Jump to content

Accident Cu Vento-ul Meu


UPO
 Share

Postare recomandată

In urma unui accident nasol sunt nevoit sa-mi dezmembrez masina :vaidecapulmeu: Am postat aici pt a aduce si la cunostinta si colegilor din sectiunea golf3 & vento. Daca nu am postat corect, rog frumos un moderator sa-l stearga. Multumesc!

post-6155-1193937127_thumb.jpg

post-6155-1193937139_thumb.jpg

post-6155-1193937147_thumb.jpg

post-6155-1193937158_thumb.jpg

post-6155-1193937205_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • UPO

    15

  • WNS

    6

  • mihi

    5

  • Diesel

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Proiectoare ?

PS : Imi pare rau de accident.

Modificat de ZBENG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai am decat unul :vaidecapulmeu: accidentul a fost frontal. Am intrat intr-un audi a4 care nu mi-a dat prioritate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am nevoie de pompa servodirectie pt Golf 1,9 TD AAZ 1993. cod 028 145 271 k (vbelt 10x730). Nu stiu daca se potriveste!? ce cod are motorul tau?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al meu e 1.8 ABS 1992. Am sa ma uit la cod si-ti spun.

Geamurile pe fata sunt electrice, si pe spate manuale. Incerc sa dau portiera completa deocamdata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nasol. Pune te rog o poza cu fetele de usi poate ma intereseaza. MS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Usa de la torpedou m-ar interesa(daca e fara airbag)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe ce parte e proiectorul care a ramas intreg ?

Tempomat a avut masina ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Proiectorul e de pe partea dreapta. Nu a avut tempomat.

Revin cu poze in 2-3 zile ca mai am de lucru la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi pare rau de ce ti-sa intimplat.

ma bucur ca ai scapat intreg.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In urma unui accident nasol sunt nevoit sa-mi dezmembrez masina :) Am postat aici pt a aduce si la cunostinta si colegilor din sectiunea golf3 & vento. Daca nu am postat corect, rog frumos un moderator sa-l stearga. Multumesc!

Cum sa dezmembrezi masina inmatriculata?!

pune mina si repar-o ca nu este asa grav...

sau

daca vrei sa o vinzi, spune un pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paul imi pare rau sa aud vesti atat de proaste, dar incearca totusi sa te consulti cu vreun mecanic, service, poate-l faci.Pozele nu sunt edificatoare, dar cum spune un coleg mai sus, nu este de dezmembrat.Se poate face.Am vazut eu si mai si, care au iesit masini intr-un final.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reparatia costa intre 4500-5000 euro. Nu se mai poate repara... Am umblat la unu altu si sa zic ca as putea sa o scot undeva la 3500-4000 indulgent dar tot nu-mi comvine sa bag atatia bani... la dezmembrari nu-ti dau cine stie ce. Pana la urma nu am fost eu de vina si nu vreau sa dau bani din buzunarul meu. Cei de la asig mi-au dat dauna totala de 1500 euro (rca-ul vinovatului) dar nu i-am acceptat si l-am dat in judecata. Poate pastrez motorul si fac o recarosare dar nu ma pot pronunta pana nu stiu cum se desfasoara procesul. Pt moment mai inerc sa recuperez ceva pt ca am bagat multe piese noi si mai ales anul asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reparatia costa intre 4500-5000 euro. Nu se mai poate repara... Am umblat la unu altu si sa zic ca as putea sa o scot undeva la 3500-4000 indulgent dar tot nu-mi comvine sa bag atatia bani... la dezmembrari nu-ti dau cine stie ce. Pana la urma nu am fost eu de vina si nu vreau sa dau bani din buzunarul meu.

Corect, nu merita reparata de tine.

Am trecut printr-o experienta oarecum similara cu un Renault 19 Chamade. Doar ca eu m-am lovit de un autobuz de 16 tone, mai exact am intrat sub el cu jumatate de capota atunci cand mi-a intrat pe contrasens. Noroc ca eu nu aveam viteza si astfel am scapat fara nici o zgarietura.

Cei de la ardaf mi-au dat 1300€ dupa 2 luni de tergiversari si eu am vandut epava cu 1900€. In modul asta am ajuns la valoarea de piata a masinii si nu am mai dat in tribunal pe nimeni, nici pe soferul cretin de pe autobuz nici regia de transport. Parerea mea este ca procesul va fi un consum de bani si de nervi desi dreptatea e a ta.

Si daca aveai CASCO, nu primeai decat 70% din (Valoarea asigurata minus eventualele fransize) plus epava. Parerea mea este: ia banii de la RCA si vinde masina intreaga sau pe bucati, cum te descurci mai bine. Procesul va fi complicat pt ca la o masina veche e greu de demonstrat ca nu ai fost despagubit la valoarea reala (a nu se confunda cu valoarea de piata) care se calculeaza conform legislatiei RCA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un proces de culpa... nu are cum sa castige el... puteam sa o vand la ora actuala cu cel putin 4500 euro? DA! Daca aveam pe masina tuning de 10.000 euro? dar timpul si banii pierduti? Deci si daune morale. Eu am dat acum vreo 3-4 ani 1000 euro numai sa o vopsesc. O sa vedem ce o sa fie si va tin la curent...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau pentru tine...stiu cat de mult tineai la masina :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa ne tii la curent cu faza cu asig , si mie imi este frica de o asa intamplare , sa ma loveasca un idiot si cei de la asig sa imi dea dauna totala si 1500 e desi masina are tuning si face 4500E pe piata deci ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot sa zic decat ca imi pare rau de masina ta , si ma bucur ca nu ai patit nimic, cat despre reparat........nu cred ca mai iese masina cum trebuie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre piese urmati linkul dintr-un post anterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut i-mi pare rau pentru incident

ce pret ar avea jantele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paul, eu am castigat un proces in urma cu cativa ani, impotriva unui cetatean ce mi-a produs vatamari corporale grave "din culpa" in urma unui accident rutier. Instanta l-a gasit vinovat si prin sentinta definitiva si irevocabila data l-a obligat sa-mi plateasca daune materiale si morale, intr-un cuantum destul de semnificativ.

Au trecut de atunci sase ani si nu am reusit sa-l determin sa primesc nici 10% din suma mentionata in hotararea instantei. De ce ? pt ca a fost "sfatuit" sa instraineze toate bunurile ce erau in proprietatea sa si deci nu exista posibilitatea aplicarii unui sechestru.

In consecinta, sfatul meu pt tine este sa te ghidezi dupa zicala "ce e in mana nu-i minciuna", pt ca in Romania mori cu dreptatea in brate si din pacate nici nu tine de cald sau de foame.

Bafta multa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!