Jump to content

Faruri Cu Lupa Pt G5


4abc
 Share

Postare recomandată

in cazul asta inseamna ca au un diametru f mic...de incap in locul becului.ma intreb cum arata ? nu au un aspect ce lasa de dorit ? :) :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://bluexenon.ro/produse/angel-eyes/pro...-pentru-far-35w

astea sunt jucariile de care vorbeste colegul arboby (sper :beerchug: )

avantajul in cazul acestora ar fi ca se monteaza relativ ushor (tot cu desfacut de far, din pacate)

si in pretul asta ai si kit-ul xenon

cine are asa ceva montat pe masina?

sunt foarte curios cum arata

Modificat de angel eye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@arboby Daca tot zici ca sunt colegi pe forum care au facut acesta "operatie" de ce nu a postat nimeni niste poze pentru a vedea si alti rezultatul.Ca doar deaia este forum'ul sa impartasim si altora problemale sau rezolvari

Intre timp cred ca mai sunt ceva colegi care asteapta ceva poze facute pe zi si in detaliu pentru a ne convinge si pe noi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aici cautati in primele 2 pagini si aici si mai era inca cineva tot cu o bora, dar nu mai gasesc topicul. sper sa va ajute. sa stiti ca nu arata foarte rau pe masina. am vazut si in realitate pe o kia, ce are oglinda farului la fel ca la golf 5 si arata bine. Modificat de arboby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Bora, oricum sunt de fel lupele mai mici, și arata super bine. Chiar si pe Polo dau bine. Am

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti toate dimensiunile si poze cu masinile pe care au fost montate pe site-ul postat mai sus de angel eye, inclusiv un tutorial referitor la montaj. eu am faruri cu interior negru si nu cred ca se observa asa mult marimea lupei. totusi, se poate rezolva cu o pereche de pleoape. ar mai reduce un pic din dimensiunea farului. angel-eye-ul poate fi folosit ca pozitie, impreuna cu pozitia stock sau dezactivat. aici tine de gustul fiecaruia. parerea mea e ca lupele si ceea ce ofera ele este mult mai important.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

angel-ul poate fi deconectat dupa gusturi...

pe mine ma retine faptul ca "ies cam inafara" - adica as prefera sa fie mai infundate in far. dimensiunea lor si modul de prindere duc la apropierea lor de sticla exterioara a farului ... si asta nu imi prea place....:D din pacate )

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceeasi impresie imi lasa si mie. Parca ies prea in afara ca si la melc ochii :icon_thumright:. angel-ul nu prea isi are loc la G5, cel putin nu mie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi-am luat Hella Xenon look

Atasat aveti poze

post-12526-1254679793_thumb.jpg

post-12526-1254679803_thumb.jpg

post-12526-1254679812_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poze sunt Hella Dyna Beam care sunt adaptive! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista si dyna look care nu sunt adaptive

si dyna look xenon care nu sunt nici ele adaptive

Modificat de Seb!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt adaptive

Urmatorul pas va fi sa-mi pun Xenon AM.

Asta dupa ce mai "respir" un pic

Modificat de golfulet v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dyna beam - frumoase... cum iti place pozitia...? cat te-au costat?:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se gasesc pe ebay pe la 420e fara transport. daca nu ma insel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vad super si banuiesc ca si lumina o " imprastie" mai bine pe sosea. Spune-mi te rog, de unde le-ai luat si cat au costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vad super si banuiesc ca si lumina o " imprastie" mai bine pe sosea. Spune-mi te rog, de unde le-ai luat si cat au costat?

M-au costat in jur de 2200 lei. Luate de la Autonet ( fara a face reclama).

Lumina este perfecta. Am luat becurile Extrem Power de pe cele vechi.

Stie careva unde as putea pune Xenoane "integrate" ( totul in far)?

Au contactat cateva firme dar.... nimic din ce doresc. Ma intereseaza ceva de 4300K si fara sa dau gauri in capace si sa impinzesc compartimentul motor cu fire si drosere atarnate.

Scuze pt Off topic

Modificat de golfulet v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o idee ar fi pui droserele sub far - e loc dedicat , si sa dai gaura in far pe sub el sau prin capac, daca nu te induri de far...

in schimb nu o sa gasesti xenon aftermarket de 4300. valorile lui K pe aftermarket sunt fixe rotunjite : 4000 , 5000 , 6000 K si asa mai departe.sper sa nu ma insel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as zice sa iti pui cel putin de 5000, eu am bixenon de fabrica si faza scurta mi se pare cam slaba cand vin alte masini din fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa te contrazic dar, cele de 4300 K dau cea mai puternica lumina. ( crezi da degeaba au pus nemtii de 4300K?)

Modificat de WVWZZZ
Nu mai da Quote la postul anterior. Foloseste Add Reply sau Fast Reply. Citeste regulamentul. Multumesc.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la passat am avut xenon original, becuri D2S erau de 4300 si dupa ce am schimbat chinezarie de 6000 tot D2S era o diferenta enorma, poate erau becurile originale uzate :))

Golfu vede bine pe faza lunga, in schimb pe faza scurta daca vine alta masina cu farurile aprinse din fata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cea mai puternica lumina incepe de la 4300 k. din ce stiu eu...

cu cat urci cu atat se schimba culoarea in albastru si apoi in mov si scazi in intensitate...

daca scazi , dai in "galben"...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru clarificare am atasat:

1. luminozitatea becurilor in functie de culoare

2. Ce model de xenon ma intereseaza.

post-12526-1255028405_thumb.jpg

post-12526-1255028419_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am luat xenoane Well-Done H7 integrated, ca cele din poza de mai sus.

problema este ca am gasit adaptoare pentru farurile Hella DynaBeam. Prinderea becului este diferita de cele originale.

Si becurile difera de xenoanele ce se gasesc deobicei.

Ma poate ajuta cineva?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Vreau sa-mi cumper niste faruri pt golful meu si nu ma pot hotari ce sa aleg: S5 Style LED DEPO(devil eyes) sau FK Smoked Angel Eye.

Eventual si alte variante!

Culoarea masinii este gri(argintiu).

Ms de ajutor.

post-32626-1255359253_thumb.jpg

post-32626-1255359263_thumb.jpg

Modificat de Bobby_19
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci ce zici de Hella OEM look sau Dynabeam?

Parerea mea!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!