Jump to content

Probleme injectie dupa ce mi-au curatat injectoarele


Alex82
 Share

Postare recomandată

Si eu am folosit solutia de la winn"s profesionala,pentru pd, in combinatie cu 500 km de talpa puternica pe autostrada la turatii de 3800 4200. Am folosit-o ptr ca scotea fum la accelerari mai puternice. Dupa acest tratament nu numai ca nu a mai scos fum, dar tragea mai bine. Alt tratament de curatare a injectoarelor ptr pd ar fi ecotec tc injection diesel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o problema, am unele intrerupri la motor, nu mereu si nu sunt la fel de puternice, da sa se opreasca, chiar sa si oprit de cateva ori, cand stateam cu piciorul pe frana si era in sarcina( in D ), nu stiu care ar fi problema, i-am bagat si niste aditiv de curatare injectoare, nu mai stiu exact cum se numea, am luat din hipermarket, era ceva din usa si undeva la 30ron o sticluta alba si degeaba tot asa face credeti ca e din injectoare sau mai pot fi si alte cauze?

Si daca stiti care din colegii de pe forum se pricepe mai bine cu o scanare.

Mersi.

Modificat de Stelian.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit Ecotec si afost foarte bun.Aveam o trepidatie la ralanti, se misca schimbatorul stanga- dreapta dupa ce se incalzea motorul spre 90 de grade.Acum imi trepideaza putin pana se incalzeste iar dupa ce se incalzeste trepidatiile dispar.Sunt multumit si voi mai baga un aditiv peste vreo 30-40 de mii ptr ca am inteles ca nu trebuie bagat foarte des in rezervor.In concluzie, este de incercat de catre cei care au probleme de genul asta, pana a se ajunge la dat jos injectoare de pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit cu succes wynns high pressure 3, profesional, special ptr PD. Costa aprox. 65 ron, dar merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

de ce e necesar sa se schimbe filtrul de motorina dupa tratamentul injectoarelor cu solutia de la wynn's?....se incarca cumva filtrul cu mizeria curatata de pe injectoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ptr ca aduna toata mizeria din rezervor si o trece prin filtru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva unde se gaseste solutia asta,Wynns? ca m-ar tenta sa ii fac si eu un tratament ca am o valoarea mai mare pe un injector si cam scoate si fum :rolleyes:

Si...trebuie schimbat neaparat filtru de motorina ca eu abia acum l-am inlocuit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

salut,am si eu o rugaminte,poate sa-mi spuna si mie cineva ce cod are duza de la injector,pentru motorul TDI1,9,110CP cod.AFN de 81 kw?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!