Jump to content

Faruri Cu Lupa Pt G5


4abc
 Share

Postare recomandată

Hella Dynabeam si OEM look sunt cel putin dublu fata de Devil Eyes de le DEPO. Eu cred ca pana la urma le iau pe cele de la depo, mai ales ca au lupa cu obturator, astfel ca daca se pune un kit de xenon, practic ai bixenon. Problema mea e alta... am masina neagra, si tare mi-as fi dorit sa vad 2 poze ca sa pot face comparatie... cu varianta chrom montata a farurilor, si cu varianta black (montate pe golf sau jetta negre bineinteles.) Daca cineva gaseste, il rog sa posteze link sau poza. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic sa nu te mai gandesti a doua oara si sa le alegi pe cele negre...cred ca stii si de ce :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici nu trebuie sa stai in cumpana.Negre fara dubii.

Iti arat eu doua poze cu masina din dotare, inainte si acum, chiar daca modelul e diferit, impactul e acelasi.

post-21205-1256312447_thumb.jpg

post-21205-1256312468_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce model sunt farurile puse de tine Florin, si cat te-au costat. Arata super si eu am tot Jetta aceeasi culoare.

Modificat de dudu
Nu mai da Quote mesajului anterior! Foloseste AddReply sau FastReply! Citeste Regulamentul! Multumesc!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile lui sunt Hella OEM look, sau poate chiar cele cu xenon. Oricare din variante ar fi, pretul depaseste 350-400 de euro.

Eu am facut o mica simulare in photoshop sa vad cum ar arata farurile de la DEPO... astept pareri...

faruridvl.th.jpg

Si varianta cu DRL aprins

faruriaprinse.th.jpg

Dudu, ti-am pus si tie poza

img58627191562copy.th.jpg

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Golf TDI nu arata rau...

Rugaminte: poti face ceva si pentru foto de aici ?! ;) sunt curios cum vin si pe bara de GT/Jetta

Sar'na in avans si scuze pt OFF

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere ai Dudu.... cum arata pe masina ta? mie mi se pare ca destul de ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Sincer?! Nu ma asteptam sa arate asa bine :rolleyes:

Stiu ca m-am uitat la ele pe site, nu mai tin minte daca sunt H1 sau H7, as prefera sa fie H7

Sistemul cu obturator mi se pare destept insa sa vad si functionalitatea... Ma pun pe cautat ceva feedbackuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine farurile si vizibilitatea conferita e foarte buna.Partea proasta e ca se ard ledurile destul de des si operatiunea de inlocuire e destul de dificila! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au bec H7. Si mie mi-a convenit asta. Bafta la gasit feedback. Si eu ar trebui sa ma hotarasc azi sau maine, ca sa pot sa dau comanda.

@4abc: Poti sa detaliezi te rog asta cu ledurile care se ard? Stii pe cineva care are faruri modelul asta? Si daca se ard ce implica schimbarea ledurilor? Multumesc.

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Cateva detalii aici

Sunt curios sa gasesc o poza cu semnalizarea aprinsa...

GolfTDI, rog si eu un PM cu vanzator si pret la ce ai gasit tu

Thx! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

poate azi atasezi poze cu noile faruri :Driver:

Modificat de WVWZZZ
Nu mai da Quote la postul anterior. Foloseste Add Reply sau Fast Reply. Citeste Regulamentul. Multumesc.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, am cumparat un set de la dox99, au ajuns astazi la mine, mai diseara o sa fac niste poze. Avand in vedere ca nu mi-e masina acasa, si o primesc inapoi abia in cateva zile, va rog frumos, spuneti-mi si mie, in mufa de la far sunt cate 5 randuri a 2 pini. Fiecare rand de 2 pini sunt cate un set de + si - ?

Daca da care e plus si care minus? Ca mor de curiozitate sa vad ce luminozitate au ledurile. Pe care rand trebuie sa alimentez pt pozitie?

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai nevoie de un voltmetru

aprizi pozitia si apoi pui si cauti unde vine curent, apoi legi la mufa de la far la pini care corespund

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dox99, m-am exprimat eu gresit, vreau sa alimentez de la o baterie de masina ce o am prin casa, ca nu am masina prin apropiere. Daca as avea masina nu ar fi problema, pentru ca mufele sunt plug&play. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun si 2 poze, cum am promis. Cum inca nu am primit raspuns cu ce trebuie alimentat ca sa aprind ledurile, nu am incercat, asa ca am pus doar kitul de xenon si l-am alimentat pe el, astfel am putut sa fac niste poze la "taietura" lupei. Si am mai pus o poza din fata a farului.

img4804t.th.jpg img4802s.th.jpg

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GOLF TDI ai reusit sa montezi farurile ca ti oameni cu sufletul la gura

Sper sa vina foarte bine

In orice caz sa vezi bine cu ele :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu le-am montat inca... si nici nu cred ca le montez sapt asta... Nu mi-e masina acasa :icon_thumright:

Si eu sunt tare curios sa le vad montate.

Merci de urari.

Dar revin cu intrebarea mea... nu are nimeni o schema a mufei de la farul original? Sa stiu ce pini sa alimentez ca sa pot aprinde pozitia... Ca pana iau masina de la reparat... stau si ma uit la faruri si ma roade curiozitatea oare cum lumineaza pozitia cu led-uri.

Eu am gasit, dar doar pt Golf IV, modelul de America, si chiar nu vreau sa fac experimente fara sa fiu sigur ca e bine ce fac.

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa te uiti in interiorul farului si sa cauti firele care merg la leduri si in felul acesta te poti orienta si la mufa sa vezi pozitia in care vin firele legate la pini

Multa bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu noutati... acum seara am pus farurile pe masina, de aratat eu zic ca arata ok, maine o sa ma mai gandesc daca pun pleoapele Kamei sau nu. Despre cum lumineaza nu pot spune prea multe, desi am facut vreo 15 km in afara orasului, pentru ca erau reglate prea jos, si nu am avut cand sa le mai reglez din surub. Momentan am pus becurile H7 in ele pana o sa pun xenonul.

Scuzati mizeria de pe la motor.

Astept pareri... faruri.th.jpg

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super faine farurile tale.De luminat cum lumineaza comparativ cu cele OEM?

Sunt foarte curios pt ca eu tre sa imi schimb farurile in garantie si as vrea sa imi iau si eu asa ceva.

Daca se pote sa pui mai multe poze dupa ce le reglezi si pui sus si xenonulas ranine recunoscator :tomato:

Oricum sunt super bafta si sa vezi bine cu ele

:D :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. O mica intrebare. Cat de greu se monteaza/demonteaza farurile de pe golf 5? Trebuie data jos bara fata? Se poate face operatiunea in fata blocului sau e nevoie de mers la service.

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de indemanarea fiecaruia :P

eu unul nu as merge in service pt asa ceva dar pentru reglatul farurilor as merge fara ezitare

Gasesti pe net tot ce ai de facut pentru a schimba farurile, si da trebuie sa dai spoilerul jospentru a le schimba

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e obligatoriu sa dai jos spoiler-ul

daca iei jos bandourile pe acolo poti deface surubul de sub far

alealalte 2 sunt sus, la indemana

asta daca vrei sa dai jos bandourile :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!