Jump to content

Accident Cu Vento-ul Meu


UPO
 Share

Postare recomandată

Intra pe www.beru.com sau www.bosch.com si da o cautare la sonda lambda dupa masina ta. Copie codul de piesa sau te duci cu certificatul la un magazin si vezi cat costa. Daca nici asa nu te descurci ti-o cumpar eu si ti-o trimit. Sonda lambda pt vw vento/g3 cod motor ABS nu este mai mult de 150 ron nici beru nici bosch!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • UPO

    15

  • WNS

    6

  • mihi

    5

  • Costasd

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi pare rau pentru masinuta ta , am patit-o si eu ca tine dar nu cu golf.

O intrebare am legat de jante, sunt pe 13'' si ce ce pret le dai.

Sper sa iti recuperezi dauna, mult noroc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ma intereseaza pentru un golf 3 ceasurile din bord, si plasticile alea de langa ceasurile de bord adica toate plasticele prinse la holsuruburi de bordul in sine... macaralele electrice la ce pret sunt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai pm

Modificat de Paul.Iasi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza motorasul pas cu pas daca are mufa cu 6 pini

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nu cred ca mai pot face recarosare pt ca trebuia sa faca poza la masina astia de la rar iar eu nu am am tabla masinii... Am dat-o la remat (pieta) in lipsa de spatiu, frica de hoti si bun convins ca daca am motorul si adeverinta (dovada) de la remat cu seria caroseriei va fi totul ok. Ar mai fi o sansa sa trimit un mail la buc sa intreb daca nu pot tine cont de pozele facute de inspectorul de daune cu stampila asiguratorului (pt autenticitate). Alt dezavantaj e ca daca iau o masina sau caroserie din strainatate, platesc taxa de prima inmatriculare. Daca o iau de aici e scumpa si mult probabil lovita tot in fata, deci plus costuri de reparatie. Nu mai spun ca se gasesc foarte rar... In legatura cu procesul, dupa mai multe opinii, cred ca ar trebui sa o las balta... chiar daca am castig de cauza, pt ca nu cred ca pot lua ceva de la ala si costurile procesului sunt destul de mari. Decat sa ma trezesc dupa nu stiu cat timp si bani cheltuiti ca nu am ce executa mai bine ma las pagubas. Ciudat cum merg treburile la noi in tara... chiar daca esti nevinovat... :frigbaitata:

Deci pana la urma am sa iau banii (1500 euro) de la asigurari, gasim una bucata recuperator sau dupa caz un ucranian sa mi-l aranjeze pe bou cu roata de rezerva si cu toate piesele de la masina in cap, dupa care le vand si cu ce mai ramane de la asig imi iau un jaf de dacie si il astept pe tariceanu dupa colt sa intru in masina lui de colectie ca sa-i dau rca-ul sa-si faca si el recarosare... :frigbaitata:

And justice for all....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! si sincer imi pare rau de accident....bine ca nu s-a intamplat ceva mai rau..tot timpul trebuie sa privesti partea buna a lucrurilor....

in fine! am si eu un necaz...detin vw vento an fabricatie 1993 1.8i si zilele trecute am patit-o cu o copertina care s-a prabusit pe plafon, pe care mi l-a infundat ...

dar mai rau e cu geamul de la trapa care mi l-a facut tzandari.....

daca ma poate ajuta cineva cu un sfat gen unde pot gasi un astfel de geam sau daca are cineva de vanzare (pretul? ).

nu strica nici o trapa cu tot cu mecanism si motoras.. mersi!!!!

paul, m-ar interesa daca trapa este electrica si pretul ei .....mersi!!!

Modificat de zaratta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti incerca la dezmembrari..in rest nu stiu....am auzit ca la cj s-a dat trapa cu tot cu sticla/sine cu 1mil juma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-au dat butucurile. Rog doritorii de piese sa ma contacteze pe pm sau mess (vezi in profil) ca sa nu fim off topic. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!