 3 de pe centrala continental?

Am făcut ieri retrofitul de la volanul 8 comenzi la cel cu 12 , iar acum am rămas in impas din punct de vedere al codarii , ceva ajutor ? Nu reușesc sa îl codez , am încercat eu câte ceva “coding accepted” dar tot n-am claxon , iluminare și funcționalitatea comenzilor. Țin sa Menționez ca am deja calc de coloana cu lin 2.0

sa faci upgrade de la centrala electrica la BCM... nu e o simpla schema - deci, trebuie luate la mana toate diagramele.

ce cod are calculatorul de coloana ? xxxxx511 - trebuia sa mearga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cod calc coloana cu AK la final este luat de pe o masina  kitul complet

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AK e ok - trebuie sa mearga cu xxxxx511

ori nu ai cablajul ok, nu l-ai conectat bine sau sunt defecte comenzile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea am inteles cum se conecteaza comenzile de pe volan.

Au legatura cu spira de volan?

Am schimbat-o cu toate ca fostul volan avea si el comenzi

 

Modificat de CiprianChiriac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa nu te superi, dar nu am inteles nimic din ce ai scris.....incearca sa reformulezi/editezi

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Topicul despre codari a fost inchis asa ca  o sa incerc sa gasesc un raspuns aici.

Am un passat B6 de Anglia 2.0 TDI 140 cai,cod motor BKP,an 2006.

In bord distanta parcurs o afiseaza in KM.As vrea sa imi afiseze si consumul in L/100km.Acum ,consumul afisat este in MPG.

Se poate face cu VCDS?

Unde si ce trebuie schimbat?

Multumesc.

Modificat de gigione01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca la coding - schimba din 4 in 1 - daca deja ai schimbat (ca zici ca afiseaza in km) , nu ai ce-i face

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 20.11.2017 at 11:24, F l o r i n a scris:

sa nu te superi, dar nu am inteles nimic din ce ai scris.....incearca sa reformulezi/editezi

 

Caz rezolvat cei de la dezmembrari mi-au dat alt airbag de la un volan fara comenzi si cablajul nu era ..doar cel de airbag

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!