Jump to content

Bec De Ceata


bankaru g3
 Share

Postare recomandată

Legi firele la becul de la stopul pe frana,daca stopul de pe luneta este pe leduri tre sa ai grija la ploaritae,daca le legi si nu se aprinde inversezi firele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cr33py2000

    6

  • bankaru g3

    5

  • Axxelino

    5

  • Tracto

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

de la stopul de pe luneta vine doar un fir maro ce coboara si la capat are o mufa ce intra in stopul original.chestia e ca la stopurile noi am doar mufa lata(7 sau 8 pini)cu cele 5 fire ce intra in stop...care din fire este cel de frana?ca nu imi dau seama :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cand mi-am pus stopul de pe luneta, am scos mufa aia din lampa stop stanga si am luat la rand fiecare pin. Eu apasam frana si tata incerca acolo la mufa. Nu e greu daca te duce un pic capul, iar masa am luat-o de pe un surub.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am facut si eu azi cu prietena testul...ea calca frana si eu tineam aparatul de masura pe fiecare pin...ala rosu cu negru e de frana.am incercat sa dau si de cel pentru becul de ceata...dar acolo erau vreo 4 pini care dadeau 12V cand era becu aprins,mai tarziu dupa ce se opreste ploaia ma duc sa vad care nu da curent cand e becul stins...acela trebuie sa fie.mama lor de stopuri :)) si azi mi-a venit si curierul cu alt model de proiectoare si semnalizari pt bara...ca cele ce le-am luat in vara sunt cam proaste...iar cele originale de pe masina...s-au dus cu hoti :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine nu se aprinde becul de ceata orice as face

nu gasesc nici o solutie

am verficat becul si e bun,trag de butonul pt becul de ceata si nu se aprinde nimic

care sa fie problema???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate este chiar butonul. Daca te incumeti sa desfaci blocul de lumini, si sa verifici bine aar fi. Greu nu e. Trebuie atentie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata am rezolvat

facea contact prost becul

curatat si rezolvat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!